MaxBet

NEMAČKA

Zlata vredan preokret Fortune, čudan meč Hofenhajma i Kelna

,

Fudbaleri Fortune su u sredu upisali veoma važnu pobedu u Bundesligi. Oni su u 28. kolu u Dizeldorfu posle preokreta savladali Šalke sa 2:1 (0:0).

BUNDESLIGA: Kvota u MaxBetu na trijumf Šalkea protiv Verdera je 2.25.

Svi najzanimljiviji detalji su se desili u 15 minuta drugog poluvremena. Prvo je Mekeni doneo prednost Šalkeu u 53. minutu, ali ona nije dugo trajala.

Samo 10 minuta kasnije je Henings posle odbitka savladao golmana Šalkea. Gledao se VAR, pošto je prilikom postizanja pogotka odgurnuo našeg Matiju Nastasića, ali je sudija procenio da nije bilo dovoljno kontakta da se poništi gol.

Ekspresno je Karaman doneo preokret, u 68. minutu, posle još jedne loše reakcije odbrane tima iz Gelzenkirhena. Veoma važna pobeda za Fortunu u borbi za opstanak.

U isto vreme smo mogli da gledamo jedan jako čudan meč između Hofenhajma i Kelna. Domaći tim je slavio sa 3:1 (1:0).

Baumgartlinger je u 11. minutu doneo prednost Hofenhajmu, a 15 minuta kasnije je direktan crveni karton dobio štoper Kelna Bornau zbog grubog faula. U takvoj situaciji je Hofenhajm bio mnogo bolji na terenu, što je krunisao golovima početkom drugog poluvremena.

Baumgartlinger se ponovo upisao u strelce u 46. minutu, da bi Zuber već dva minuta kasnije povećao na 3:0. Činilo se da će domaći tim rutinski da privede utakmicu kraju, ali je u 50. minutu Hubner isključen i obe ekipe su ostale sa po 10 igrača.

Keln je odmah zaigrao bolje, a Kajnc je u 60. minutu smanjio zaostatak. Međutim, priliku da se potpuno vrate u meč “jarčevi” su propustili u 77. minutu, kada Ut nije realizovao jedanaesterac. Rezultat se više nije menjao.