NIŠTA NOVO Zvezda preslišala Armani za treću uzastopnu pobedu u Evroligi

Radomir Djurovic

,

Džejms Gist nadmudrio je odbranu Italijana (Foto: Evroliga)

Tradicija se nastavlja. Crvena zvezda je i posle petog okršaja sa Armanijem ostala neporažena. Crveno-beli su slavili 77:67, odnosno treću uzastopnu pobedu u evroligaškom društvu.

EVROLIGA: Kladionica MaxBet nudi kvotu 3,80 na pobedu Olimpijakosa protiv Panatinaikosa. Meč je zakazan u četvrtak u 20:30.

Sa druge strane, Armani je treći put zaredom poražen. Zasluženo. Glavni adut srpskog kluba u ovom duelu bila je odbrana, posebno u završnici susreta, kada su Italijani znali da priđu na šest razlike. Armani je u jednom trenutku uspeo da “spusti” minus na samo četiri poena, ali su crveno-beli već u sledećem napadu, posle atraktivne akcije odnosno alej upa Berona i Gista uspeli da vrate prethodnu prednost.

Lorenco Braun ponovo je bio odličan i meč je završio sa 21 poenom. Četiri manje postigao je Bili Beron. Kod tima iz Milana istakao se Rodrigez, jedini sa dvocifrenim učinkom – 14 poena.

Domaći u ovom duelu nisu mogli da računaju na Vladimira Micova i Arturasa Gudaitisa, a Zvezda na Startosa Perperoglua.

TOK UTAKMICE

ČETVRTA ČETVRTINA 17:20

40′ Braun je pogodio, u Milanu je sve rešeno.

39′ Bruks je skrivio prekršaj, a na liniji slobodnih bacanja našao se Lorenco Braun. Rezultati je 71:65 za goste.

38′ Atraktivni poeni gostiju. Gist je pogodio posle asistencije Berona. Efektno. 63:69

37′ Gosti su se prvo dobro odbranili, a onda je Braun pogodio za 67:60. Italijani preko Rola odgovaraju trojkom, 67:63.

36′ Beron pogađa trojku! Crvena zvezda ima prednost 65:57.

35′ Gist je napravio faul u napadu i propustio priliku da uveća prednost čete Dragana Šakote.

34′ Derik Braun postiže trojku, ali je domaćin sa linije slobodnih bacanja smanji prednost crveno-belih, 62:55.

33′ Odžo zakucava i dobija dodatno slobodno bacanje, koje nije iskoristio. Zvezda i dalje vodi, 59:51.

TREĆA ČETVRTINA 10:18

30′ – Faje ubacuje trojku za 47:57. Rol smanjuje na 50:57 što je rezultat posle 30 minuta.

29′ – Lorenco Braun pogađa za 47:54.

28′ – Davidovac povećava na 45:52.

27′ – Odžo je ubacio oba slobodna bacanja za 45:50.

26′ – Beron pogađa trojku za 45:48.

25′ – Lorenco pogađa dvojku i izjednačuje na 45:45.

24′ – Rodrigez pogađa trojku za 45:43.

22′ – Davidovac pogađa za 40:41.

DRUGA ČETVRTINA 22:19

20′ – Moraskini je faulirao Berona koji pogađa sva tri slobodna bacanja za 38:37. Na drugoj strani Tarčevski povećava na 40:37. U narednom napadu Lorenco Braun pogađa posle prodora za 40:39 što je konačan rezultat posle prvog poluvremena.

19′ – Bili Beron pogađa drugu trojku za 36:34.

18′ – Derik Braun smanjuje na 34:31.

17′ – Aron Vajt dovodi Armani u vođstvo 34:29. Dragan Šakota je zatražio tajm-aut.

16′ – Serhio Rodrigez ubacuje trojku za 29:26. Posle tajm-auta Derik Braun pogađa trojku za 29:29.

15′ – Majk Odžo izjednačuje na 26:26.

14′ – Džef Bruks pogađa uz faul Gista. Bruks pogađa dodatno bacanje za 23:22. Potom Nemanja Nedović ubacuje za tri poena za 26:22.

11′ – Derik Braun pogađa u poslednjem sekundu napada za 18:22.

PRVA ČETVRTINA 18:20

10′ – Moraskini pogađa za dva i koristi dodatno bacanja. Ipak, Dobrić uzvraća trojkom za 18:20 što je i konačan rezultat posle prvih 10 minuta.

9′ – I treća trojka za Zvezdu. Sada je Lorenco Braun precizan za 13:17.

8′ – Davidovac pogađa za 11:14. Igra Zvezda dobru odbranu.

7′ – Faje pogađa drugu trojku za Zvezdu za 10:12.

6′ – Lorenco Braun pogađa za 6:9.

4′ – Kuzmić pogađa za 3:4. Serhio Rodrigepogaža, ali uzvraća Lorenco Braun za 6:7.

3′ – Bili Beron pogađa trojku za 2:3.

2′ – Luis Skola pogađa za 2:0.