LIGA EVROPE Tri gola Partizana u Nikšiću za miran revanš

Radomir Djurovic

,

Nemanja Nikolić u duelu sa igračima Rudara (Foto: Starsport)

Kao što se i očekivalo fudbaleri Partizana su pobedom počeli kvalifikacije za Ligu Evrope. Oni su u prvom kolu u Nikšiću savladali Rudar iz Pljevalja 3:0 (1:0). Na taj način su gotovo sigurno obezbedili plasman u drugi krug, pa bi revanš sledećeg četvrtka u Beogradu trebalo da bude samo formalnost.

Prvo poluvreme je bila prava uspavanka. Prvo uzbuđenje se dogodilo u 41. minutu kada je Šehović izbio sam isped gola crnogorske ekipe, šutirao, ali je golman Radović odlično intervenisao. Ipak, pre odlaska na odmor je promenjen rezultat. U 43. minutu je Živković oborio Nikolića u kaznenom prostoru, a sudija je bez razmišljanja pokazao na penal.

Najstrožu kaznu je izveo Marko Jevtović i bio precizan, pa je Partizan poveo 1:0.

Na početku drugog dela već je bilo 2:0. U 50. minutu je Zlatan Šehović prošao po levoj strani, ubacio u sredinu, na loptu je naleteo Sejduba Suma, šutirao iz prve i pogodio mrežu.

Nedugo potom, u 57. minutu je već bilo 3:0 za crno-bele. Posle jedne greške domaćih igrača do lopte je došao novajlija Rikardo Gomeš. On je šutirao sa 25 metara i prevario golmana Radovića.

Ukoliko preskoče ovu prepreku protivnik crno-belih u drugom kolu će biti bolji iz duela između litvanskog Trakaija i Irtiša iz Kazahstana. U prvom meču u Litvaniji nije bilo golova.

RUDAR – PARTIZAN 0:3 (0:1)

Stadion: Gradski u Nikšiću.

Sudija: Stjuart Otvel (Engleska).

Strelci: 0:1 Jevtović (44. iz penala), 0:2 Suma (50), 0:3 Gomeš (57).

Žuti kartoni: Pešukić, Mitrović (Rudar).

Rudar: Radović, Pešukić, Mitrović, Sopo, Sekulić, Bošnjak, Živković, Kuč (od 59. Vuković), Golubović (od 74. Macanović), Zečević, Đalović (od 74. Janketić).

Partizan: Stojković, Valijente (od 76. Nemanja R. Miletić), Nikolić (od 64. Kosović), Gomeš, Marković, Zdjelar, Šehović, Suma, Jevtović (od 71. Janković), Enake, Pantić.

TOK UTAKMICE

90′ – Kraj utakmice. Pobeda Partizana 3:0.

88′ – Pešukić je dobio žuti karton zbog oštrog starta nad Zlatanom Šehovićem.

85′ – Sejduba Suma se povredio i na nosilima je iznet sa terena. Srećom ubrzo se vratio u igru.

76′ – Poslednja izmena i u Partizanu, igru je napustio Valijente, a ušao je Nemanja R. Miletić.

74′ – Dvostruka izmena u Rudaru, izašli su Đalović i Golubović, a ušli Janketić i Macanović.

71′ – Druga izmena u Partizanu. Izašao je Jevtović, a ušao Janković.

64′ – Prva izmena u Partizanu. Ušao je Kosović umesto Nemanje Nikolića.

59′ – Prva izmena na utakmici i to u domaćoj ekipi. Izašao je Kuć, a ušao Vuković.

57′ – GOOOOOOOOOOOOOL 0:3, strelac je Rikardo Gomeš.

50′ – GOOOOOOL 0:2, strelac je Suma posle asistencije Zlatana Šehovića.

46′ – Nastavljena je utakmica. Nije bilo izmena na poluvremenu.

45′ – Kraj prvog poluvremena. Vodi Partizan 1:0.

44′ – GOOOOOOOOOL 0:1 za Partizan strelac je Jevtović sa bele tačke.

43′ – Penal za Partizan. U kaznenom prostoru je Živković oborio Nikolića.

41′ – Prva šansa na utakmici. Šehović je sam izbio ispred gola domaćih, šutirao, ali je golman Radović odbio loiptu. Iz drugog plana je pokušao Gomeš, ali je poslao loptu pored gola.

28′ – Veliki deo tribina u Nikšiću je prazan, kao da su mnogi pretpostavili kakva će utakmica da se igra. Gotovo nijedan detalj sa terena nije vredan pomena.

16′ – I dalje nema uzbuđenja na terenu, ali je zato interesantan pogled na tribine. Tamo je uočen nekadašnji košarkaš Partizana Nikola Peković.

7′ – Ekipe još ispituju snagu, pa nema šansi.

1′ – Počela je utakmica. Sa centra su krenuli domaći fudbaleri. Vreme u Nikšiću je idealno za igru.