TOTALNI FUDBAL U SUBOTICI Tomane i Žander doneli pobedu Zvezdi

,

Kamo sreće da su nam sve utakmice u Superligi Srbije kao ova. U subotu su u Subotici fudbaleri Spartaka i Crvene zvezde odigrali zaista sjajan meč sa velikim brojem golova i šansi. Na kraju, Beograđani su posle velike borbe izvojevali pobedu – 3:2 (1:1) u 5. kolu Superlige Srbije.

Kvota u MaxBetu na pobedu Alavesa protiv Levantea je 2.30.

Bilo je uzbudljivo od prvog do poslednjeg minuta. Već sa centra je Zvezda zapretila Ostojiću, morao je golman “golubova” da brani šut Jevtovića. To je najavilo odličan meč.

Spartak je rano poveo, već u 7. minutu, i to preko nekadašnjeg omladinca Zvezde Lazara Tufegdžića. Vezista “golubova” je primio loptu na ivici šesnaesterca, lako se okrenuo pored Nemanje Milunovića i potom precizno šutirao u nebranjeni deo gola Milana Borjana.

Preuzeli su gosti inicijativu, najčešće pretili preko Milunovića posle prekida, ali Ostojić je bio odličan. U 37. minutu je konačno poklekao i golman domaćeg tima, posle odličnog udarca Miloša Vulića, možda i najboljeg igrača Zvezde u tom periodu.

Drugo poluvreme je više bilo u znaku Tomanea. Portugalac je već u 49. minutu lepo asistirao Veljku Simiću za preokret, a kasnije je postigao i pobedonosni gol, čime je izrastao u junaka Beograđana.

Pre toga je međutim mnogo problema imao Borjan, koji je branio nekoliko opasnih šuteva, a u jednom napadu mu je pomogao i Žander, koji je glavom sa gol linije izbacio loptu.

Golman kanadske reprezentacije je morao ipak mnogo bolje da brani u 79. minutu, kada je David Dunđerski, sin Ljubiše Dunđerskog, šutirao veoma snažno sa velike udaljenosti. Ovako je samo ulepšao pogodak mladog asa Spartaka.

Već u sledećem napadu je zapretio Tomane. Portugalac je gol postigao u 85. minutu, kada je Gajić oštro centrirao sa desnog krila i pronašao Portugalca, koji je zaista sjajno reagovao.

I posle tog gola je Spartak mogao do izjednačenja, ali je Borjan u dva navrata bio siguran. Zvezda je tako upisala i četvrtu pobedu u domaćem šampionatu i tako će u maksimalnom raspoloženju otputovati u Bern, gde će u sredu igrati protiv Jang Bojsa u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona.

Milojević ljut: Pravili smo tragične greške, moje strpljenje je na izmaku!

SPARTAK – CRVENA ZVEZDA 2:3 (1:1)

Strelci: Tufegdžić 7, Dunđerski 79 – Vulić 37, Simić 49, Tomane 85.
Gradski stadion u Subotici
Gledalaca: oko 10.000
Sudija
: Novak Simović

Spartak: Ostojić – Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević (od 83. Ivančević) – Jočić, Marčić – Mladenović (od 70. Gojkov), Tufegdžić, Denković – Šormaz

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Milunović, Pankov, Rodić (od 46. Žander) – Jevtović, Petrović (od 75. Ivanić), Vulić, Simić –  Krstović (od 55. Vukanović), Tomane.

TOK UTAKMICE

90′ – Opet problem za Borjana. Šutirao je Marčić sa velike udaljenosti, nezgodno je lopta odskočila u petercu, ali je Borjan uspeo da odbrani ovog puta.

87′ – Nova ogromna prilika za Spartak. Denković je probio po levom krilu pored Gajića, ubacio loptu u peterac, a Žander je glavom izbacio loptu sa gol linije.

85′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tomane! Prvi gol Portugalca na drugom nastupu u dresu Zvezde. Gajić je oštro centrirao, a Tomane se bacio i glavom zakucao loptu u mrežu. Vodi opet Zvezda, sada je 3:2.

80′ – Umalo da Tomane odmah uzvrati. Za malo je bio neprecizan.

