maxbet

REPREZENTACIJE

Luksemburg nije kaznio opuštanje Srbije, “orlovi” i dalje u igri za drugo mesto u grupi

,

Odlično prvo poluvreme i veoma slabo drugo. To je ukratko ocena igre fudbalske reprezentacije Srbije, koja je u četvrtak savladala Luksemburg u 9. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo sa 3:2 (2:0).

Selektor “orlova” Ljubiša Tumbaković će imati puno razloga za nezadovoljstvo zbog pristupa igri njegovih izabranika protiv nejakog protivnika. Koliko god da su odigrali kvalitetno u prvih 45 minuta, zaslužuju kritike zbog nastavka meča.

Na odmor je moglo da se ode i sa ubedljivijim rezultatom, ali to nije dozvolio sjajni golman Luksemburga Moris. On je bio na pravoj vetrometini dok se nalazio na golu sa južne strane terena. Najbolji strelac ove generacije Srbije, Aleksandar Mitrović, bio je konstantna pretnja, Dušan Tadić mu je namestio veliki broj prilika, a posle dve je Moris vadio loptu iz mreže.

Prvi put u 11. minutu, kada ga je Mitrović savladao glavom, a drugi put u samom finišu poluvremena, posle sjajnog šuta snažnog centarfora.

Svi su bili ubeđeni da će Srbija mirno privesti meč kraju pred nekoliko stotina dece mlađih od 14 godina. Na Marakani ovog puta nije bilo navijača zbog kazne UEFA, ali je ulaz bio slobodan za polaznike škola fudbala.

Utisak je da su i “orlovi” bili ubeđeni da je meč završen, pa su previše nonšalantno ušli u drugo poluvreme. Luksemburg je podigao poslednju liniju odbrane još negde oko 35. minuta, i već tada se videlo da Srbija ima problem sa time. U drugom poluvremenu nikako nije znala da organizuje napad u takvim okolnostima.

Želson Rodrigez je u 54. minutu postigao gol posle kontranapada i uneo nervozu među “orlove”. Reagovao je brzo Tumbaković, uveo Nemanju Radonjića umesto Sergeja Milinković-Savića, a to je donelo mali boljitak.

Upravo je vezista Olimpik Marselja postigao gol za 3:1 posle jedne nespretne reakcije odbrane gostiju. Bio je to njegov drugi pogodak za Srbiju, a i prvenac je dao baš protiv Luksemburga.

Ipak, gosti su u 75. minutu uspeli ponovo da smanje preko rezerviste Turpela, usledila je neizvesna završnica. Luksemburg je imao dobru priliku u 90. minutu da izjednači, srećom, lopta je otišla u korner. Ostalo je do kraja 3:2 i Srbija i dalje ima nadu da se plasira na Evropsko prvenstvo kroz kvalifikacije.

Da bi se to desilo, mora da savlada Ukrajinu u nedelju, a da Luksemburg ostane neporažen protiv Portugalije.

SRBIJA – LUKSEMBURG 3:2 (2:0)

Strelci: Mitrović 11, 43, Radonjić 70 – Rodrigez 54, Turpel 75.
Stadion: “Rajko Mitić”
Sudija: Serdar Gozibijik (Holandija)

SRBIJA: Dmitrović, Nikola Maksimović, Milenković, Kolarov, Mladenović, Milivojević, Nemanja Maksimović, Milinković-Savić (od 62. Radonjić), Tadić (od 90. Lukić), Ljajić (od 79. Đuričić), Mitrović.
Klupa: Rajković, Rockov, Miletić, Spajić, Radonjić, Gudelj, Milunović, Gaćinović, Lukić, Đuričić, Despotović. Trener: Ljubiša Tumbaković.

LUKSEMBURG: Moris, Šano, Žerson, Hal, Jans, Filips (od 46. Skenderović), Olivije Til (od 61. Turpel), Karlson, Vinsent Til, Rodrigeš, De Vil.
Klupa: Šon, Kabral, Malget, Selimović, Martins, Da Mota, Bensi, Sinani, Boner, Skenderović, Turpel, Joakim.
Trener: Luk Holc.

TOK MEČA:

90′ – Umalo izjednačenje. Šut gostiju, lopta je zakačila Maksimovića i otišla preko Dmitrovića. Srećom, ne u okvir gola, već pored njega.

86′ – Šutira Sinani, brani Dmitrović.

84′ – Prilika za Mitrovića, šutirao je iskosa sa desne strane i pogodio stativu.

81′ – Velika prilika za “orlove”, ali su se spetljali Radonjić i Tadić. Na kraju dolazi lopta do Mitrovića, koji šutira iz okreta. “Pročitao” ga je Moris i uhvatio je loptu.

