EP u fudbalu

Vels prolazi, Turci se spakovali pred očima predsednika! (VIDEO)

,

Ramzi postiže gol (Foto: Beta/AP)

Ni prisustvo predsednika njihove države nije inspirisalo Turke da sačuvaju šansu za duži boravak na Prvenstvu Evrope. Erdogan je, sasvim sigurno, gledao pakovanje kofera: Turska – Vels 0:2 (0:1).

Kopa Amerika: Na meču Kolumbija – Venecuela, naša kladionica nudi kvotu 2.20 za igru 1&3+.

Posle ubedljivog poraza od Italije, turskom timu je ovaj meč doneo hamletovsku dilemu. Energično su ušli u meč, ali su se za sve na terenu pitala dva čoveka, ujedno i dve najveće zvezde velške selekcije: Geret Bejl i Aron Ramzi. Prvu šansu na meču u šestom minutu imao je Ramzi. Poslao je jednog turskog igrača “po burek”, šutirao u bliži ugao, a Čakir reflesksno odbranio.

Šansa Jilmaza, samo tri minuta kasnije obećavala je spektakularan meč. Turčin koji je doneo titulu Lilu bio je izblokiran.

Na scenu je ponovo stupio igrač Juventusa. Dobio je Ramzi teledirigovanu loptu od Bejla, pomislio da je u ofsajdu i užasno pucao iz izgledne pozicije.

Ipak, Ramzi je i stavio tačku na poluvreme, ispostaviće se i na meč. Još jednu savršenu loptu Bejla divno je prihvatio nekadašnji igrač Arsenala i ovog puta lako savladao Čakira.

Nemajući kud, Turci su u nastavku krenuli na sve ili ništa. Posle desetak minuta u nastavku, ogromnu šansu imao je Jilmaz. Prebrzo je pucao sa peterca, visoko preko gola.

Mogao je Vels posle tačno sat fudbala do dupliranja prednosti. Bejl je prošao po levoj strani, Čelik ga je srušio tek nekoliko santimetara unutar 16 metara, dovoljno za penal. Najskuplji Velšanin ikada pucao je visoko preko gola i desetak sekundi kasnije imao novu, iznenandu šansu i ponovo promašio.

Uz jednu odličnu odbranu Vorda, ostrvska selekcija je odbila sve napade urske, a završni udarac zadala u finišu. Posle kornera, Bejl je prošao uz gol aut liniju, dodao Robertsu i upisao drugu asistenciju na meču.

Bilo je to sve. Vels je pred prolaskom u nokaut fazu. Turke drži samo teorija. Čak ni to…

TURSKA – VELS 0:2 (0:1)

Strelci: 0:1 Ramzi 43, 0:2 Roberts 90+5. Olimpijski stadion u Bakuu. Sudija: Artur Dijas Soares (Portugalija).

TURSKA: Čakir – Čelik, Sojundžu, Ajhan, Meraš (od 72. Muldur) – Jokušlu (od 46. Demiral), Tufan (od 46. Jazidži), Čalhanoglu – Under (od 83. Kahvedži), Karaman (od 75. Dervišoglu) – Jilmaz.

VELS: Vord – Roberts, Mefam, Rodon, Dejvis – Alen (od 73. Ampadu), Morel – Bejl, Ramzi (od 85. Vilson), Džejms – Mur.