maxbet

“FENJER” NE MENJA VLASNIKA Raspoloženi Ben doneo Zvezdi komotnu pobedu u Šapcu

,

Bez iznenađenja u duelu najboljeg i najlošijeg tima u Superligi Srbije. Fudbaleri Crvene zvezde su rutinski savladali Mačvu u Šapcu sa 3:0 (3:0).

SUPERLIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Partizana protiv Radničkog je 1.19.

Apsolutni igrač utakmice bio je El Fardu Ben. Zvezdin Afrikanac je postigao dva pogotka, a uz to i namestio jedan, tako da “fenjer” posle 25. kola domaćeg šampionata nije promenio vlasnika ni pored poraza Rada.

Od početka utakmice Beograđani su bili agresivni i konstantno napadali. Nekako, najagilniji su bili Ben i Tomane, koji su najčešće bili sa loptom. Posao Beograđanima je olakšao Ben u 19. minutu, posle faula blizu ivice šesnaesterca nad Veljkom Nikolićem.

Ben je uzeo loptu i precizno gađao iz slobodnog udarca, a Živković je bio nemoćan.

Afrikanac je i duplirao prednost, na netipičan način – glavom. U 33. minutu je Zvezda imala opasan kontranapad, Tomane se lepo izdvojio na levom krilu. Nisu ga Šapčani zatvorili na vreme, pa je uputio precizan centaršut a Benu nije bilo teško da prosledi loptu u mrežu.

Već četiri minuta kasnije je Živković ponovo morao da vadi loptu iz mreže. Posle slobodnog udarca Ben je centrirao u peterac, a zaboravljeni Srđan Babić se sagao i ugurao glavom loptu u mrežu za konačnih 3:0.

U drugom poluvremenu je opao ritam utakmice, najviše kao posledica lošeg terena na kojem je bilo teško da se kontroliše lopta. I pored toga, Beograđani nisu odustajali od zahteva Dejana Stankovića da se gradi akcija kroz kratku pas igru. Nisu paničili štoperi kada bi ih pritiskali domaći fudbaleri i to je možda i bio detalj kojim zvezdaši mogu da budu najzadovoljniji na ovoj utakmici.

Takođe hrabri i povratak Branka Jovičića na teren posle sedam meseci bolovanja zbog teške povrede ligamenata. On je u 59. minutu zamenio na terenu Nikolića, a ubrzo se našao u dobroj prilici, ali je šutirao preko gola.

U samom finišu meča je Zvezda mogla i do četvrtog gola. Sudija Dragan Čolović ipak nije želeo da dosudi jedanaesterac Beograđanima iako je bilo očigledno da je rezervista Mateo Garsija fauliran u šesnaestercu, tako da je ostalo 3:0.

MAČVA – CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:3)

Strelci: Ben 19, 33, Babić 37.
Stadion Mačve.
Sudija: Dragan Čolović.

Mačva: Živković, Pejović, Jovanović, Ristivojević, Tošić, Ivić, Ilić (od 46. Mihajlović), Dukić (od 64. Zukanović), Adamović, Milinković (od 70. Obrovac), Gigić.
Crvena zvezda: Borjan, Pankov, Degenek, Babić, Gobeljić, Petrović, Nikolić (od 59. Jovičić), Gavrić (od 70. Simić), Ben, Pavkov, Tomane (od 77. Garsija).

TOK MEČA:

90′ – Kraj meča, nije bilo nadoknade vremena.

88′ – Prva prilika za Mačvu na utakmici. Nije uspela Zvezda da izbaci loptu iz šesnaesterca, Zukanović je šutirao pored gola.

77′ – Poslednja izmena Beograđana. Mateo Garsija menja Tomanea.

70′ – Simić menja Gavrića u redovima gostujućeg tima.

69′ – Dobar pokušaj Jovičića, ali lopta je otišla preko gola.

67′ – Ben je pokušao da simulira jedanaesterac. Nije naseo sudija Čolović, ali mu nije ni pokazao žuti karton, samo je pokazao da se nastavi utakmica.

63′ – Gužva u šesnaestercu Mačve posle kornera Beograđana. Završilo se tako što je Ben šutirao preko gola.

59′ – Povredio se Veljko Nikolić. Trener Zvezde Dejan Stanković nije želeo ništa da rizikuje i umesto njega je na teren poslao Branka Jovičića. Borbeni vezista igra prvi put od kako se teško povredio, pre sedam meseci.

51′ – Prva prilika u drugom poluvremenu. Lepo su gosti izneli loptu sa svoje polovine, Ben je centrirao, a Pavkov šutirao glavom neprecizno.

46′ – Nastavljena je utakmica.

POLUVREME: Zasluženo ubedljivo vođstvo Zvezde u Šapcu. El Fardu Ben je najraspoloženiji od gostujućih igrača.

45′ – Nikolić je proigrao Bena u šesnaesteru, ali je njegov šut levom nogom bio neprecizan.

37′ – GOOOOOOOOOOOOOL! Ben je izveo slobodan udarac, centrirao u šesnaesterac, a Babić se našao na pravom mestu i glavom je sproveo loptu u mrežu za 3:0.

35′ – Gavrić je izveo korner, Babić šutirao glavom, ali Živković je lagano uhvatio loptu.

33′ – GOOOOOOOOOOL! Tomane je pobegao odbrani Mačve, dobio dobru loptu. Portugalac je imao dovoljno prostora da centrira levom nogom kako je želeo, Ben se lepo ubacio i glavom je pogodio za 2:0.

29′ – Žuti karton za Pavkova. Napadač Zvezde je igrao rukom i prekinuta je igra, a on je nastavio i šutirao posle zvižduka sudije Čolovića.

28′ – Dobar centaršut Degeneka, šut Bena je izblokiran. Posle toga kontranapad Mačve, ali je Babić sjajno uklizao kao poslednji čovek odbrane i izbacio loptu u aut.

26′ – Neoprezan i grub faul Tošića nad Petrovićem. Zasluženo dobija žuti karton.

19′ – GOOOOOOOOOOOOOL! Vodi Zvezda sa 1:0. El Fardu Ben je bio precizan iz slobodnog udarca.

14′ – Tomane je šutirao iz teške pozicije, malo je nedostajalo da iznenadi Živkovića.

6′ – Tomane šutira glavom posle kornera. Pored gola.

5′ – Neverovatno šta je Pavkov propustio . Dobio je savršenu loptu u petercu, ali je levom nogom šutirao previše nonšalantno i Živković je odbranio.

4′ – Ilić je namučio Degeneka, koji igra prinudno na poziciji levog beka. Ipak, centaršut Ilića ide u ruke Borjana.

1′ – Počela je utakmica. Zvezda je imala prvi napad.