75′ – GOOOOOOOOOOL! Uhvatili su nas Luksemburžani opet na spavanju. Pukla je kontra, Turpel je ispratio centaršut sa desnog krila i savladao Dmitrovića za 3:2.

70′ – GOOOOOOOOOOL! Pogađa Radonjić drugi gol u dresu Srbije. Mitrović je dugo petljao sa loptom u šesnaestercu, Luksemburžani su je izbacili, ali je na nju natrčao Radonjić i sjajno šutirao “iz prve”. Srbija vodi sa 3:1.

67′ – Pokušaj gostiju. Rodrigez je šutirao neprecizno.

63′ – Odmah se nešto desilo. Radonjić se izborio za jednu loptu, centrirao je, a Mitrović šutirao glavom u Morisa.

62′ – Ovako više ne ide. Srbija kao da se nije pojavila u drugom poluvremenu. Selektor Tumbaković pokušaca da razdrma svoje igrače, uvodi Radonjića umesto Milinković-Savića.

54′ – GOOOOOOOOL! Uspavali su se “orlovi” i odmah je stigla kazna. Karlson je prošao po levom krilu i centrirao, a na pravom mestu se našao Gelson Rodrigez, koji je spretno šutirao i savladao Dmitrovića za 2:1.

46′ – Nastavljen je meč.

POLUVREME: Zasluženo vođstvo Srbije sa 2:0. Moglo je i ubedljivije, da golman Luksemburga Moris nije večeras bio odličan.

43′ – GOOOOOOOOOOOL! Jedan od najlepših koje je postigao Aleksandar Mitrović u dresu reprezentacije Srbije. Izdvojio se na levom krilu, Srbija je osvojila loptu na svojoj polovini i ona je odmah poslata ka snažnom napadaču. Primio ju je Mitrović, povukao, a onda odapeo projektil sa oko 20 metara. Ni bolji golmani od Morisa ovo ne bi zaustavili. 2:0.

34′ – Umalo evrogol na Marakani. Šutirao je Ljajić sa oko 25 metara, lopta je proletela sa pogrešne strane leve stative.

29′ – Veoma lepa akcija Srbije. Milenković je dugom loptom pronašao Tadića, a on video Ljajića koji se iz drugog plana ubacivao. Poslao mu je loptu, a Ljajićev šut je paradom odbranio Moris. Posle kornera je Nemanja Maksimović šutirao neprecizno glavom.

22′ – Prva prilika za Luksemburg, i to ozbiljna. Nemanja Maksimović je pogrešio, što je ostavilo prostor Tilu da povuče loptu. Kada je došao do šesnaesterca šutirao je. Srećom, za malo neprecizno.

20′ – Beležimo još jedan šut u okvir gola Luksemburžana. Tadić je video da je Moris izašao sa svog gola, šutirao je iz slobodnog udarca sa oko 40 metara, ali je čuvar mreže Luksemburžana ipak uspeo da se vrati na vreme na gol i da uhvati loptu.

19′ – Po ko zna koji put večeras Tadić centaršutom pronalazi Mitrovića. Njegov šut iz voleja paradom zaustavlja Moris i izbacuje loptu u korner.

15′ – Nova dobra prilika za Srbiju. Mitrović se sjajno kretao i namestio sebi poziciju da šutira glavom. Moris je ovog puta uspeo da zaustavi njegov udarac.

11′ – GOOOOOOOOOL! Dva najbolja naša igrača su ponovo zablistali. Tadić je uputio centaršut, a Mitrović u svom stilu plasirao glavom loptu pored nemoćnog Morisa. Vodi Srbija sa 1:0.

10′ – Mitrović ne koristi najbolju priliku na meču. Hal se okliznuo i u padu dodao loptu Mitroviću, a on je izbio pred gol Luksemburžana. Njegov šut međutim zaustavlja fenomenalni Moris.

6′ – Treći šut u tri minuta u okvir gola Luksemburga. Tadić je povukao loptu po desnom krilu, a onda vratio povratan pas po zemlji za Ljajića. On je šutirao iz prve, ali ne dovoljno dobro i Moris je uhvatio loptu.

5′ – Centrirao je Tadić sa desnog krila, Mitrović tukao glavom sa oko 11 metara, a Moris je ponovo bio dobro postavljen.

4′ – Prvi pokušaj “orlova”. Kolarov, koji danas igra na poziciji štopera, povukao je loptu ka šesnaestercu rivala. Ostavili su mu Luksemburžani prostor, on je šutirao, ali je Moris bio spreman i uhvatio je loptu.

1′ – Počela je utakmica. Luksemburg je prvi krenuo sa centra.

• Na utakmici zbog kazne UEFA mogu da prisustvuju samo deca do 14 godina. Jedna takva grupa je došla i iz Tutina.