MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Đurović bez milosti: „Zvezda se ponaša kao mali klub, derbi nije važan“

Vlade Đurović (Foto: Printsreen/YT/@PodkastAktuelA)

Čuveni trener i analitičar Vlade Đurović ponovo je uzdrmao košarkašku javnost svojim brutalno iskrenim stavom pred večerašnji okršaj večitih u Areni.

Đurović ne krije da mu večerašnji duel u ABA ligi nije prioritet, već prst upire u psihologiju igrača Crvene zvezde i predstojeće izazove u Evroligi.

„To je odlika malih igrača i malih klubova“

Đurović je bez oklevanja udario tamo gde najviše boli, kritikujući pristup crveno-belih u mečevima gde nisu favoriti:

– Psihologija Zvezdinih igrača je takva da daju sve od sebe tek kad kažu da je protivnik favorit, kao Panatinaikos. To je odlika malih igrača i malih klubova, to se meni ne sviđa – poručio je Đurović, podsetivši na ispuštenu prednost protiv Atinjana.

„Ne bih se sekirao da Zvezda večeras izgubi“

Iako je derbi svetinja, iskusni stručnjak smatra da tabela ABA lige trenutno nije u prvom planu, već čast na evroligaškoj sceni:

– Meni ova utakmica nije važna, ja se ne bih sekirao da Zvezda izgubi večeras. Ali bih dao sve od sebe u Baskoniji, a onda u Evroligi protiv Partizana bih izginuo da dobijem – tuča, ma kako god! Mnogo je važnija ona utakmica koja se igra u Evropi 2. aprila – jasan je Đurović.

Analitičar je dodao da su šanse večeras 50-50, istakavši da je Partizan u boljem momentu i odmorniji, dok Zvezda nosi ogroman teret prethodnih neuspeha. Na kraju, Đurović je podvukao da rivalstvo Zvezde i Partizana prevazilazi okvire Reala i Barse, jer navijači nekada više žele pobedu nad komšijom nego bilo koji drugi uspeh u sezoni.

🔴 LIVE Crvena zvezda – Partizan: Skandal sa sudijom zapalio Arenu, večiti u borbi za vrh