NEMAČKA

Važni bodovi Kelna, osvojeni bez sprskog štopera

,

Fudbaleri Kelna ostvarili su veoma važnu pobedu u 19. kolu Bundeslige. “Jarčevi” su kao domaćini u nedelju savladali Arminiju iz Bilefelda sa 3:1 (2:0).

BUNDESLIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Volfsburga protiv Frajburga je 1.95.

Apsolutni junak meča bio je Marijuš Volf, koji je postigao prva dva pogotka, u 10. i 28. minutu. On se u obe situacije našao na pravom mestu, posle odbijenih lopti i loših intervencija odbrane Arminije.

Na 3:0 povisio je Elvis Redžbečaj u 63. minutu, dok je 10 minuta kasnije Serhio Kordova uspeo samo da ublaži poraz.

Keln je na ovom meču bio oslabljen, zbog povrede nije igrao omladinski reprezentativac Srbije Sava Čestić. Talentovani štoper je igrao na prethodna tri meča Kelna, a ove sezone je sakupio sedam nastupa ukupno u Bundesligi. Ovog puta ga nije bilo na terenu, ali “jarčevi” su ostvarili izrazitno važan trijumf u borbi za opstanak.