Fudbal

Važan korak Milana ka Ligi šampiona (VIDEO)

,

Zlatan Ibrahimović je na ovom meču samo promašivao šanse (Foto: Beta/AP)

U 34. kolu Serije A Milan je na svom “San Siru” pobedio Benevento 2:0 (1:0). Bio je to važan korak čete Stefana Piolija u borbi za Ligu šampiona.

Naša kladionica nudi kvotu 1.88 za pobedu Atlante nad Čikagom sa više od 6 poeba razlike.

Olakšao je “rosonerima” posao brz gol već u 6. minutu. Salemakers je asistirao do Čalhanoglua, a ovaj je pogodio – 1:0. Benevento je pokušao brzo da uzvrati, ali su Lapadula i Jonita bili zamalo neprecizni. Pred kraj prvog dela igre šansu je imao Ernandez, ali se Milan zadržao na golu prednosti.

U 46. minutu se u šansi našao i Ibrahimović, ali je golman Beneventa Montipo bio sjajan. Golman “veštica” je Zlatana pobedio i u 56. minutu. Ipak, Milan je u 60. minutu stavio tačku na ovu utakmicu. Strelac je bio Ernandez – 2:0.

“Rosoneri” su se ovom pobedom bar na jedan dan popeli na drugo mesto. Za četu Stefana Piolija ovo je bila važna pobeda u borbi za mesta koja vode u Ligu šampiona.