Ostali sportovi

VATERPOLO Srbija zasijala posle gromova

,

Dušan Mandić (Foto: Beta/AP)

Kiša za vaterpoliste nije problem. Međutim, gromovi su opasnost. Retko se dešava, ali pod takvim uslovima, vaterpolo ne sme da se igra. Zbog grmljavine u Beogradu, utakmica prvog kola Svetske lige između Srbije i Australije bila je prekinuta posle prve četvrtine, pri vođstvu “kengura” 5:4. Kada je prestalo da seva i grmi, zasijali su naši delfini – 12:8(4:5, 3:0, 4:3, 1:0)

Na meču Kopa Amerika Brazil – Venecuela, naša kladionica nudi kvotu 2.90 za igru GG3+.

Zvaničnici FINA opravdano su posle prve četvrtine procenili da su vremenski uslovi apsolutno nebezbedni za igrače i publiku. Posle pola sata čekanja, nevreme se nije smirivalo i doneta je odluka o odlaganju, koje nikako ne prija našim vaterpolistima, jer ih u sredu uveče očekuje derbi grupe sa Hrvatima. Međutim, izbora nije bilo.

Nevreme nad Beogradom (Foto: Starsport)

Do prekida, viđen je neobičan meč, sa čak devet golova. Duel su bolje otvorili Australijanci koji su za tri minuta postigli tri gola. Mreža iza Denerlija bila je začarana za srpske “delfine”, čak i iz peterca, koji nije iskoristio kapiten Filip Filipović.

Međutim, brzo su se izabranici Dejana Savića pribrali i pogocima Filipovića, pa Miloša Ćuka, “ušli” u meč. Ka preokretu je naš tim povela i situacija kada su olimpijski šampioni uspeli da se odbrane sa dva čoveka manje u bazenu. “Kenguri” su nastavili vrlo sigurno, kreirajući lepe akcije sa igračem više i tako održavali dva gola viška. Takvu prenost bi imali i na prvom odmoru, da Dušan mandić projektilom nije doslovno zakucao loptu u mrežu.

Kada je meč posle sat čekanja nastavljen, Srbija je pokazala pravo lice, pre svega u odbrani. Branislav Mitrović se pretvorio u hobotnicu na golu, a proradio je i napad sa čovekom više. Treća četvrtina dobijena je bez primljenog gola, a posle velikog odmora, pogotkom Stefana Mitrovića iz kontranapada, stečena su tri gola viška.

Sve je bilo jasno kada je Andrija Prlainović u dva napada za redom zakucao loptu iza Denerlija za plus pet. Stečena prednost je bez većih problema sačuvana do poslednjeg zvuka sirene.

Za sredu je zakazan derbi sa Hrvatskom. Idemo dalje, ka Tokiju.

TOK MEČA

Četvrta četvrtina

Kraj utakmice

12:8 Majstorija Prlainovića sa igračem više.

Odlično se naši brane sa igračem manje, dva puta ne dozvoljavaju rivalu da postigne gol.

Promena na golu. Odličnog Branislava Mitrovića menja Gojko Pijetlović.

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine.

11:8 Još jedna odlična akcija gostiju sa viškom u vodi i njihov drugi uzastopni pogodak.

11:7 Dobar napad “kengura” sa igračem više.

11:6 Ponovo Prlainović! Projektil za plus 5.

10:6 Pogađa i Prlainović. Majstorski gol.

9:6 “Bomba” Aleksića sa igračem više.

8:6 Australija smanjuje u poslednjoj sekundi napada. Prvi gol gostiju posle 15 minuta igre.

8:5 Odlična odbrana, sjajna kontra i gol Stefana Mitrovića.

Druga četvrtina

Kraj druge četvrtine.

Još jedna sjajna odbrana Mitrovića. Protivnik je imao igrača više.

7:5 Strahinja Rašović za dva gola prednosti! Još 50 sekundi do poluvremena.

Branimo se sa igračem manje, odličan je Branislav Mitrović na golu.

6:5 Srbija vodi! Ponovo dobar napad sa viškom u vodi, strelac je Stefan Mitrović.

5:5 Najzad gol sa čovekom više. Dodavanje Prlainovića koristi Nemanja Vico!

Ne ide sa igračem više, ponovo ne kosritimo napad.

Utakmica je nastavljena!

Definitivna odluka biće doneta za 15 minuta!

Utakmica je prekinuta zbog grmljavine! Uskoro će biti procenjeno da li ima uslova za bezbedan nastavak.

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine

4:5 Projektil Dušana Mandića, dve sekunde pre sirene!

3:5 Australijanci su neumoljivi sa čovekom više u vodi.

Propuštena je prilika za izjednačenje, ponovo ne koristimo igrača više.

3:4 Filipović je ovog puta bio siguran.

Peterac za naš tim!

Srbija se odbranila sa dva igrača manje!

Naši ne koriste prvi napad sa čovekom više.

2:4 Gosti ponovo pogađaju, sa igračem više posle isključenja Aleksića.

2:3 Proradio je napad. Divan gol Miloša Ćuka!

1:3 Najzad gol Srbije! Strelac je Filip Filipović.

Kapiten Filipović ne koristi vaterpolo penal!

0:3 Ovo je već neprijatno! Australija za tri minuta postiže tri gola!

0:2 “Kenguri” iz najstrože kazne dupliraju prednost.

Peterac za Australiju!

0:1 Australija je povela. Udarac Forda s desne strane bio je neuhvatljiv za Branislava Mitrovića.

Uoči početka utakmice, nad Beogradom se sručila provala oblaka!

Srbija – Australija (4:5, 3:0, 4:3)

Bazen: Tašmajdan.

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić, S. Rašović, Ranđelović, Ćuk, D.Pijetlović, Vico, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović, S.Mitrović, B.Mitrović.

AUSTRALIJA: Denerli, Kembel, Ford, Kajes, Pauer, Lahlan, Rouč, Janger, Bruks, Put, Hauden, Edvards, Hristantos.