EVROKUP

NOVI PORAZ U ŠPANIJI Valensija razbila Zvezdu sa 16 razlike

,

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da naprave iznenađenje i savladaju favorizovanu Valensiju na njenom terenu u 3. kolu Top 16 faze Evrokupa. Španci su slavili sa 92:76 (21:23, 21:14, 25:20, 25:19).

Zvezda je tako ostala na jednoj pobedi, uz dva poraza u Španiji, tako da se sada ne nalazi u dobroj poziciji pred drugi krug takmičenja. Šteta, pošto su Beograđani imali priliku da zabeleže bolji rezultat.

Pogotovo posle prve četvrtine, u kojoj su izabranici Milana Tomića igrali odlično. Potpuno su neutralisali Bojana Dubljevića i na prvi odmor otišli sa vođstvom. Problem je nastao u drugoj četvrtini, kada su domaćini napravili seriju od 9:0. Prve poene iz igre crveno-beli su postigli tek posle osam minuta!

Uspela je Zvezda da smanji zaostatak u finišu poluvremena, a u trećoj četvrtini čak i da priđe na samo -1. Razigrao se tada Džo Regland, najefikasniji igrač srpskog šampiona u Valensiji, ali je njegovu maestralnu asistenciju upropastio Cirbes, koji je promašio zicer.

Probudila se tada Valensija, napravila novu seriju i do kraja četvrtine odlepila na +12, posle čega više nije bilo spasa za crveno-bele.

Priliku da se revaširaju, Beograđani će imati već sledeće nedelje, kada će Valensija gostovati u hali “Aleksandar Nikolić”.

U drugom paru grupe G, Unikaha je savladala Limož sa 79:72.

Valensija – Crvena zvezda 92:76 (21:23, 21:14, 25:20, 25:19)

Sudije: Petri Mantila, Jurgis Laurinavičius, Tomaš Travicki
Gledalaca: 6.312

Valensija: Abalde, Labejri 2, Dio 9, Van Rosom 10, V. Tomas 13, Tobi 8, Dubljević 14, Vives 8, Martinez 7, M. Tomas 11, Sastre 10, Durnekamp.
Crvena zvezda: Regland 21, Radanov 6, Čović 9, Perperoglu 9, Davidovac, Faje 9, Beron 11, Dobrić 2, Ristić, Simanić, Cirbes 6. Odžo 3.

ČETVRTA ČETVRTINA

40′ (92:76) – Regland sa linije za slobodna bacanja stavlja tačku na ovaj meč.

38′ (74:88) – Posle koša Dioa za tri poena postalo je jasno da je Zvezda definitivno poražena.

36′ (68:83) – Opet koš Dubljevića kao odgovor na polaganje Radanova, pa zatim i trojka Vivesa. Valensija sigurno korača ka trećoj pobedi.

34′ (66:76) – Razigrao se Dubljević, koji je postigao nekoliko koševa u nizu. Zvezdu u ovim minutima samo Čović održava u životu. Polaganje pa trojka plejmejkera crveno-belih.

32′ (61:69) – Lep koš Cirbesa posle asistencije Berona. Na drugoj strani je dosuđen faul Simanića nad Dubljevićem, što se čini kao pogrešna odluka sudija.

TREĆA ČETVRTINA

30′ (57:67) – Nerezonski prodor Čovića, koji je bio izblokiran, potom trojka Martinesa iz kontre. Valensija ulazi u poslednju četvrtinu sa dvocifrenom prednošću.

29′ (55:64) – Greške Odžoa u seriji. Samo je jedan od četiri napada Zvezda pretvorila u koš. Valensija se opet odlepila.

27′ (52:60) – Novo “pomračenje” izabranika Milana Tomića. Greške u napadu kažnjava Valensija iz kontre. Da stvar bude gora, Cirbes je faulirao Vila Tomasa prilikom polaganja, pa mu je poklonio dodatan poen.

26′ (52:53) – Regland pogađa sa slobodnih bacanja, pa potom i polaganje. Sa druge strane je samo Vives bio opasan pod košem Zvezde. Cirbes je imao priliku da donese prednost Zvezdi, ali je promašio polaganje posle sjajne asistencije Reglanda.

24′ (48:51) – Razigrao se Regland, pogodio je za dva, pa za tri. Vives je postigao trojku, ali mu je Beron odgovorio.

22′ (40:46) – Valensija je otvorila poluvreme sa dva koša, uzvratio je Faje trojkom.

DRUGA ČETVRTINA

20′ (37:42) – Sjajan dribling i koš Berona, pa polaganje Fajea. Konačno koševi Zvezde u nizu. Crveno-beli su uspeli malo da smanje zaostatak pred odlazak na poluvreme.

17′ (30:38) – Van Rosom u ovim trenucima ne može da promaši ništa. Sve što je poslao ka košu Zvezde, ušlo je u obruć.

15′ (25:35) – Aleksa Radanov je postigao prve poene za Zvezdu u drugoj četvrtini sa slobodnih bacanja. Valensija je međutim nastavila u dobrom ritmu.

14′ (23:30) – Trojka Tomasa pa dvojka Dubljevića, a zatim zakucavanje Tomasa. Loš period crveno-belih. 9:0 za Valensiju u drugoj četvrtini.

12′ (23:23) – Odžo je promašio zakucavanje, potom je Čović probio pa umesto da položi, vratio nazad loptu. Kažnjava to domaćin.

PRVA ČETVRTINA

10′ (23:21) – Trojka Perperoglua ta osetnu prednost crveno-belih, međutim Beograđani nisu odbranili poslednji napad u četvrtini. Ipak, na prvi odmor su otišli sa vođstvom.

8′ (17:17) – Odžo je fauliran prilikom zakucavanja, dosuđena je tehnička greška, a centar Zvezde je bio precizan iz slobodnog bacanja. Međutim, Čović je potom pogrešio, potom i napravio faul uz koš Španaca, pa je ta prednost momentalno izgubljena.

7′ (14:14) – Opet je Sastre pogodio za tri poena, a sa druge strane je Cirbes ispravio promašaj Berona i izjednačio rezultat.

6′ (10:11) – Trojka Sastrea je bila prva na meču, za prvo vođstvo domaćeg tima.

5′ (8:6) – Popravila se Valensija. Martinez je smanjio zaostatak na jedan koš razlike.

3′ (6:0) – Zvezda igra bolje na početku meča. Dobrić i Regland su povećali prednost.

1′ (2:0) – Oba tima su promašili prve šuteve. Regland je prve poene postigao sa linije za slobodna bacanja.