VEČE KADA SU SUDIJE “KREČILE” Pet mečeva u “ligama petice” i – pet dosuđenih penala!

,

Da li je do VAR-a, nečeg drugog ili je plod čiste slučajnosti. Međutim, u petak je u večernjem terminu odigrano pet utakmica u najjačim ligama u Evropi, a na njima je dosuđeno čak pet jedanaesteraca.

PREMIJER LIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Mančester junajteda protiv Mančester sitija je 4.35.

Od “liga petice”, penal nije dosuđen samo u Francuskoj, gde su se sastali Sent Etjen i Anže u jednoj izuzetno lošoj utakmici bez golova. Na ostala četiri meča su sudije “krečile”.

Najviše puta u Nemačkoj, na susretu Volfsburga i Ajntrahta (2:1). Arbitar Markus Šmit je dva puta pokazivao na belu tačku, po jednom za oba tima. Prvo su “vukovi” kažnjeni zbog faula Bruksa, što je Dost pretvorio u vođstvo gostiju, da bi potom i Volfsburgu dosuđen penal. Ilsanker je igrao rukom u svom šesnaestercu, a Veghorst je najstrožu kaznu pretvorio u gol.

Penal je viđen još na početku utakmice u Lidsu. Domaćin je poveo protiv Vest Hema golom Kliha sa bele tačke, već u šestom minutu. Golman “čekićara” Lukaš Fabijanski je skrivio penal, a sudija Majkl Oliver mu je pokazao žuti karton.

Trenutak kada je Majkl Oliver pokazao Fabijanskom žuti karton (Foto: Beta/AP)

Prvi šut Kliha je Poljak odbranio, ali je Oliver procenio da je golman prerano izašao sa linije, pa je ponovljen penal. Drugi put je igrač Lidsa bio precizniji. Na kraju mu taj gol ipak nije pomogao, Vest Hem je preokrenuo i slavio sa 2:1.

Penal i preokret smo gledali i u Španiji, na utakmici Valjadolida i Osasune (3:2). Gosti su na poluvremenu vodili sa 2:1, a tako je bilo sve do 56. minuta, kada je Serhio Erera, prema mišljenju arbitra Adrijana Kordera Vege, napravio faul u svom šesnaestercu. Fabijan Oreljana je bio precizan iz penala i izjednačio na 2:2, a domaćin je potom preokrenuo i trijumfovao golom Šona Vajsmana.

Brz jedanaesterac je viđen i u Italiji, na meču Sasuola i Beneventa. Domaćin je poveo u 8. minutu golom Domenika Berardija iz penala, pošto je prethodno Alesandro Tuja igrao rukom u svom šesnaestercu. Sudija Simone Soza je najstrožu kaznu dosudio posle gledanja VAR-a.

On je kasnije još jednom koristio snimak da donese važnu odluku, u 49. minutu, kada je pokazao direktan crveni karton Lukasu Haraslinu. Iako je Sasuolo ostao sa igračem manje, uspeo je da sačuva prednost do kraja meča.

Ako je bio ovako uzbudljiv petak, kakav li nas tek vikend očekuje?