NE MOŽE SE BEZ ODBRANE U EVROPU Totenhem sa pet golova ponizio Zvezdu

,

Znali smo da će Totenhem morati da proradi pre ili kasnije ove sezone. Nažalost, to se desilo baš u utorak protiv Crvene zvezde. “Pevci” su kaznili svaku grešku porozne odbrane crveno-belih i demolirali ih sa 5:0 (3:0) u 3. kolu Lige šampiona.

Kvota u MaxBetu na pobedu Barselone protiv Slavije je 1.40.

Poput omladinaca nešto ranije, i seniori Zvezde su okaljali obraz u Londonu. Pokazali su da su ih sa pravom potcenjivali prethodnih dana britanski mediji i da nisu dorasli aktuelnom vicešampionu Evrope čak ni kada je on u katastrofalnoj formi.

Najveći Zvezdin problem na Ostrvu je bio taj što nije imala beka. Ni levog, ni desnog. Kao da su se Milan Rodić i Marko Gobeljić takmičili u tome ko će da skrivi više golova i lošije da reaguje, a “pevci” su to nemilosrdno koristili.

Naš predstavnik u elitnom takmičenju je previše bojažljivo ušao u utakmicu, a nije pomoglo ni to što je Totenhem dao gol iz prve prilike. Prilikom kornera je Hari Kejn pobegao Degeneku i lako glavom savladao Borjana.

Vulić kao da nije došao na utakmicu, bekovi su bili očajni, Garsija nije mogao da zadrži loptu, Tomane je bio isključen iz igre… Sve to je uticalo na to da Totenhem dominira na početku meča.

Son je pobegao u 16. minutu Gobeljiću i posle prve neverovatno loše reakcije Rodića i centaršuta Lamele, duplirao je prednost. Tada se Zvezda malo opustila, napravila nekoliko šansi zahvaljujući Marku Marinu i Radživu van La Pari, ali u finišu poluvremena je kapiten Zvezde pao preko lopte i Totenhem je postigao još jedan gol.

Son je ovog puta pobegao Kanjasu, Gobeljić nije bio ni blizu zadnje linije i već na poluvremenu je bilo jasno da će Zvezda pretrpeti težak poraz.

U nastavku je Orije ponovo ponizio Rodića i asistirao Lameli, a zatim je i Kejn postigao još jedan gol pored statičnog Gobeljića. Ubedljiva i više nego zaslužena pobeda Totenhema.

TOTENHEM – CRVENA ZVEZDA 5:0 (3:0)

Strelci: Kejn 9, 72, Son 16, 44, Lamela 57.
Stadion Totenhema u Londonu
Sudija: Marko Gvida (Italija)

Totenhem: Gazaniga, Dejvis, Vertongen (od 73. Fojt), Sančez, Orije, Sisoko, Ndombele, Lamela, Ali (od 79. Lo Selso), Son (od 68. Dajer), Kejn.
Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić, Kanjas (od 62. Petrović), Vulić, Garsija, Marin, Van La Para (od 82. Vukanović), Tomane (od 62. Pavkov).

TOK UTAKMICE:

91′ – Šut Milunovića posle odličnog centaršuta Marina. Lopta odlazi pored gola.

90′ – Garsija i Vukanović su iznudili korner. Traži se makar počasan pogodak.

82′ – Vukanović je u igri umesto Van La Pare. Nemanja Milunović dobija žuti karton zbog udarca protivnika u lice.

72′ – GOOOOOOOOOOOL! Totenhem nemilosrdno kažnjava svaku grešku. Kejn je iskoristio lošu kretnju Milunovića, a onda je šutirao kroz noge očajno postavljenog Gobeljića. Majstorski. 5:0.

70′ – Kakva šteta! Marko Marin je fenomenalno šutirao, ali za nekoliko centimetara je lopta proletela pored leve stative.

66′ – Sjajna prilika za Garsiju, za koju se sam i izborio. Dobio je pravovremenu loptu od Marina, šutirao je lepo levom nogom, ali je Gazaniga odlično odbranio.

63′ – Dvostruka izmena za Zvezdu, u igri su Milan Pavkov i Njegoš Petrović. Usledila je potom prilika za Totenhem, Son je bio neprecizan.

59′ – Nova prilika za Totenhem, Borjan je sjajno odbranio.

