maxbet

Tomane i Žander izbacili Zvezdu iz Evrope!

,

Tomane je skupo koštao crveno-bele (Foto: Beta/AP)

Po jedan Portugalac i Brazilac, izbacili su Crvenu zvezdu iz Evrope. Tomane je promašio penal, a Žander u trenutku pomračenja svesti rukom zaustavio jedan centaršut i poklonio Olimpijakosu penal i pobedu – 1:0 (0:0).

Na meču Kopenhagen – Malme, naša kladionica nudi kvotu 2.30 za pobedu domaćina.

Ima srpski šampion za čim da žali. Dobro je ušla u meč, naterala Olimpijakos da bezbroj puta pokuša iz daljine da ugrozi Borjana. Lopte su maghom bile neprecizne, ili su bile plen sigurnog srpskog šampiona.

Dugo će u Ljutice Bogdana da se sećaju 42. minuta. Uz Borjana ubedljivo najbolji igrač Beograđana Marko Gobeljić, oduzeo je lopztu na sredini, poveo kontru, lopta je došla do Marina, koji je lažnjakom naterao Giljermea da skrivi penal.

Lopti je nesigurno prišao Tomane, dva puta zastao, pucao i pogodio prečku. Samo desetak sekundi, neuverljivi Marin se našao u ziceru. Mogao je da šutira i, kao da se uplašio, pokušao nepotrebno da asistitra.

Znalo se da će domaćin u nastavku da napadne. Samo u prvih deset minuta nastavka, Olimpijakos je imao četiri prilike. U 60. minutu se El Arabi drugi put na meču našao u ogromnoj šansi. U prvom poluvremenu je sa pet metara glavom bio neprecizan, u 60. minutu je pogodio stativu! Osim sreće, i Borjan je spasavao Zvezdu. Samo tri minuta posle stative, odbranio je čist zicer opasnom Podenseu.

Imala je Crvena zvezda i kontre, ili bolje rečeno pokušaje kontranapada. Propadali su uglavnom zbog slabih rešenja Marina, Garsije i Van La Pare.

Meč je rešen u trenucima kada je silna ofanziva domaćina jenjavala. S leve strane je stigao centaršut, a Žander koji je samo neki minut ranije ušao umesto Rodića, iz samo njemu znanih razloga, zahvatio loptu rukom. El Arabi je bio siguran.

Možda bi, posle svega, prst na čelo trebalo da stavi neko ko je doveo Žandera, Tomanea. I, ne samo njih… Preskupo su koštali Zvezdu.

TOK MEČA

90+5′ Kraj utakmice. Zvezda je eliminisana.

88′ GOL! El Arabi je bio veoma siguran.

86′ Penal za Olimpijakos! Ogromna glupost Žandera, na centaršut je visoko podigao ruku i neshvatljivo zahvatio loptu.

82′ Rodić je povređen. Ušao je Žander.

70′ Veliku šansu propušta Podense. Imao je gotovo nebranjen gol i promašio.

68′ Van La Para umalo da kazni loše dodavanje golmanu, zakasnio je delić sekunde.

65′ Van La Para je upropastio priliku za kontru, nepotrebno je pucao sa 30 metara.

63′ Podense je imao zicer. Borjan je briljantno odbranio!

62′ Neshvatljiva reakcija Vukanovića posle sjajnog pasa Ivanića. Bio je sasvim iskosa, nije ni pucao, ni dodao bilo kome.

60′ Sreća je pogledala Zvezdu! El Arabi glavom pogađa stativu.

58′ Slabog Tomanea menja Van La Para.

56′ Marin je pucao levom iz okreta po zemlji, Sa je bio siguran.

54′ Odličan udarac Giljermea, Borjan sjajno brani!

50′ Olimpijakos sve jače napada. Pokušao je i Podense, pored gola.

47′ Masuras šutira glavom, Borjan je dobro postavljen.

46′ Opasan napad domaćina, Giljerme je gađao i bio neprecizan.

46′ Počelo je drugo poluvreme.

45+3′ Kraj prvog poluvremena.

43′ Očajna reakcija Marina u situaciji kada je mogao da šutne ili asistira. Pokušao je to drugo i to loše.

42′ Tomane je iz penala pogodio prečku!

41′ Penal za Crvenu zvezdu! Gobeljić je presekao jedan pas, lopta je stigla do Marina, koji je oboren.

37′ Milojevićev tim gubi bitku na sredini terena. Domaći fudbyaleri lako dolaze u pozicije za šut i često pokušavaju, neprecizno.

34′ Kolosalnu šansu propustio je El Arabi. Potpuno sam, sa peterca, šutira glavom preko gola!

32′ Peta Masurasa otvorila je opasan napad Olimpijakosa. Borjan u istoj akciji dva puta brani!

29′ Prvi žuti karton na meču. Kamara je grubo startovao na Marina.

27′ Izgledna kontra Beograđana, Marin je loše reagovao.

23′ Podense je paklen igrač. Kreirao je veliku šansu El Arabiju, Gobeljić je u poslednjem trenutku odlično startovao.

20′ Slobodan udarac za Zvezdu sa 22, 23 metra. Imaće srpski tim korner.

19′ Šut Giljermea sa 20 metara, Borjan siguran.

18′ Period bez šansi. Marin je nevidljiv, ali Crvena zvezda dobro parira grčkom timu.

6′ Odmah je odgovorio domaćin, priliku je imao Masuras.

5′ Dobar prodor Gobeljića i prilika, ali Vukanović nije dobro šutirao.

1′ Utakmica je počela.

OLIMPIJAKOS – CRVENA ZVEZDA 1:0 (0:0)

Strelac: 1:0 El Arabi 88. penal. Stadion: Karaiskaki. Sudija: Danijele Orsato (Italija).

OLIMPIJAKOS: Sa – Elabldelaui, Merija, Semedo, Cimikas – Giljerme, Kamara (od 61. Gerero), Buhalakis – Masuras (od 71. Lovera), El Arabi (od 90. Benzija), Podense.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić (od 82. Žander) – Petrović – Garsija, Marin, Ivanić, Vukanović (od 65. Boaći)  – Tomane (od 58. Van La Para).