LIGA EVROPE Arsenalu bod dovoljan za nokaut fazu

Radomir Djurovic

,

Mateo Guenduzi (Foto: Beta/AP)

Arsenal i Sporting odigrali su u Londonu 0:0 u četvrtom kolu E grupe Lige Evrope. Ovo je prvi remi „tobdžija“ ove sezone u ovom takmičenju posle tri pobede. Ipak, i to je bilo dovoljno da klub obezbedi plasman u nokaut fazu.

Bila je to tvrda utakmica kao i ona u Lisabonu kada je odlučio samo jedan gol. Domaći su imali terensku inicijativu, ali nisu stvorili mnogo šansi. Fudbaleri iz Lisabona su se uspešno branili i na vreme osujećivali svaku opasnost.

I gostima ovaj bod odgovara jer im je vrlo malo potrebno da dočekaju proleće u ovom takmičenju. Oni su od 87. minuta igrali sa desetoricom jer je Žeremi Matje dobio direktan crveni karton posle faula nad Obamejangom. Celu uatkmicu je odigrao Nemanja Gudelj, a Radoslav Petrović je igrao od 85. minuta.

Senku na utakmicu bacila je strašna poveda Danijela Velbeka. On je u 30. minutu iznet sa terena pošto je povredio skočni zglob, a lekari su morali da mu daju kiseonik. Umersto njega u igru je ušao Obamejang.

Tekstualni prenos ove utakmice, kao i najbitnija dešavanja na ostalim mečevima Lige Evrope koji počinju u istom terminu možete pratiti uživo uz Maxbetsport.

Plasman u nokaut fazu su obezbedili Bajer, Cirih, Dinamo Zagreb, Arsenal, Ajntraht, Lacio i Čelsi.

ARSENAL – SPORTING 0:0

Stadion: Emirati.

Sudija: Mazejka (Litvanija).

Žuti kartoni: Lihtštajner (od 74. Mejtland-Najls), Guenduzi (Arsenal), Gašpar, Akunja, Luis (Sporting).

Crveni karton: Matje (Sporting) u 87. minutu.

Arsenal: Čeh, Dženkinson (od 60. Kolašinac), Holding, Sokratis, Lihtštajner, Guendozi, Remzi, Smit-Rou, Mhitarjan, Ivobi, Velbek (od 30. Obamejang).

Sporting: Ribeiro, Gašpar, Koates, Metju, Akunja, Nani, Luis (od 85. Petrović), Gudelj, Fernandes, Montero (od 69. Dost), Dijabi (od 83. Kabral).

Već je odigrano nekoliko mečeva u ostalim grupama.

Rozenburg – Salcburg 2:5 (0:4)

(Adegbenro 52, Bendtner 62 – Minamino 6, 20, 45, Gulbrandsen 37, Hovland 57 autogol)

Dinamo Zagreb – Trnava 3:1 (2:0)

(Gojak 22, Kadlec 36 autogol, Oršić 80 – Čanturišvili 63)

Olimpijakos – Didelanž 5:1 (4:0)

(Sise 6, Fortunis 15, 36, Hristodolopulos 26, Petfacidis 71 – Sinani 69)

TOK UTAKMICE:

90′ – Gotovo je u Londonu gde nije bilo golova, a završene su i ostale utakmice.

87′ – Fudbaleri Sportinga igraju sa desetoricom pošto je Žeremi Matje dobio direktan crveni karton posle faula nad Obamejangom.

85′ – U igru je ušao Radoslav Petrović  koji je u ekipi Sportinga zamenio Luisa.

79′Ludilo u Glazgovu gde igraju Seltik i Lajpcig. Prvo su gosti izjednačili na 1:1, a onda je u istom minutu Seltik postigao drugi gol.

74′ – Nastavljena je utakmica u Ukrajini.

63′ – Prekid na utakmici Vorskla – Karabag.

62′ – Već sedam golova je postignuto u Norveškoj gde Salcburg vodi protiv Rozenborga 5:2.

46′ – Na većini utakmica je počelo drugo poluvreme.

45′ – Završeno je prvo poluvreme. Bez golova u Londonu.

45′ – I Salcburg je poveo 4:0 protiv Rozenborga, a trostruki strelac je bio Minamino.

41′ – Za sada su podeljena dva žuta kartona u Londonu. Prvo je opomenut Lihtštajner kod Arsenala,a  potom i fudbaler Sportinga Gašpar.

30′Prinudna izmena kod Arsenala. Dani Velbek se povredio i na nosilima je iznet sa terena, a umesto njega je ušao Obamejang.

26′ – Čini se da je već poznat pobednik u Atini jer Olimpijakos vodi protiv Didelanža 3:0.

20′ – Arsenal i dalje napada, ali bez rezultata. Za to vreme su Olimpijakos i Salcburg poveli 2:0.

9′ – Mreže miruju u Londonu, ali Arsenal ima terensku inicijativu.

6′ – Pao je prvi gol na večerašnjim mečevima i to u Norveškoj. Salcburg je poveo protiv Rozenborga golom Minamina.

1′ – Počele su utakmice.