Zvezda rutinski ponovo do 11 koraka viška (VIDEO)

,

Tomane postiže gol (Foto: Starsport)

Pred praznim tribinama, šampion je odigrao jednu od boljih utakmica sezone i gotovo rutinski savladao Kruševljane. U meču igranom na jedan gol: Crvena zvezda – Napredak 3:0 (1:0).

Na meču Soči – Krasnodar, naša kladionica nudi kvotu 1.95 za igru ug 3+.

Trener Dejan Stanković se ponovo opredelio za formaciju sa dvojicom napadača, Pavkovim i Tomaneom. Vodeći gol nastao je u produkciji njih dvojice. Gavrić nije najbolje izveo korner, poslao je vrlo nisku loptu, ali se Pavkov sjajno snašao i prebacio loptu na drugu stativu, gde se Portugalac bacio i glavom poslao loptu u mrežu. Tom prilikom, Tomane je dobio udarac nogom u glavu, zbog čega mu je ukazana pomoć.

Tek što se vratio na teren, portugalski fudbaler je “zaradio” penal. Takozvanim “lažnjakom” je prevario igrača Napretka koji je promašio loptu, ali ne i Tomaneove noge. Međutim, Crvena zvezda ove sezone ima ozbiljan problem sa najstrožom kaznom. Lopti je prišao Pankov i pucao u – prečku.

Šampion je bio apsolutno dominantan, a većina akcija išla je levom stranom, preko odličnog Željka Gavrića. Mladi krilni igrač je u razmaku od tri minuta dva puta pokušao. Prvi udarac odbranio je vrlo dobri Kordić, potom je za desetak santimetara Zvezdin fudbaler bio neprecizan. Napredak je za celo poluvreme izveo samo jedan obećavajući napad, bila je to kontra koju je lošim dodavanjem upropastio 39-godišnji Markoski.

Potpuno ista slika viđena je i u nastavku. Tek što je počelo drugo poluvreme, Pavkov se našao sam pred golmanom gostiju, bio sasvim ležeran i Kordić mu je dva puta odbranio.

Ipak, brojke na semaforu promenjene su u 53. minutu. Gavrić je majstorijom pokrenuo akciju, dobio sjajan pas od generacijskog druga Nikolića i bez problema prevario čuvara mreže Kruševljana za prvenac u crveno-belom.

Nastavio je šampion da igra sasvim dorbo i da kreira prilike. Ben je lepim driblingom stvosio sebi šansu i bio sebičan, pošto je šutirao pravo u Kordića. U finišu, u velikoj šansi našao se rezervista Ivanić, ali je u situaciji iz koje je baš teško da se promašio, učinio upravo to. Napredak je za 90 minuta imao samo jedan pokušaj, iz 67. minuta, kada je Aleksić bio u dobroj poziciji, ali je šutirao krajnje neprecizno.

Ipak, nije pogrešio nekoliko minuta kasnije. Ben ga je majstorski proigrao, a Ivanić lako rešio situaciju jedan na jedan.

Bila je ovo šesta uzastopna pobeda Crvene zvezde nad Napretkom bez primljenog gola. I, bez ijednog problema.

TOK MEČA

90+1′ Kraj utakmice.

88′ GOOOOOL! Majstorija Bena i sjajan pas za Ivanića. Sada Zvezdin vezista ne greši.

81′ Ben je kreirao zicer za Ivanića, koji sa šest metara promašuje gol.

67′ Prvi ozbiljniji napad gostiju. Aleksić je iz dobre pozicije pucao pored gola.

64′ Ben se majstorijom izborio za šansu i pucao pravo u golmana gostiju.

62′ Petrović pokušava sa 25 metara, bila je to nezgodna lopta, Kordić je odbio u korner.

59′ Zvezda nastavlja s jednim napadačem. Izašao je Pavkov, na terenu je Jovičić.

53′ GOOOOOL! Gavrić je duplirao prednost. Mladi krilni igrač je majstotski pokrenuo akciju, dobio odličan pas od Nikolića i rutinski pogodio mrežu. Ovo je njegov prvenac u seniorskom timu.

46′ Ogromnu šansu je propustio Pavkov. Našao se u situaciji jedan na jedan sa golmanom Napretkom Kordićem koji je u dva navrata odlično odbranio.

46′ Počelo je drugo poluvreme.

45+1′ Kraj prvog poluvremena.

45′ Sudija Šegrt je pogrešio i poklonio domaćinu slobodan udarac sa 25 metara. Kordić je bio siguran posle pokušaja Gavrića.

40′ Ponovo mladi Gavrić sa gotovo istog mesta. Sjajno je pucao i za neki santimetar bio neprecizan.

37′ Odličan udarac Gavrića sa dvadesetak metara, Kordić je odbio u korner.

32′ Nikolić puca sa 16 metara, Kordić brani.

26′ Pankov je sa 11 metara pogodio prečku.

26′ Penal za Zvezdu! Oboren je Tomane.

22′ GOOOOOL! Crvena zvezda vodi. Gavrić je iz kornera poslao nisku loptu, Pavkov uspeo glavom da prebaci do Tomanea koji je pogodio mrežu, ali tom prilikom dobio udarac u glavu.

21′ Posle odlične akcije i centaršuta Gobeljića, u šansi se našao Tomane. Kordić je odlično odbranio.

20′ Gosti se umešno brane. Period bez značajnijih dešavanja.

5′ Dobra akcija Zvezde. Ben je snažno šutirao sa 17 metara, Kordić je odbio u korner.

3′ Prvu priliku imao je Pavkov. Posle centaršuta s leve strane pucao je glavom pored gola.

1′ Utakmica je počela.

CRVENA ZVEZDA – NAPREDAK 3:0 (1:0)

Strelci: 1:0 Tomane 22, 2:0 Gavrić 53, 3:0 Ivanić 88. Stadion: “Rajko Mitić”. Sudija: Jovan Šegrt.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Pankov, Babić, Degenek – Ben, Petrović (od 69. Ivanić), Nikolić, Gavrić (od 79. Garsija) – Tomane, Pavkov (od 59. Jovičić).

NAPREDAK: Kordić – Obradović, Ožegović, Aleksić, Stević – Markoski (od 61. Mijić), Vušurović (od 46. Gavrić), Ilić, Desančić, Pajović – Ćuković.