EVROKUP

EVROKUP Valensija “tri od tri”, oslabljeni Partizan poklekao u nastavku

Milena Kovacevic

,

Valensija je po oprobanom receptu savladala i Partizan, 79:71. Španci su u prethodna dva kola slavili posle preokreta. Istina, ovoga puta nisu jurili dvocifrenu razliku, ali je četa Nenada Čanka u prvom poluvremenu imala prednost i, što ne reći, bila bolja.

Iako im je ovo najteže gostovanje, crno-beli nisu izašli na teren sa belom zastavom. Naprotiv, hrabro, odvažno, iako lišeni usluga Zagorca, uspešno su parirali kvalitetnijem rivalu.

Ključna je bila treća četvrtina. U njoj je domaći tim stvorio osetnu prednost, koja je u nekoliko navrata bila dvocifrena. Iskusan tim, poput Valensije, nije dozvolio da taj kapital prokocka. U tom periodu Partizan nije imao rešenja u odbrani, usledili su nervozniji napadi, pa je poraz bio neizbežan.

VALENSIJA – PARTIZAN 79:71 (20:21, 23:19, 21:14, 15:17)

Hala: Pabeljon Funente de San Luis. Sudije: Mogulkoč, Mantila, Papapetru

VALENSIJA: Garsija 2, Abalde 6, Labejri 12, Van Rosom 5, V. Tomas 17, Tobej 15, Dubljević 7, Vives 2, San Emeterio 5, M. Tomas 3, Dornekamp 5, Galarza.

PARTIZAN: Pejdž 14, Aranitović 10, Marinković 8, Gegić 2, Veličković 5, Pecarski, Gavrilović 8, Lendejl 4, Gagić 8, Nikolić 12.

TOK MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA

40(75:69) Jasno je da će Valensija da slavi, samo je pitanje sa kojom razlikom.

38(73:66) Samo poen za domaćina u međuvremenu.

37(72:66) Aranitović je dve sekunde pre isteka napada uspeo da natera protivnika da napravi faul, a onda pogodio dva slobodan bacanja. Partizan nije bez šansi da slavi.

36(70:63) Da li se to Partizan budi?

35(70:59) Period igre bez poena.

34(70:59) Čini se da je Valensija, po oprobanom receptu, sve bliža trećoj pobedi u Evrokupu…

32(67:57) Koš za košem, na istoj distanci su protivnici.

TREĆA ČETVRTINA

30(64:54) Pejdž je trojkom popravio utisak. Ipak, crno-belima će biti teško da u poslednjih deset minuta stignu prednost Valensije.

29(62:48) Raste prednost domaćih košarkaša.

28(59:48) Valensija drži dvocifrenu razliku. Partizan dobar u dobrani, ali problem je napad.

26(57:46) Neće goste šut za tri poena.

25(55:44) Serija Valensije 10:0. Probali su crno-beli su pokušali trojkama da se približe domaćinu, ali su u jednom napadu dva puta bili neprecizni. Španci su to kaznili novim poenima.

24(52:44) Najveća prednost domaćeg tima. Bio je to znak za Nenada Čanka da traži tajm-aut.

23(48:44) Treća lična greška Gagića. Faul u napadu.

22(45:42) Vives vraća na tri poena razlike.

21(43:42) Partizan drži priključak.

DRUGA ČETVRTINA

20′(43:40) U poslednjim sekundama prvog poluvremena Valensija je došla u vođstvo. To je, ujedno, bilo prvi put tokom 20 minuta. Giljem Vives je postigao prve poene.

18(39:40) Mnogo uzbuđenja na obe strane. Poeni, promašaji, brzi prelasci sa jedne na drugu stranu, u svakom slučaju – dinamična košarka.

16(34:36) Trojka Tomasa na trojku Veličkovića.

15(29:31) Rosom je pogodio za 29:31, što je bio znak za Nenada Čanka da zatraži tajm-aut.

13(24:29) Nikolić i Aranitović drže Valensiju na distanci.

12(22:25) Gavrilović je postigao dva poena, a onda propustio priliku da postigne dodatno slobodno bacanje.

11(20:23) Aranitović se upisao u strelce.

PRVA ČETVRTINA

10(20:21) Valensija je u poslednjih 9,7 sekundi do kraja propustila priliku da na pauzu ode sa poenom prednosti.

9(17:21) Posle tajm-auta, Valensija je uspela da smanji prednost Partizana za koš.

8(15:21) Pejdž je postigao već sedam poena. Uz to, asistirao je Gegiću za najveće vođstvo čete Nenada Čanka u dosadašnjem delu susreta.

7(13:14) Ekipe drže ritam. Nijedna nije imala veću prednost od dva poena.

4(7:9) Samo poen domaćin, sa linije penala, a onda dva Pejdža, iz iste situacije.

3(6:8) Crno-beli nemaju podređenu ulogu, iako su na najtežem gostovanju.

2(3:4) Marinković je doveo crno-bele u novo vođstvo, dok je Valensija promašila napad.

1(3:2) Gagić je postigao prve poene za Partizan. Uzvratio je Labejri trojkom.