Freebet takmičenje

KUP SRBIJE Zvezda se provukla u Lučanima, Odita promašio prazan gol!

,

Odita u duelu sa Benom (Foto: Starsport)

Čuda se u srpskom klupskom fudbalu ne događaju. Šampion se provukao u Lučanima, izborio finale Kupa i priliku da se posle 12 godina bori za duplu krunu: Mladost – Crvena zvezda 0:0.

Na meču Portsmut – Sanderlend, naša kladionica nudi kvotu 3.20 za pobedu gosta.

Iako bez golova, bila je to dobra utakmica. Ukras prvog poluvremena bio je lep udarac Marina sa 18 metara već u četvrtom minuta i još lepa odbrana Rosića, mladog reprezentativca Srbije. Ta situacija najavila je sasvim solidan fudbal u Lučanima, ali i odličnu predstavu golmana domaćina.

Kao i nedavno u Beogradu, Mladost se ispromašivala u prvom delu. Posle ubačenih lopti s boka, nisu se najbolje snašli Bojović, dva puta i Bojić. Zvezda je pokušavala mahom iz daljine. Bili su to dobri udarci Jovičića i Marina, ali je Rosić bio odličan.

Šansu, ne ove utakmice, već srpske fudbalske sezone, promašio je u nastavku Obiora Odita. Odbrana Zvezde je izigrana i nekadašnji napadač Partizana se našao sam pred praznim golom, po sredini. Pogodio je stativu!!!

Pobednik polufinalnog dvomeča nije dovođen u pitanje, ali bi nekoga u Ljutice Bogdana moralo da zabrine opuštanje, posebno u drugom delu. Jer, Odita je za nepuna tri minuta mogao da postigne dva gola, a onda bi sve na lučanskoj travi bilo drugačije. Nigerijac je mogao da postigne i het-trik. A, ušao je u poluvremenu! Posle Odite, Zvezdin gol su bombardovali Andrić, Milošević, Jovanović. Borjan je čak izrastao u junaka meča.

Zvezda je ipak nekako preživela. Uz previše loših.

TOK MEČA

90+4′ Utakmica je završena.

90′ Milošević i ponovo Borjan!

88′ Lučanci su nastavili da prete, Borjan je branio sjajno.

85′ U želji da ispuca, Borjan pogađa Oditu i lopta odlazi tik pored stative!

82′ Marin pogađa stativu! Pokušao je potom i Stojković, jako, ali neprecizno.

80′ Šetali su se domaći kroz kazneni prostor Zvezde, Andrić je snažno šutirao, Borjan je bio dobro postavljen.

76′ Zvezda čuva “nulu”, vrlo slabog Bena menja Gobeljić

71′ Pavkov je snažno pucao iz daljine, Rosić na mestu.

68′ Ponovo Odita! Iz veoma dobre prilike, puca pored gola.

65′ Ovo se retko viđa! Sa 11 metara, sam pred praznim golom, Odita pogađa stativu!!!

62′ Pavković šutira sa desetak metara. Rosić još jednom sjajno brani, a Ben na odbitak reaguje sasvim ležerno.

61′ Dobar napad Crvene zvezde, Ivanić je sa krila vratio loptu na penal, ali tamo nije bilo nikoga.

56′ Priliku je imao Ivanić, u sledećem napadu lepim udarcem pokušava Radivojević, Borjan lako brani.

54′ Jovičić je poveo kontru crveno-belih, ali vrlo loše i odbrana Lučanaca se na vreme vratila.

49′ Lopta je pogodila Jovičića u ruku na 18 metara od gola gostiju, Piper to nije kaznio slobodnim udarcem. Prva velika greška sudije.

46′ Utakmica je nastavljena.

45+1′ Kraj prvog poluvremena.

44′ Marin odlično iz daljine, Rosić odbija loptu do Pavkova, napadač crveno-belih je izblokiran.

42′ Bomba Jovičića sa 25 metara! Rosić odlično brani.

40′ Velika prilika za Bojića, ponovo posle ubacivanja s boka. Igrač domaćina je slabo zahvatio loptu sa desetak metara od gola Borjana.

33′ Bez golova, ali solidna utakmica u Lučanima. Pavkov se nije najbolje snašao posle dobrog prodora, uzvratio je domaćin, udarcem preko prečke.

26′ Odličan pas Bena i prodor Rodića, odbrana domaćina dobro reaguje.

21′ Žuti karton i za Babića.

18′ Nova šansa za Mladost! Posle centaršuta s desne strane, ponovo Bojović šutira glavom, sada bolje, ali Borjan sigurno brani.

16′ Žuti karton za Tumbasevića posle krajnje neopreznog starta nad Stojkovićem.

14′ Rodić šutira sa 16 metara, desnom nogom po zemlji, pravo u Rosića.

13′ Dobar centaršut Jovanovića s leve strane, Bojović slabo puca glavom iz vrlo izgledne pozicije.

5′ Sjajan udarac Marina levom nogom sa 18 metara i fantastična odbrana Rosića! Posle kornera pokušao je Ivanić, neprecizno.

4′ Dobar napad Mladosti, Lazar Jovanović je prošao po levoj strani, ušao u šesnaesterac, ali je Borjan bio koncentrisan.

1′ Utakmica je počela.

MLADOST – CRVENA ZVEZDA 0:0 – prvi meč 1:4

Stadion u Lučanima. Sudija: Petar Piper.

MLADOST: Rosić – Andrić, Milošević, Šatara, Leković – Pejović, Tumbasević (od 81. Pavlović), Bojić, Radivojević, Jovanović – Bojović (od 46. Odita).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Milunović, Babić, Rodić – Jovičić, Jovančić – Ben (od 76. Gobeljić), Marin (od 84. Vulić), Ivanić (od 70. Vukanović) – Pavkov.