LIGA EVROPE

PREOKRET Partizan s kapitalom ide na sever Evrope! (VIDEO)

,

Urošević asistira Tošiću za pobedu (Foto: Starsport)

Crno-beli sa prednošću odlaze na sever kontinenta. Snagom volje i preokretom, Partizan je pobedio Molde – 2:1 (1:1).

Na meču La Lige Granada – Sevilja, naša kladionica nudi kvotu 5.20 za igru X-2.

Pogodak odluke delo je ključnog čoveka crno-belih u drugom poluvremenu, levog beka Slobodana Uroševića. Briljantno je razumeo ideju Takume Asana, primio loptu utrčao i pred golom pronašao Zorana Tošića koji je pogodio za veliku nadu Partizana.

Važnost duela je, čini se, okovala noge crno-belima. Partizan u većem delu utakmice nije delovao konkretno na terenu. Tome neka posvedoče dve lopte, Sadika i Stevanovića u razmaku od dvadesetak sekundi. Prošle su gotovo kroz peterac, paralelno sa gol linijom, a da nije imako ko da ih smesti u mrežu. Crno-bele nije podigla ni iskrena, dečja podrška polaznika škole fudbala iz cele Srbije.

Molde je čak prvi pripretio. Odlično je pucao Ejkrem sa 18 metara, Stojković je jedva zaustavio loptu koja je već prošla ispod njega i krenula ka mreži!

Gotovo sve vredno pomena u slabom, nesadržajnom prvom poluvremenu viđeno je u poslednja dva minuta tog dela igre. Tokom jednog od napada vrlo strpljivih gostiju, mladi Strahinja Pavlović je ispao iz igre, lopta je brzo prebačena na levu stranu gde je bio Boli, koji je desetak minuta ranije zamenio Knudsona. Miletića nije bilo na radnom mestu desnog beka, pa se igrač Moldea čak namestio i precizno smestio loptu iza Stojkovića.

Sume nigde nije bilo na terenu punih 45 minuta. Tek što je počela nadoknada, Gvinejac je prvi put izmakao pažnji Huseina. Majstorski ga je okrenuo, na petoparcu i sjajnim udarcem u suprotan ugao izjednačio.

Nastavak je doneo reprizu prvog poluvremena. Partizan je mnogo duže držao loptu, ali opet bez jasne ideje kako da ugrozi protivnika. Norvežani su čak imali zrelije prilike, posebno u 60. minutu. Ponovo su napali po Miletićevoj strani, Ejkrem je stigao do Stojkovića i ubacio pred gol. Srećom, štoperi Vujačić i Pavlović su odlično reagovali.

Partizan ima za čim da žali, jer je Takuma Asano, koji je zaigrao od 62. minuta u 78. promašio šansu meča. Priliku je najpre imao Urošević. Golman Kraninks je odbranio udarac beka Partizana u situaciji jedan na jedan, a Japanac je odbijenu loptu sa samo četiri metra poslao volejom visoko iznad gola.

Napor, ipak, nije ostao bez nagrade. Partizan ima šta da čuva u Norveškoj. U ovakvom odnosu snaga, gol je veliki kapital.

PARTIZAN – MOLDE 2:1 (1:1)

Strelci: 0:1 Boli 44, 1:1 Suma 45+1, 2:1 Tošić 84. Stadion: Partizana. Sudija: Viktor Kasai (Mađarska). Gledalaca: 5.780.

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Vujačić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Stevanović (od 62. Asano), Suma (od 73. Natho), Tošić – Sadik (od 46. Ožegović).

MOLDE: Kraninks – Haraldsejd, Bjernbak, Gabrijelsen, Foren – Husein, Aursnes – Hestad, Ejkrem (od 69. Elingsen), Knudson (od 33. Boli, od 85. Mostrom) – Džejms.

TOK MEČA

90+4′ Kraj utakmice.

84′ GOOOOOOOL! Partizan vodi, Tošić! Sjajna akcija po levoj strani. Asano je uposlio Uroševića, bek prošao do gola, kratko ubacio, a “Bambi” iz blizine poslao loptu u mrežu.

78′ Ogromna šansa za Partizan. Urošević je ostao sam pred golom, Kraninks je odbranio, a odbijenu loptu Asano sa četiri metra poslao preko prečke!

73′ Ušao je i Bibras Natho, zamenio je Sumu.

62′ Norvežani ponovo prete. Snažno je šutirao Džejms sa 15 metara, Stojković je bio dobro postavljen. U igri je Asano.

60′ Opasan napad gostiju. Ponovo je zakasnio Miletić i Ejkrem je ostao potpuno sxam na levoj strani. Ubacio je loptu pred gol, ali je odbrana crno-belih odlično reagovala.

56′ Crno-beli mnogo više imaju loptu, ali šansi nema.

46′ Počelo je drugo poluvreme. Sadika je zamenio Ožegović.

45+3′ Kraj prvog poluvremena.

45+1′ GOOOOOOOL! Nigde ga nije bilo tokom celog poluvremena, a onda je viđen trenutak magije! Suma je sjajno okrenuo rivala i divnim udarcem matirao golmana gostiju.

44′ GOL! Molde vodi u Humskoj. Mladi Pavlović je ispao iz igre, Norvežani su precili loptu na levu stranu. Miletića nije bilo na njegovoj poziciji i rezervista Boli je poogodio prvo stativu, pa mrežu.

25′ Ejkrem je sjajan igrač. Majstorski je kreirao šansu. Srećom, Džejms se okliznuo.

23′ Suma se prvi put pojavio na utakmici. Uposlio je Sadika na levoj strani, usledila je paralela sa gol linijom, ali nikoga nije bilo na petercu. Usledio je identičan napad, ubačena lopta Stevanovića, ali ponovo nikoga nije bilo da šutne ka golu.

12′ Opasan nalet Norvežana. Ejkrem je šutirao sa 18 metara, lopta je već prošla Stojkovića koji je uspeo da je dohvati tik ispred linije.

6′ Prvi dobar napad Partizana. Tinejdžer Stevanović je pokušao u bliži ugao, golman gostiju je odbranio.

View this post on Instagram

Partizan – Molde

A post shared by Radomir Djurovic (@radomirdj80) on

1′ Sa zapadne tribine odjekuju dečiji glasovi. Partizan ima sjajnu, nesvakidašnju podršku.

1′ Utakmica je počela.