79′ – GOOOOOOOOOOOOL! I to kakav! David Dunđerski je šutirao sa velike udaljenosti, preko 25 metara razdaljine, i potpuno je iznenadio Borjana. Bio je to jak udarac, golman Zvezde je možda mogao i bolje. Kako bilo, Subotičani zasluženo izjednačuju.

76′ – Ponovo velika prilika za Spartak. Tufegdžić je ponovo pobegao Milunoviću, ali je iz odlične pozicije šutirao jako loše i promašio je čitav gol.

69′ – Novi korner za Spartak i nova prilika za Tekijaškog. Ovog puta nije bilo tako opasno po gol Zvezde.

67′ – Umalo da izjednači Spartak. Posle kornera je Tekijaški dobro šutirao glavom, ali je Borjan fenomenalno odbranio i poslao loptu u korner.

60′ – Velika prilika za Stefana Šormaza, ali je Radovan Pankov odično reagovao i izblokirao njegov šut.

58′ – Pokušaj Petrovića iz daljine, lak posao za Ostojića.

55′ – Za goste je u igru ušao Aleksa Vukanović, koji je na terenu zamenio veoma slabog Nikolu Krstovića. Videlo se po izrazu lica mladog Crnogorca da ni on nije zadovoljan svojom igrom u Subotici.

51′ – Još jedan sjajan potez Tomanea, koji je atraktivno šutirao iz šesnaesterca, ali je Ostojić uspeo da odbrani.

49′ – GOOOOOOOOOOOOOOOL! Tomane je lepo utrčao u prostor i onda sjajno proigrao Simića, koji je šutirao snažno iz prve i uz malo sreće ubacio loptu u gol Spartaka. Sada vodi Zvezda sa 2:1.

46′ – Ponovo kao u Kopenhagenu, na poluvremenu Milojević ostavlja u svlačionici Rodića. U igri je Žander.

POLUVREME: Domaći tim je poveo iz prve šanse, posle čega je Zvezda imala inicijativu. Ostojić je bio odličan u nekoliko prilika, ali ništa nije mogao u 37. minutu posle šuta Vulića. Dobra utakmica u prvih 45 minuta.

44′ – Sjajna duga lopta Vulića, ali Krstović se spetljao i samo poslao loptu u ruke Ostojića.

37′ – GOOOOOOOOOOOOOL! Jako lep pogodak Miloša Vulića! Lepo se izborio a poziciju na oko dvadeset metara od gola Spartaka, a onda snažno i precizno šutirao. Ostojić je bio nemoćan – 1:1!

36′ – Opet je prošla akcija Zvezde za Milunovića. Novi korner Vulića i šut glavom štopera. Ovog puta preko gola.

29′ – Nova velika prilika za Zvezdu. Gajić je probio po desnom krilu, pronašao Jevtovića na suprotnoj strani, a posle njegovog šuta je Otašević glavom sklonio loptu sa gol linije.

27′ – Auuu, šta sada Simić nije iskoristio. Savršenu loptu je dobio od Jevtovića, izbio je sam pred Ostojića, ali je njegov slab šut je Ostojić lako odbranio. Nekadašnji vezista Zemuna je mogao da doda loptu Krstoviću, pa da on šutira na prazan gol, ali je bio sebičan.

23′ – Nova prilika za Zvezdu, ponovo posle prekida. Vulić je izveo korner i opet je šutirao glavom Milunović. Dobro je bio postavljen Ostojić.

16′ – Odmah novi napad Beograđana i nova šansa. Rodić je šutirao iz daljine preko gola.

15′ – Vulić je ubacio loptu iz slobodnog udarca u šesnaesterac. Milunović je ponovo bio najviši u skoku, ali je njegov šut glavom zaustavio Ostojić.

7′ – GOOOOOOOOOOOOOL! Neočekivano lako je Spartak prišao šesnaestercu Beograđana. Tu je nekadašnji omladinac Zvezde Lazar Tufegdžić primio loptu, a potom se lako oslobodio čuvara i preciznim šutom savladao Borjana. Vodi Spartak sa 1:0.

5′ – Korner za Zvezdu, dobro ga je izveo Vulić, a Milunović je glavom šutirao pored gola.

1′ – Počeo je meč. Zvezda je krenula sa centra, a već u prvom napadu je Simić lepo proigrao Jevtovića, čiji šut iz izgledne pozicije je zaustavio Ostojić.