Đoković srušio i Raonića, sa Čilićem za plasman u finale!

Zoran Kecman

,

Među osam najboljih u Sinsinatiju: Novak Đoković (Foto: Beta/AP)

Dve pobede u jednom danu i Novak Đoković je u polufinalu mastersa u Sinsinatiju!

Prvo je u nastavku meča osmine finala, “dokrajčio” Grigora Dimitrova, da bi potom samo koji sat kasnije u četvrtfinalu, posle velike borbe i dva i po sata igre savladao Kanađanina Miloša Raonića, 7:5, 4:6, 6:3!

Bio je to težak meč u kojem je Novak pokazao bolju igru nego što je bio slučaj proteklih dana i sada mu ostaje finiš i prilika da ovog vikenda konačno osvoji jedini masters trofej koji mu nedostaje.

Njega u polufinalu očekuje duel sa Marinom Čilićem koji je u prvom četvrtfinalu pobedio Pabla Karenju Bustu iz Španije, 7:6 (7), 6:4.

U prvom setu, Novak je dobro krenuo, potom je već u drugom gemu imao niz prilika da oduzme servis protivniku, čak pet brejk lopti, ali nije ih iskoristio. Na 3:3, Kanađanin je uspeo da načini brejk u sedmom gemu, Đoković je izgubio nerve i polomio reket zbog čega je dobio opomenu.

Odservirao je potom Kanađanin za prednost od 5:3, ali usledio je fantastičan odgovor Đokovića i niz od četiri uzastopna gema koji mu je doneo početni set (7:5).

U drugom setu, Raonić je u trećem gemu uspeo da oduzme servis Novaku i to mu je bilo sasvim dovoljno da čuvajući svoj servis stigne do izjednačenja u meču.

U setu odluke, ponovo je Raonić prvi stigao do brejka, i to ponovo u trećem gemu. Ipak, Đoković je odmah uzvratio istom merom, iskoristivši četvrtu brejk loptu već u narednom gemu.

Držao se Raonić do 4:3, kada je promašio nekoliko prvih servisa, dao priliku Đokoviću da uđe u poen i stigne do novog brejka za 5:3. Bila je to prilika koju Novak nije ispustio, iskoristio je u narednom gemu prvu meč loptu i tako stigao do još jedne vredne pobede, ukupno devete u isto toliko okršaja sa Raonićem.

Novak je plasmanom u polufinale mastersa u Sinsinatoju najverovatnije obezbedio skok sa desete na sedmu poziciju ATP liste.

TOK MEČA

TREĆI SET

6:3 – Kraj! Pametna, strpljiva igra, koristi Đoković prvu meč loptu i to tako što je uspeo da probije na mreži Raonića.

5:3 – BREJK! Sada nervi igraju veliku ulogu. Raonić je promašio nekoliko prvih servisa, time dao šansu Novaku, koji to koristi da napravi novi brejk i sada servira za plasman u polufinale!

4:3 – Novak odlično zna da ne sme popustiti na svoj servis. Finiš je meča i svaka greška može skupo da se plati. Raduje sigurna igra dok je na servisu.

3:3 – Raonić je konsolidovao redove i uzeo gem na svoj servis bez većih poteškoća. Šta reći kada mu prvi servis ide i brzinom  od 227 kilometara na čas!

3:2 – Konačno! To je ono što je bilo potrebno, da Novak igra hrabrije, da on diktira poen. Gem je završio as servisom.

2:2 – RIBREJK! Uh, kakav dramatičan gem. Novak je tri puta imao brejk priliku, ali se Raonić vadio servisom. Kada je na red došla četvrta prilika, uzvratio je servis, a potom bekendom overio poen posle čega se glasno prodrao!

1:2 – BREJK! Raonić nije iskoristio prvu, ali jeste drugu brejk loptu. Odlično se branio, završni udarac zadao je pasing šot udarcem iz forhenda, uhvativši Đokovića na “ničijoj zemlji”.

1:1 – Raonić je ekspresno dobio gem, bez izgubljenog poena, utisak je da će o pobedniku odlučivati nijanse.

1:0 – Gubio je Novak 0:30, ali je onda hrabrom igrom uspeo da sa nekoliko vinara dobije gem.

DRUGI SET

4:6 – Sjajni servisi Raonića, koji izjednačuje u setovima. Idemo sve ispočetka.

4:5 – Đoković smanjuje. Tako je bilo i u prvom setu. Može li nekada prvi reket sveta opet da preokrene rezultat.

3:5 – Čak 14 asova u meču za Raonića, koji stiže na korak do seta i izjednačenja.

3:4 – Sigran gem za Srbina, smanjuje prednost.

2:4 – Sa dva asa Raonić rešava ovaj gem. Drži brejk prednosti.

2:3 – Novak se vraća, dobar gem. Prekida niz od tri gema Kanađanina, crnogorskog porekla.

1:3 – Odlična igra Raonića, u naletu je, rizikuje dosta, slajs bekhend mu savršeno ide od ruke. Novak u problemu.

1:2 -BREJK, Raonić opet prvi pravi brejk u setu. Rizikovao je i to mu se isplatilo. Ukoliko pobedi Raonića, Novak će u polufinalu igrati sa Marinom Čilićem, koji je bio bolji od Pabla Karenja Buste, 7:6 (7), 6:4.

1:1 – Kanađanin izjednačuje u drugom setu, mada je Novak imao šanse da odah napravi brejk.

1:o – Srpski as lagano dobija prvi gem u drugom setu. Novak je u naletu, Raonić deluje nemoćno.

PRVI SET

7:5 – Gotovo je, Novak je dobio set. Nova dupla servis greška na brejk loptu. Posle sat i pet minuta, Srbin je dobio prvi set.

6:5 – Novak je imao problema u ovom gemu, pogotovo na mreži, ali uspeva da dobije gem, vodi 6:5. Raonić servira za taj-brejk.

5:5 – BREJK! Raonić pravi duplu servis grešku na brejk lopti. Novak se vraća u meč, izjednačuje. Drama u prvom setu.

4:5 – Đoković prekida seriju Raonića, ali sada Kanađanin servira za prvi set.

3:5 – Kanađanin dobija treći gem u nizu i stiže na korak do seta.

3:4 – Brejk, Raonić koristi treću brejk loptu i vodi prvi put u meču. Nervozni Đoković razbio je reket i dobio opomenu od sudije.

3:3 – Raonića za sada servis drži u meču. Napravi po koju grešku iz igre, ali servis mu je kao i obično glavno oružje.

3:2 – Novak ne popušta, niže poene na svoj servis. Raonić je uspeo da stigne do 30:30, ali ne i više od toga, tako da Đoković ponovo vodi.

2:2 – Uspeo je i Raonić da dobije gem na svoj servis bez većih problema.

2:1 – Ponovo jedan siguran i brz gem na servis Đokovića. Nije izgubio nijedan poen. Uzgred jedan dobar tvit u koje se postavlja pitanje hoće li Novak konačno osvojiti jedinu masters titulu koja mu nedostaje.

1:1 – Dugačak gem, trajao je skoro 14 minuta. Novak je imao pet brejk prilika, ali Raonić se po pravilu vadio odličnim servisom. Šteta, bila je to sjajna prilika da se napravi brejk.

1:0 – Ima dosta vetra na početku meča, što može biti nezgodno za tenisere. Novak je izabrao prvi da servira i lako je dobio početni gem, prepustivši Raoniću svega jedan poen.