57′ – GOOOOOOOOOOL! Pogađa Lamela konačno. Rodić se propisno obruka, Orije je prošao pored njega kao pored drveta. Lamela je pobegao Vuliću i dobio je pravovremenu loptu, a onda je lagano pogodio za 4:0.

56′ – Van La Para je poslao loptu Gobeljiću, Zvezdin bek je šutirao, ali Gazaniga je lako zaustavio šut.

55′ – Ogromna šansa za Lamelu. Kejn je lagano osvojio loptu pored Milunovića i prosledio je Sonu. Korejac ju je dodao Lameli, a Argentinac je iz idealne pozicije šutirao neprecizno.

53′ – Ponovo Gobeljić nije znao da mu je Son iza leđa i Korejac mu je pobegao. Srećom po Zvezdu, Milunović je pratio šta se dešava i izbacio je loptu u korner.

51′ – Kejn je lagano izbacio Gobeljića, centrirao Lameli u petercu, ali srećom Argentinac nije zahvatio loptu onako kako je želeo i poslao ju je visoko preko gola.

46′ – Nastavljen je meč. Da vidimo može li Zvezda da sačuva obraz u Londonu.

POLUVREME: Crvena zvezda je imala nekoliko dobrih prilika, ali to ne vredi kada joj je odbrana nedorasla za ovakvog rivala. Pogotovo su bekovi, Milan Rodić i Marko Gobeljić, slabo reagovali u nekoliko situacija. Kejn i Son su to brutalno kaznili. Zasluženo ubedljivo vođstvo Totenhema.

44′ – GOOOOOOOOOL! Marin je pogrešio na sredini, previše je komplikovao sa loptom, Son je pobegao Kanjasu i postigao pogodak za 3:0.

36′ – Velika prilika za Zvezdu. Gobeljić je šutirao snažno, izblokiran je ali mu se lopta odbila nazad. Potom je ponovo šutnuo, ovog puta lošije, Marin je uspeo da zakači loptu, ali ona je ipak otišla pored gola.

31′ – Nova prilika za Zvezdu. Gobeljić je šutirao, Gazaniga prebacio loptu preko gola.

27′ – Konačno jedna lepa, tečna akcija Zvezde. Marin je pokrenuo napad, lopta je došla do Gobeljića, a on je centaršutem pronašao Van La Paru na drugoj stativi. Holanđanin je šutirao glavom, Gazaniga je nekako odbranio.

25′ – Ponovo je pukla odbrana Zvezde. Lamela je pobegao Garsiji i šutirao, Borjan sjajno odbranio još jednom.

22′ – Ndombele je snažno šutirao, a Borjan sjajno odbranio. U nastavku akcije je Gobeljić izbacio loptu u korner.

20′ – Prvi šut gostujućeg tima. Marin je centrirao sa desnog krila, Milunović šutirao glavom preko gola.

16′ – GOOOOOOOOL! Lamela je lako izbacio Rodića, centrirao, a Gobeljić se izgubio na drugoj stativi i Son je ostao sam. Lako mu je bilo da duplira prednost.

15′ – Prvi dobar napad Zvezde. Rodić je prebacio loptu sa leve strane desno za Gobeljića, a Zvezdin bek je iz prve ubacio loptu u peterac. Nažalost, to nisu ispratili Tomane i Garsija. Ipak, bilo je dovoljno da se sa tribina začuje “svi u napad, ajmo, ajde”.

12′ – Vulić je pogrešio na Zvezdinoj polovini, Kejn je došao do lopte i šutirao sa nekih 10 metara. Borjan je lako zaustavio taj šut.

9′ – GOOOOOOOOOL! Totenhem vodi sa 1:0. Domaći tim je izveo korner, Kejn je pobegao Degeneku i glavom savladao Borjana.

5′ – Prvi šut u okvir gola Milana Borjana. Son je povukao loptu, šutirao sa ivice šesnaesterca iz trka, ali je to uradio slabo i Kanađanin je lako uhvatio loptu.

3′ – Zapretio je Totenhem. Kejn je primio loptu u šesnaestercu, okrenuo Degeneka, ali pre nego što je šutirao, Australijanac je ipak uspeo da otkloni opasnost.

1′ – Počela je utakmica. Zvezda je prva krenula sa centra.

Ovo je treći okršaj Zvezde i Totenhema. Prethodna dva su odigrali u Kupu UEFA u sezoni 1972/73. Oba tima su zabeležili po jedan trijumf, ali su “pevci” bili ubedljiviji, pošto su slavili sa 2:0 i tako prošli dalje.