VOJVODINA Brać sačuvao Kuljanima lidersku poziciju, Haska srušio Dunav

Milena Kovacevic

,

Ilustracija/Foto: Starsport

Hajduk je uspeo da sačuva lidersko mesto zahvaljujući sjajnom golmanu Braću. Čuvar mreže Hajduka bio je na visini zadatka u meču sa Radničkim u Zrenjianinu. U junaka je izrastao u 28. minutu, kada je odbranio sjajan šut iz slobodnog udarca glavnog igraza Radničkog, Predraga Radosavljevića.

Pored Braća, zaslužan za pobedu gostiju je Ilić, koji je u 61. minutu postigao jedini pogodak u meču. Inače, bio je to sudar ekipa koje su u dosadašnjem delu šampionata primile najmanje golova…

Srbija u Ligi nacija igra poslednji meč. Protivnik joj je Litvanija. Taj duel zakazan je na stadionu Partizana, u utorak, od 20:45. Kladionica MaxBet nudi kvotu 1,55 za igru “1-1”.

U komšijskom derbiju u Novim Banovcima, domaćin, Omladinac, uspeo je da savlada Dunav (1:0). Jedini pogodak u susretu delo je Alena Haska. Fudbaler Omladinca je primio odličan pas od Spasića, uspeo da predribla igrače rivala i zatrese mrežu Jevtića.

Cement i Borac su podelili bodove, iako je tim iz Beočina na poluvremenu imao prednost 2:0. Bajić u 4. i Stančetić u 14. minutu omogućili su domaćinu da ode mirno na odmor. Međutim, u nastavku mu je preselo. Prvo je Milovac smanji prednost Cementa u 49. minutu, a onda je Šušnjar u 78. minutu, sa bele tačke, doneo konačan rezultat.

VOJVODINA

Rezultati 16. kola: Cement – Borac 2:2, Omladinac – Dunav 1:0, Kabel – Crvena zvezda 2:0, Železničar – Bačka 1901 2:0, Radnički (ZR) – Hajduk 1912 0:1, OFK Vršac – Bratstvo 0:0, Srbobran – Radnički (SM) 0:2, Mladost – Radnički (NP) 0:0, ČSK Pivara – Dinamo 1945 1:2.

Redosled: Hajduk 1912 41, Kabel 38, Bratstvo 1946 i Omladinac po 34, Železničar 27, Dinamo 1945 25, Radnički (ZR) 22, OGR Vršac i Mladost po 21, Dunav, Bačka 1901 i Radnički (SM) po 19, Srbobran 18, Cement 16, Borac 15, Crvena zvezda 13, Radnički (NP) 10, ČSK Pivara 8.