Tenis

Nole u 2. kolu Rima za 55 minuta

Bojan Brezovac

,

Srpski tenise Novak Đoković izvanredno je otvorio masters u Rimu. Za svega 55 minuta deklasirao je Aleksandera Dolgopolova sa 6:1, 6:3. Mogao bi ovo da bude znak da srpski as najzad pronalazi formu i da će krenutu u dugo čekanu seriju pobeda.

Srbin je u Rim stigao kao 18. teniser sveta, što je najslabiji plasman još od oktobra 2006. godine i u prvom kolu mu je došao igrač koji se proteklih meseci nije briljirao.

Srpski igrač će u drugom kolu Rima igrati proitv boljeg iz duela kvalifikanata, Nikolosa Bazilašvilija iz Gruzije ili Filipa Baldija iz Italije.

Ukoliko Đoković ne odbrani finale, izgubiće 600 bodova i lako bi mogao da ostane bez statusa nosioca na Rolan Garosu koji počinje 27. maja.

DRUGI SET

6:3 TO JE TO Novak najavio odličan turnir pošto je brzinski nadigrao Ukrajinca.

5:3 Uspeo je Dolgopolov da produži meč, sada Nole ima servis.

5:2 Novak nastavlja da rutinski uzima gemove na svoj servis, još jedan korak je potreban do pobede u prvom kolu Rima.

4:2 Imao je Đoković priliku da dodatno uveća prednost, ali je Ukrajinac uspeo posle dosta mučenja da osvoji gem.

4:1 Ekspresno Novak rešava gem na svoj servis i uvećava prednost. Kraj meča se već nazire.

3:1 EVO BREJKA Nema dileme, Novak Đoković je u izvanrednom ritmu na ovom meču. Protivnik nema ni promil šanse pošto je naš teniser ponovo hladnokrvno realizovao sve šanse za prvi brejk u drugom setu.

2:1 Najneizvesniji gem do sada! Dolgopolov je uspeo nekoliko puta da poremeti Noleta, imao je i nekoliko brejk šansi. Ipak, srpski as je bio smiren u ključnim momentima za novi osvojeni gem.

1:1 Ukrajinac je nekako uspeo da uzme gem našem teniseru, ali daleko od toga da je bilo rutinski. Srbin ponovo vreba šansu za novi brejk.

1:0 Nastavlja Novak gde je stao u prvom setu. Servis i dalje odlično funkcioniše za početnu prednost u drugom setu.

PRVI SET

1:6 DOMINACIJA NOLETA Srpski teniser je po treći put oduzeo servis protivniku i na izvanredan način došao do prednosti u setovima.

1:5 Prvi put na meču se Đoković mučio prilikom servisa, ali je došao na korad do osvajanja prvog seta.

1:4 NOVI BREJK ĐOKOVIĆA Naš teniser se razgoropadio u prvom setu. Srbin je još jednom uzeo gen na servis protivnika koji ni u jednom segmentu igre ne može da isparira našem teniseru.

1:3 Za sada Novakov servis funkcioniše izvanredno. Ukrajinac nije u stanju riternom da ugrozi našeg tenisera koji četvrti gem rešava sa 40:15.

1:2 Prvi izgubljen gem za Novaka. Ukrajinac je uspeo posle dosta muke da veže nekoliko solidnih udaraca, ali naš as i dalje ima brejk prednosti

0:2 Za razliku od Dolgopolova, Đoković je bez većih problema sačuvao svoj servis i uvećao prednost na startu meča.

0:1 ODMAH BREJK Izvanredno je Novak otvorio meč protiv Ukrajinca. Nije dozvolio protivniku da na svoj servis uzme ni jedan poen.