REPREZENTACIJE

Mitrović i Radonjić upalili svetlo, odbrana opet za glavobolju (VIDEO)

,

Aleksandar Mitrović (Foto: Starsport)

Slabašno svetlo u srpskom fudbalskom tunelu, pojavilo se u Luksemburgu. “Orlovi” su održali teoretsku nadu da kroz kvalifikacije mogu do evropskog sajma fudbala, dogodine, ali su malo koga ubedili da su spremni za veća dela: Luksemburg – Srbija 1:3 (0:1).

Na meču Palmeiras – Fluminense, naša kladionica nudi kvotu 3.95 za igru X-1.

Problem koji je ogroman i za sada izgleda nerešivo je – odbrana. Ljubiša Tumbaković je pretumbao poslednju liniju i pola tima u odnosu na meč sa Portugalijom, ali je nevolja ostala. Statični i spori srpski defanzivci u nekoliko navrata su propisno izigrani, pa su sreća i golman Dmitrović hteli da domaćin samo jednom zatrese našu mrežu.

Mitrović je posle centaršuta Rukavine u šestom minutu za malo bio neprecizan. Ipak, do prve zrele prilike stižu Luksemburžani. Rodriges je u 27. minutu šutirao glavom pod prečku, a Dmitrović vrlo lepo odbranio.

Srbija je povela iz prve prave akcije i iz prvog udarca u okvir gola. Kolarov je posle pravovremenog pasa centrirao iz prve, a Mitrović, potpuno usamljen, udarcem glavom lako pogodio cilj.

Luksemburžani su do odmora mogli da izjednače. Odličan udarac Tila završio je na stativi.

Neubedljivog Kataija na odmoru je zamenio Radonjić i posle 10 minuta se upisao u strelce. Mitrović je sjajno skočio, a mladi napadač vrlo lepim i odmerenim udarcem pogodio donji levi ugao. Bio je to prvenac Nemanje Radonjića u dresu državnog tima!

Tada su se u meč umešali naši defanzivci. U jednom napadu napravljeno je bar pet grešaka. Rukavine nigde nije bilo na desnoj strani, ni štopera u sredini. Domaćin je vrlo lako izigrao poslednji red “orlova” i smanjio.

Samo pet minuta kasnije, mogao je Luksemburg do izjednačenja. Paralela sa desnog krila prošla je kroz šesnaesterac, na levoj strani je loptu dočekao Til, šutirao, a Dmitrović volšebno odbranio!

Srećom, ubrzo se Mitrović pobrinuo za tačku. Majstorsku loptu dobio je od Milinkovića Savića i lako savladao golmana domaćina.

Srbija je sačuvala nadu. Ili je to samo optička varka?

TOK MEČA

90+4′ Kraj utakmice.

78′ GOOOOOOL! Ponovo Mitrović. Sjajan pas dobio je od Milinkovića Savića i u svom stilu, rutinski pogodio mrežu.

72′ Ogromna šansa za Luksemburg. Dmitrović je čudesno odbranio loptu koju su svi videli u golu!

66′ GOL! Luksemburžani su previše lako izigrali našu odbranu. Prošetali su se kroz kazneni prostor, egzekutor je bio Turpel, koji tek što je ušao u igru.

56′ Žuti karton za Spajića. Nema pravo igranja u sledećem meču.

55′ GOOOOOOL! Mitrović je glavom prevacio do Radonjića, a mladi napadač fino odmerenim udarcem savladao golmana Luksemburga.

51′ Odlična akcija “orlova” po levoj strani, Kolarov je prošao do gola, ali je golman domaćina dobro reagovao.

46′ Počelo je drugo poluvreme. Kataija je zamenio Radonjić.

45+1′ Kraj prvog poluvremena.

44′ Mnogo sreće za “orlove”! Til je sjajno šutirao, Dmitrovića je spasila stativa.

40′ Ljajić sa peterca očajno šutira i pogađa defanzivca domaćina koji je stajao na gol liniji.

36′ GOOOOOOOL! Mat u tri poteza. Kolarov je dobio pravovremen pas, iz prve centrirao, a Mitrović lako udarcem glavom zatresao mrežu.

27′ Šansa za Luksemburg! Rodriges je pucao glavom pod prečku, Dmitrović paradom odbranio.

17′ Dobar prodor Mitrovića i udarac iskosa, pored stative.

12′ Spajić loše vraća loptu Dmitroviću, umalo autogol!

6′ Mitrović šutira glavom, pored stative.

1′ Utakmica je počela.

LUKSEMBURG – SRBIJA 1:3 (0:1)

Strelci: 0:1 Mitrović 36, 0:2 Radonjić 55, 1:2 Turpel 66, 1:3 Mitrović 78. Stadion: Žozi Bartel. Sudija: Orel Grinfeld (Izrael).

LUKSEMBURG: Moris – Gerson, Šano, Karlson – Rodrigez, O. Til, Bareiro Martins, Jans – Til (od 85. Joahim), Devil (od 62. Turpel), Sinani.

SRBIJA: Dmitrović – Rukavina, Spajić, Maksimović, Kolarov – Lukić (od 61. Gaćinović), Milivojević – Katai (od 46. Radonjić), Milinković Savić (od 79. Matić), Ljajić – Mitrović.