Tošić zakazao “večiti derbi” u finalu Kupa Srbije!

Milena Kovacevic

,

Lazar Pavlović hrabro je doigrao 82 minuta u Nišu (Foto: Starsport)

Zoran Tošić zakazao je 23. maja na “Čairu” večiti derbi. Iskusni fudbaler iz Humske je dozvolio Nišlijama da se raduju samo pet minuta i onda im srušio snove. U finalu Kupa Srbije igraće Crvena zvezda i Partizan.

Posle mnogo muka crno-beli su preskočili pretposlednju prepreku na putu ka odbrani trofeja. Žilave Nišlije, koje su poput osica atakovale na Stojkovićev gol u drugom poluvremenu, uspele su u 75. minutu da dođu i do prednosti. U gužvi u kaznenom prostoru gostiju, najprisebniji je bio Stojanović, za erupciju oduševljenja na “Čairu”.

Samo pet minuta kasnije, dok su domaći još slavili, Zoran Tošić se našao na pravom mestu u pravo vreme. Rikardo Gomeš, koji nije preterano poznat po asistencijama, poslao je sa leve strane u srce kaznenog prostora upotrebljivu loptu, na koju je krenuo i Ristić, ali je Tošić bio brži od njega, ali i od Pankova. Tajac na stadionu u Nišu.

U ovom susretu “rođen” je Lazar Pavlović. Momak rođen 2001. godine dobio je priliku od starta susreta i odlično se snašao.

Partizan je možda mogao i ranije da ređi pitanje pobednika, da je sudija Lazar Lukić u 31. minutu pokazao na belu tačku, kada je Haskić oborio Strahinju Pavlovića. Još jedna sporna situacija, za najstrožu kaznu, viđena je u 76. minutu, kada je Drinčić igrao rukom, mada je utisak da to nije učinio namerno.

Kako to obično biva u ovakvim susretima, dosta tenzije obeležio je susret na “Čairu” ali je, na sreću, završen u sportskim okvirima. Bespotrebno je Nikodijević, posle samo nekoliko minuta na terenu, udario laktom u predelu lica Strahinju Pavlovića, iako je arbitar prethodno dao znak za prekid igre.

TOK MEČA

90+4 KRAJ!

90′ Kakvu šansu je propustio Haskić. Na sreću tima iz Humske, loše je zahvatio loptu, pa je ona otišla u gol-aut. Igraće se još četiri minuta.

86′ Nikodijević je udario laktom Strahinju Pavlovića, dobio je samo žuti karton. Prethodno je igra bila prekinuta!

81′ GOOOOOOOL! Zoran Tošić donosi prednost Partizanu. Niplijama sada trebaju dva pogotka za prolaz u finale. Rikardo Gomeš je poslao upotrebljivu loptu ispred golmana Ristića, Tošić je bio spretniji.

76′ Gužva pred golom Radničkog. Fudbaleri Partizana su tražili igranje rukom Nikole Drinčića, ali je sudija Lukić ponovo ostao nem, kao i u 31. minutu…

75′ GOOOOOOOL! Radnički vodi na “Čairu”. Strelac je Saša Stojanović.

73′ Urošević je, verovatno, želeo da centrira, ali je lopta išla ka golu Nišlija. Završila je pored gola.

71′ Slobodan udarac za crno-bele izveo je Tošić, Ristić je izašao na osam-deset metara i izboksovao loptu. Nema opasnosti po gol domaćina.

58′ Lazar Ranđelović je promašio loptu sa sedam-osam metara, da nije, Stojković bi možda kapitulirao. Odlična šansa za domaće fudbalere.

51′ Kakva prilika za Radnički! Lazar Ranđelović je izneo loptu u kontri, došao do kaznenog prostora i prosledio je Bondarenku, koji je stavio na muke golmana Stojkovića. Ipak, kapiten crno-belih je iz ovog duela izašao kao pobednik.

50′ Dosta nervoze na “Čairu”. Ulog je veliki.

46′ Počelo je drugo poluvreme.

45′ Prvo poluvreme je završeno bez golova.

40′ Ponovo je slobodan udarac za Radnički izveo Drinčić. Istina, lopta je bila daleko, na gotovo 40-ak metara, iskosa, pa je taj centaršut “pokupio” neko od odbrambenih fudbalera Partizana.

38′ Pantić je još jednom oprobao šut sa distance. Lopta je prozujala pored gola.

35′ Slobodan udarac za Partizan, sa 25 metara, ali bez opasnosti po gol Ristića. Linijski sudija pokazuje da je neko od gostujućih fudbalera bio u ofsajdu.

31′ Haskić je oborio Strahinju Pavlovića u kaznenom prostoru, ali je sudija Lukić pokazao na gol aut. Čini se da je Partizanu mogao da bude dosuđen penal…

24′ Ranđelović je oprobao šut, ali je Stojković paradom poslao loptu u koner.

20′ Prvi korner za Nišlije. Kao i kod ostalih prekida Radničkog, Drinčić je centrirao, međutim, bez opasnosti po gol Beograđana.

19′ Posle početne euforije, ili jurnjave, znatno je “mirnije” na “Čairu”. Haskić je centrirao, Grbić je pao u kaznenom prostoru crno-belih. Međutim, pre nego što se srušio, Nemanja R. Miletić je podigao ruke uvis. Sudije se nisu oglasile.

6′ Na kratko se težište zbivanja prebacilo na drugu polovinu terena, ali bez opasnosti po Stojkovića.

5′ Prvi šut ka golu. Pantić je bi neprecizan. Prethodno je mladi Lazar Pavlović dobro uočio Tošića, sa desne strane, poslao mu loptu, koju je Zoran prosledio Pantiću.

2′ Partizan je krenuo ofanzivno, svi fudbaleri su na delu terena koji pripada Nišlijama.

1′ Počeo je susret u Nišu.

RADNIČKI NIŠ – PARTIZAN 1:1 (0:0)