VAR pogurao Barsu, Juventusu poništena tri gola

,

Nesvakidašnja utakmica u Torinu. Barselona je pobedila u sredu Juventus sa 2:0 (1:0), a meč 2. kola Lige šampiona je obeležila neobična situacija, pošto su domaćem timu poništena čak tri gola posle intervencije VAR-a.

LIGA EVROPE: Kvota u MaxBetu na pobedu Crvene zvezde protiv Libereca je 1.80.

Katalonci su do prednosti stigli već u 14. minutu preko Usmana Dembelea, ali je Juventus uglavnom kontrolisao dešavanja na terenu. Imao je veliki broj odličnih šansi, čak je i davao golove, ali kako se ispostavilo, iz nedozvoljenih pozicija.

Da stvar bude još bizarnija, sva tri pogotka su poništena Alvaru Morati. Španski napadač je tako praktično postigao het-trik, ali nijedan gol mu se ne računa. Njemu je u poslednjih 10 meseci VAR poništio 11 pogodaka! Protiv Barselone su oni poništeni u 15, 30. i 55. minutu.

Takva dešavanja su dodatno unervozila fudbalere Juventusa, koji su bili sve grublji kako se meč bližio kraju. Tako je u 85. minutu prvak Italije ostao sa igračem manje, pošto je Demiral nepotrebno grubo zaustavio Lionela Mesija i tako zasluženo dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Za potpunu kaznu pobrinuo se u 90. minutu Ansu Fati, rezervista u Torinu. Mladi napadač je iznudio jedanaesterac, a njega je u pogodak i overu tri boda pretvorio Mesi preciznim udarcem.

Juventus je ipak i pored poraza ostao na drugoj poziciji na tabeli, pošto su u drugom meču u grupi G Ferencvaroš i Dinamo Kijev u Budimpešti podelili bodove. Ukrajinci su na poluvremenu vodili sa 2:0, ali je mađarski predstavnik golovima Ngena u 59. i Bolija u 90. minutu uspeo da stigne do izjednačenja.