Veliki preokret u Nikšiću, Zeta izgubila posle vođstva sa 2:0 i 3:1

,

Veoma uzbudljivu utakmicu odigrali su Sutjeska i Zeta u Nikšiću, u sklopu 23. kola Prvenstva Crne Gore. Posle velikog preokreta, domaći tim je u subotu slavio sa 4:3 (2:3).

PRVENSTVO CRNE GORE: Kvota u MaxBetu na pobedu Budućnosti protiv Petrovca je 1.35.

Zeta je golovima Marka Burzanovića u 4. i 22. minutu povela sa 2:0, pa je delovalo da će bodovi ići u Golubovac. Drugom golu je kumovala greška Šofranca, koji je dodao protivniku loptu u petercu.

Ipak, Sutjeska se nije predala tako lako. U 35. minutu je dosuđen penal za domaćina, Aković je odbranio šut Markoviću, ali lopta se odbila do Nikole Janjića, koji je potom zatresao mrežu.

Zeta je tri minuta kasnije uzvratila, Srđan Krstović je pogodio za 3:1, ali je Marko Ćetković pred kraj poluvremena smanjio zaostatak Sutjeske.

Bilo je 3:2 za Zetu sve do 73. minuta, kada je Janjić šutem sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu rivala za izjednačenje. Sutjeska je potom u 85. minutu stigla do preokreta, pošto je rezervista Milivoje Raičević pogodio iz peterca posle centaršuta i spretne reakcije.