SUPERLIGA Raspucani Partizan spreman za derbi sa Zvezdom, Rikardo dvostruki strelac

Radomir Djurovic

,

Rikardo Gomeš je postigao dva gola (Foto: Starsport)

Lakše nego što se očekivalo fudbaleri Partizana su osvojili tri boda. Oni su u 23. kolu Superlige na svom terenu savladali Proleter 3:0 (3:0). Jesenas je prvi superligaški duel ove dve ekipe odlučen jednim golom, a sada ih je bilo mnogo više.

Sve je rešeno u prvih 17. minuta. U 16. je Nemanja Nikolić postigao prvi gol na meču, a samo minut kasnije su gosti ostali sa desetoricom. Rikardo Gomeš je umakao Lambuliću, a ovaj ga je oborio. Pošto je gostujući fudbaler bio poslednji igrač odbrane, sudija Tripković mu je bez razmišljanja pokazao crveni karton.

Posle toga je crno-belima znatno olakšan posao. Do kraja poluvremena je Rikardo Gomeš postigao dva gola, bio je precizan u 41. i 45. minutu. Prednost je mogla da bude ubedljivija kada je u 37. minutu Zakarić izveo slobodan udarac, a golman Vesić je vrhovima prstiju izbacio u korner.

Drugo poluvreme je doslovno bilo odrađivanje posla. Jednima i drugima je bilo jasno kome će da pripadnu sva tri boda, pa je viđena nezanimljiva utakmica. Igrači Partizana nisu hteli da rizikuju neku povredu ili karton, jer ih sledeće nedelje čeka „večiti derbi“ protiv Crvene zvezde.

Ovo je druga pobeda Partizana ove polusezone, a obe su završene identičnim rezultatom 3:0.

PARTIZAN – PROLETER 3:0 (3:0)

Stadion Partizana.

Sudija: Lazar Tripković (Kraljevo).

Strelci: 1:0 Nikolić (16), 2:0 Gomeš (41), 3:0 Gomeš (45+1).

Žuti kartoni: Pavlović, Nemanja R. Miletić, Đerlek, Stevanović (Partizan).

Crveni karton: Lambulić (Proleter) u 17. minutu.

Partizan: Stojković, Nemanja R. Miletić (od 64. Enake), Pavlović, Valijente (od 46. Ostojić), Nemanja G. Miletić, Šćekić, Kosović, Đerlek, Zakarić (od 56. Stevanović), Nikolić, Rikardo Gomeš.

Proleter: Vesić, Mitrović, Lambulić, Plavšić (od 31. Nikolić, od 63. Novaković), Čović, Čolović, Leandro, Krasić, Tanasin, Vujaklija (od 46. Jokić), Govedarica.

TOK UTAKMICE

90′ – Kraj utakmice. Pobeda Partizana 3:0.

88′ – Rikardo Gomeš je šutirao sa 18 metara, ali pravo u golmana Vesića.

85′ – Žuti karton je dobio Filip Stevanović.

77′ – Imali su crno-beli dve solidne šanse, ali se istakao golman Vesić.

70′ – Armin Đerlek je dobio žuti karton.

64′ – Izmena u Partizanu, izašao je Nemanja R. Miletić, a ušao je Enake.

63′ – Peh za Novosađane. Povredio se Danilo Nikolić i ne može da nastavi utakmicu. Umesto njega je ušao Novaković.

56′ – Druga izmena u Partizanu. U igru je ušao mladi Filip Stevanović, a izašao Zakarić.

51′ – Jedni i drugi su svesni da je ovde sve gotovo. Crno-beli napadaju, ali ne zapinju.

46′ – Počelo je drugo poluvreme. Izmena u Partizanu, izašao je Valijente, a ušao Ostojić. Kod gostiju je ušao Jokić, a izašao Vujaklija.

45’+2 – Kraj prvog poluvremena. Vodi Partizan 3:0.

45’+1 – GOOOOOOOOOOOOL 3:0 za Partizan. Drugi pogodak Rikarda Gomeša na ovoj utakmici.

41′ – GOOOOOOOOOOOOL 2:0 za Partizan, strelac je Rikardo Gomeš.

37′ – Dobra šansa za Partizan. Zakarić je izveo slobodan udarac sa 19 metara, a golman Vesić je vrhovima prstiju izbacio loptu u korner.

31′ – Prinudna izmena kod gostiju. Izašao je Plavšić, a ušao Danilo Nikolić.

24′ –  Žuti karton je dobio Nemanja R. Miletić zbog oštrog prekršaja.

22′ – Utakmica je na kratko prekinuta zbog bakljade koju su napravili domaći navijači.

17′ – Crveni karton je dobio Lambulić. Rikardo je umakao odbrani Novosađana, a Lambulić je napravio prekršaj. Pošto je bio poslednji igrač odbrane sudija mu je pokazao put u svlačionicu.

16′ – GOOOOOOOOOOOOL 1:0 za Partizan, strelac je Nemanja Nikolić.

10′ – Prvi žuti karton je dobio domaći fudbaler Pavlović posle prekršaja nad Vujaklijom.

5′ – Partizan ima terensku inicijativu, ali do sada nijednom nije šutnuo u gol. Očito da su se Novosađani skoncentrisali na odbranu.

1′ – Počela je utakmica. Sa centra su krenuli Novosađani.-