Vlahović sve završio za poluvreme, “viola” sačuvala pobedu na jugu

,

Pamtiće Dušan Vlahović ovaj 13. mart 2021. Tek što je napunio 21 godinu, postigao je prvi het-trik u seniorskom fudbalu i omogućio “violi” da se dodatno odmakne od crvene zone: Benevento – Fjorentina 1:4 (0:3)!

Na meču Bolonja – Sampdorija, naša kladionica nudi kvotu 3.70 za igru 1&3+.

Gost je stigao na jug Italije, u okolinu Napulja, pod opterećenjem samo boda osvojenog u minula tri kola. Blistavo veče, Vlahović je najavio već u osmom minutu. Odlično se snašao na ubačenu loptu Ezerika i udarcem iz prve poslao “strelu” u mrežu.

Sreća je sastavni deo ovakvih, istorijskih večeri, pa je bio red da Fortuna pogleda i srpskog napadača. Posle karambola u 26. minutu, našao se na pravom mestu u pravo vreme.

Ukras meča bio je Vlahovićev pogodak za het-trik u prvom minutu nadoknade vreme u prvom poluvremenu. Divan udarac levom nogom sa 18 metara bio je idealan za proslavu golgeterskog podviga! Gledao ga je trener domaćina, nekada velemajstor za golove, Pipo Inzagi. Moguće da je to bila i inspiracija srpskom napadaču.

Fjorentini, koja ima četvrtu najslabiju odbranu u ligi, bilo je potrebno samo da sačuva prednost koju joj je doneo 21-godišnji srpski internacionalac. Domaćin je tapretio posle 10 minuta u nastavku, ali je nešto kasnije sve dileme otklonio Ezerik, od čije asistencije je sve krenulo.

Nikola Milenković je odigrao ceo meč na desnoj strani odbrane “viole”. Vlahović je na terenu bio do 78. minuta. On je svoj posao obavio mnogo ranije…