Mirković trgao crno-bele: Partizan na pragu plej-ofa Lige Evrope (VIDEO)

Zeljko Mutavdzic

,

Slavlje u Danskoj (Foto: partizan.rs)

Šok terapija je dala rezultate. Na debiju novog trenera Zorana Bate Mirković, Partizan je odigrao odlično u Danskoj. U prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, srpski vicešampion je pobedio domaći Nordsjiland u Farumu – 2:1 (1:0) i stigao na prag plej-ofa u drugom po rangu evropskom takmičenju.

Za razliku od prethodnih duela, pogotovo u Superligi Srbije, “parni valjak” je delovao bolje, sigurnije, uigranije. Pojačanje iz sarajevskog Željezničara je brzinom uneo živost u napadu, dok je odbrana bila sigurna.

Već u 10. minutu zatresla se mreža domaćina, kada je posle kornera Danila Pantića najviši u skoku bio Rikardo Gomeš i postigao treći gol u crno-vbelom dresu i to sve i kvalifikacijama za Ligu Evrope. Kada je Zakarić u 64. minutu rutinski obišao golmana i povećao prednost gostiju, činilo se da je pitanje prolaska u narednu rundu rešeno.

Ipak, Nordsjiland se trgao u finišu. Rezervista Matijas Rasmusen je uneo pometnju i odbranu crno-belih. Smanjio je u 70. minutu, kasnije imao još nekoliko dobrih poteza, ali je odbrana na čelu sa golamanom Stojkovićem uspela da se odbrani, za veliku prednost pred revanš u Humskoj za sedam dana.

Partizan, ako prođe Dance, čeka boljeg iz duela Bešiktaša i Laska. U prvom meču u Istanbulu, domaćin je pobedio 1:0 golom Holanđanina Rajana Babela u šestom minutu.

Partizan je već odredio cene karata za revanš narednog četvrtka u Humskoj – Jug 600, Istok i Zapad bokovi 900, Istok i Zapad centar – 1200 dinara. Prodaja počinje od petka.

NORDSJILAND – PARTIZAN 1:2 (0:1)

(Rasmusen 70 – Gomeš 10, Zakarić 64)

Stadion u Farumu. Gledalaca: 5.000. SudijaAlehandro Ernandez (Španija)

NORDSJILAND: Larsen, Bartolec, Hansen (od 65. Rasmusen), Skovgard, Pedersen, Kristensen (od 79. Strunk), Nelson, Andersen, Olsen, Jensen (od 65. Kudus), Damsgard.
PARTIZAN: Stojković, N. R. Miletić, Marković, Valijente, N. G. Miletić, Zdjelar, Kosović  (od 78. Nikolić), Zakarić (od 70. Smiljanić), Pantić, Janković (od 90. Enake), Gomeš.

90+’ Kraj utakmice, pobeda Partizana.

90′ Partizan na pragu pobede. Igraće se pet minuta nadoknade.

77′ Dobra prilika za domaćina. Opet Rasmusen preti. Reezervista Danaca zadaje crno-belima najviše problema.

76′ Partizan je uspeo da se konsoliduje, domaćin napada, ali jalovo.

70′ Domaćin je smanjio, strelac je Matijas Rasmusen. Pritisak Nordsjilanda dao je rezultate. Smušena odbrana crno-belih u ovim trenucima.

64′ GOOOL Goran Zakarić povećava prednost Partizana. Janković je gurnuo loptu u prostor, a na pravom mestu bilo je brzonogo krilo. Prevarilo je golmana domaćina i rutinski ubacio loptu u mrežu. Sjajan rezultat za crno-bele.

61′ Prvi žuti karton na meču dobio je Viktor Nelson zbog faula nad Gomešom.

52′ Domaćin ofanzivniji na startu, ali nema opasnosti po gol Stojkovića.

46′ Počelo je drugo poluvreme.

45+1′ Gotovo je prvo poluvreme.

44′ Janković je bio u odličnoj prilici posle pasa Gomeša, ali je golman Larsen odbranio udarac Crnogorcu.

40′ Najbolja šansa za domaćina, Olsen je šurtirao sa 12, 13 metara, ali je Stojković bio na pravom mestu.

35′ Nilsen pada posle borbe sa Zdjelarom. Naravno, nema penala.

32′ Zakarić je loše šutirao iz dobre situacije. Samo pored gola. Rasplamsala se igra u Farumu.

29′ Danci sve opasniji. Prete iz prekida.

20′ Danci bezopasni. Partizan vodi igru, rutinski zasad igra. Nagoveštaj boljih dana po crno-bele.

10′ GOOOL Rikardo Gomeš je glavom postigao gol posle kornera. Treći gol u sezoni napadača sa Zelenortskih Ostrva. Sjajno je skočio posle centaršuta Pantića i matirao Dance. Odličan početak crno-belih.

9′ Miran početak meča. Osim šanse Pantića, nije bilo prilika.

3′ Pantić je bio u dobroj prilici, ali je mladi vezista glavom loše zahvatio loptu. Dobar centaršut Zakarića, novajlije iz Željezničara.

1′ Utakmica je počela.