Novi preokret Partizana u Šapcu

Radomir Djurovic

,

Fudbaleri Partizana pobedili su Mačvu u Šapcu 3:1 (0:1) u šestom kolu kolu Superlige Srbije. Crno-beli su u nastavku zaigrali mnogo bolje, a interesantno je da je rezultat isti koji je bio prošle godine u Šapcu. I tada je Mačva vodila na poluvremenu 1:0, a onda izgubila 3:1.

Na golu Partizana je bio Filip Kljajić koji je branio umesto Vladimira Stojkovića koji je dobio treće dete.

Igrali su domaći fudbaleri hrabro i nisu se uopšte uplašili protivnika. Tokom većeg dela prvog poluvremena su imali inicijativu i to im se isplatilo. U 35. minutu je glavni sudija pokazao na belu tačku. Najstrožoj kazni je prethodio faul Šćekića nad Gavrićem.

Upravo je Gavrić izveo najstrožu kaznu, ali je njegov šut odbranio golman Kljajić. Ipak, na odbijenu loptu je natrčao Gavrić i smestio je u mrežu.

Tek od tada su crno-beli zaigrali agresivnije i stvorili nekoliko šansi. Najbolju je imao Kosović u 45. minutu, ali je sa tri metra šutirao preko gola.

U nastavku su crno-beli zaigrali mnogo agresivnije i to je donelo izjednačenje. U 68. minutu je akciju započeo Pantić, dodao do Ivanovića koji je centrirao, a na pravom mestu je bio Nemanja Nikolić i savladao golmana Puletića.

Preokret je doneo Danilo Pantić. On je u 81. minutu izveo slobodan udarac, lopta je zakačila nekoga u živom zidu i prevarila golmana Puletića. Pet minuta kasnije Gomeš je postavio konačnih 3:1.

MAČVA – PARTIZAN 1:3 (1:0)

Stadion: Gradski u Šapcu.

Gledalaca: 5.000.

Sudija: Miloš Đorđić (Novi Beograd).

Strelci: 1:0 Gavrić (36), 1:1 Nikolić (68), 1:2 Pantić (81), 1:3 Gomeš (86).

Žuti kartoni: Gavrić, Adamović, Marić, Gemović (Mačva), Pantić, Marković, Gomeš, Nemanja R. Miletić (Partizan).

Mačva: Puletić, Pejović, Ivić, Jovanović, Marić, Gavrić, Šušnjar, Ristivojević, Adamović (od 88. Jevtić), Gemović, Lazarević (od 85. Babić).

Partizan: Kljajić, Enake, Marković (od Nemanja G. Miletić), Nemanja R. Miletić, Urošević, Šćekić, Kosović (od 60. Gomeš), Pantić, Ivanović, Zakarić, Nikolić.

TOK UTAKMICE

90′ – Kraj utakmice. Nije bilo sudijske nadoknade. Rezultat 3:1 za Partizan.

86′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOL 1:3 strelac je Gomeš.

81′ – GOOOOOOOOOOOL 1:2, strelac za Partizan je Danilo Pantić.

78′ – Žutio karton za Nemanju R. Miletića posle oštrog i opasnog starta nad Gavrićem.

72′ – Izmena u Partizanu. Izašao je Marković, a ušao je Nemanja G. Miletić.

68′ – GOOOOOOOOOOL 1:1 strelac je Nemanja Nikolić.

59′ – Izmena u Partizanu. Izašao je Kosović, a ušao Gomeš.

56′ – Mačva je krenula u kontru. ali je Šušnjara zaustavio Svetozar Marković i dobio žuti karton. Opomenut je i Adamović.

48′ – Nekoliko baklji je upalo na teren, pa je sudija morao da orekine utakmicu. Na sreću, prekid je trajao samo nekoliko sekundi.

46′ – Nastavljena je utakmica. Nije bilo izmena.

45′ – Kraj prvog poluvremena. Vodi Mačva 1:0.

45′ – Odlična šansa za Partizan. Prvo je Zakarić glavom šutirao, ali je golman Puletić kratko odbio loptu. Na nju je natrčao Kosović, ali je sa tri metra šutirao preko gola.

38′ – Pantić je dobio žuti karton zbog simuliranja.

37′ – Gavrić je dobio žuti karton jer je skinuo dres posle gola.

36′ – GOOOOOOOOOOOL 1:0 za Mačvu, strelac je Gavrić. On je šutirao penal, golman Kljajić je odbranio, a na odbijenu loptu je natrčao Gavrić i pogodio mrežu.

34′ – Najbolja šansa na utakmici i to za domaće. Adamović je prošao po desnoj strani, ubacio pred gol, tamo je Gavrić šutirao iz prve, ali je golman Kljaić odbranio.

26′ – Mačva igra veoma hrabro i napadački. Uopšte se nije uplašila Partizana koji je prepustio inicijativu domaćima. Adamović je bio u prodoru, šutirao sa 17 metara, ali je njegov udarac blokirao Miletić, pa je golman Kljajić bez problema uhvatio loptu.

21′ – Posle jednog duela je Zakarić povredio rame. Morali su da intervenišu i lekari, ali je fudbaler Partizana brzo ustao i nastavio igru.

16′ – Posle jednog duela je oboren jedan fudbaler Mačve, a domaći su odmah tražili penal. Sudija nije imao dilemu i rekao je da se igra nastavi. Zbog toga se bunio trener Aničić.

7′ – Za sada mirna utakmica, a obe ekipe su izjednačene u posedu lopte.

1′ – Počela je utakmica. Ovo je 400. meč Filipa Pejovića u dresu Mačve. Zbog toga mu je pre utakmice uručen dres sa brojem 400.