“Ždrepci” u galopu ka osmini finala LŠ, “građani” preživeli Atinu

,

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha napravili su ogroman korak ka plasmanu u osminu finala Lige šampiona. Oni su u sredu, u 4. kolu elitnog takmičenja, na svom terenu deklasirali Šahtjor sa 4:0 (3:0).

LIGA EVROPE: Kvota u MaxBetu na pobedu Lestera protiv Brage je 2.20.

Sav posao su završili već u prvom poluvremenu, a pomoglo im je i rano vođstvo. U 17. minutu je Sergej Krivtsov napravio faul u svom šesnaestercu, a Lars Strindl je dobro izveo penal i savladao je Andreja Pjatova.

Nastavila je Borusija sa napadima, a u narednih desetak minuta je Bril Embolo propustio čak tri dobre prilike. Gol je ipak stigao, u 34. minutu, kada je Strindl odlično izveo korner i pronašao Nika Elvedija, koji je glavom zakucao loptu u gol za 2:0.

Konačno, u finišu prvog poluvremena, Embolo se iskupio za promašaj. I to na spektakularan način.

Tačku na utakmicu je stavio Oskar Vent u 77. minutu iz slobodnog udarca.

Pobedu je ostvario u istom terminu i Mančester siti, na gostovanju Olimpijakosu. U Atini je slavio sa 1:0 (1:0).

Nisu “građani” bili ubedljivi, iako su bili apsolutni favoriti u Grčkoj. Jedini gol je postigao Fil Foden u 36. minutu, na asistenciju Rahima Sterlinga.

Engleski predstavnik je kontrolisao igru u nastavku utakmice i zasluženo je trijumfovao. Ovom pobedom je obezbedio i plasman u osminu finala Lige šampiona.