SRBIN RASPLAKAO MILANEZE Jović odveo Ajntraht u četvrtfinale

Radomir Djurovic

,

Luka Jović prima čestitke posle gola (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Ajntrahta nastavljaju sa odličnim igrama ove sezone. Oni su se plasirali u četvrtfinale Lige Evrope pošto su u Milanu savladali Inter 1:0 (1:0). U prvom meču prošle nedelje nije bilo golova.

Odluka je pala već u petom minutu. Posle greške jednog domaćeg fudbalera, lopta je došla do Luke Jovića koji je ušao u kazneni prostor i savladao golmana Handanovića. Da je nemački tim došao u Italiju da pobedi videlo se već u trećem minutu kada je Sebastijan Aler pogodio prečku.

I posle vodećeg gola gosti se nisu branili. Pritiskali su odbranu Intera i pokušavali da postignu i drugi pogodak. Imali su domaći fudbaleri nekoliko dobrih šansi, ali je uvek na mestu bio golman Trap.

U četvrtfinale se plasirao i Viljareal koji je na svom stadionu savladao Zenit 2:1. U sudijskoj nadoknadi je pogodak za ekipu iz Rusije postigao Branislav Ivanović.

Dalje je prošao i Arsenal, koji je savladao Ren 3:0. Već posle 15 minuta “tobdžije” su imale rezultat koji ih vodi u četvrtfinale, a tačku je stavio Obamejang u drugom poluvremenu.

Produžeci se igraju na mečevima Benfika – Dinamo i Slavija Prag – Sevilja.

Žreb za četvrtfinale obaviće se u petak od 13 časova.

Pogledajte rezultate ostalih mečeva koji su odigrani ovog četvrtka.

INTER – AJNTRAHT 0:1 (0:1)

Stadion: Đuzepe Meaca.

Sudija: Hacegan (Rumunija).

Strelci: 0:1 Jović (5).

Žuti kartoni: D’Ambrozio, Valero, Škrinijar (Inter), Aler, Rode, Pasijensa (Ajntraht).

Inter: Handanović, D’Ambrozio, De Vrij, Škrinijar, Soareš (od 62. Ranokija), Kandreva, Vesino, Borha Valero (od 73. Espozito), Politano (od 80. Merola), Kejta, Perišić.

Ajntraht: Trap, Da Kosta, Hasebe, Hintereger, Ndika, Gaćinović (od 59. De Guzman), Rode (od 89. Pasijensa), Vilems (od 73. Štendera), Kostić, Aler, Jović.

REZULTATI

Arsenal – Ren 3:0 (2:0) ( prvi meč 1:3)

(Obamejang 5, Majtland-Najls 15. Obamejang 72)

Benfika – Dinamo 1:0 (0:0) (0:1), produžetak

(Žonas 71)

Inter – Ajntraht 0:1 (0:1) (0:0)

(Jović 5)

Slavija – Sevilja 2:2 (1:1) (2:2), produžetak

(Ngadeu-Hganđui 15, Souček 47 penal – Ben Jeder 44 penal, El Hadadi 54)

Viljareal – Zenit 2:1 (1:0) (3:1)

(Moreno 29, Baka 47 – Ivanović 90+1)

TOK UTAKMICE

90′ – Završena je utakmica u Milanu. U Lisabonu i Pragu će da se igraju produžeci.

69′ – Ređaju se šanse na jednoj i drugoj strani. Vesino je pokušao da poravna rezultat, ali je golman Trap bio na mestu.

65′ – Filip Kostić je šutirao snažno po zemlji, ali je golman Handanović bio na mestu.

59′ – Izmena u Ajntrahtu. Iz igre je izašao Gaćinović koji se žali na povredu, a ušao je De Guzman.

54′ – U Pragu je Slavilja izjednačila na 2:2. Ovim je poravnat rezultat iz prvog meča. Prelep pogodak je postigao Munir El Hadadi.

52′ – Drugi žuti karton u ekipi Intera je dobio Valero-Borha.

46′ – Nastavljene su utakmice.

45′ – Završena su prva poluvremena.

39′ – Neverovatno šta u gol nije pretvorio Mijat Gaćinović. Srpski fudbaler je oteo loptu na protivničkoj polovini, istrčao kontru po levoj strani, ušao u šesnaesterac, ali je šutirao pravo u Handanovića.

20′ – Žuti karton je dobio D’Ambrozio posle prekršaja nad Mijatom Gaćinovićem.

15′ – U Londonu je Arsenal postigao već dva pogotka i tako anulirao poraz od Rena.

14′ – Fudbaleri Ajntrahta se ne zadovoljavaju minimalnom prednošću, već žele da postignu i drugi pogodak.

5′ – GOOOOOOOOOOOL 0:1 vodi Ajntraht, a strelac je Luka Jović.

3′ – Prvi su zapretili gosti i to ozbiljno. Sebastijan Aler je pogodio prečku.

1′ – Počele su utakmice.