EVROLIGA

NOVI PORAZ U EVROLIGI Zvezda hrabra, ali “armejci” ne praštaju ništa

Bojan Brezovac

,

Ne mogu navijači Crvene zvezde da budu nezadovoljni prikazanim u 25. kolu Evrolige. Crveno-beli su se borili protiv CSKA, po neki put i protiv sudijama, ali na kraju su slavili aktuelni šampioni Evrope sa 86:81.

Odigrala je Zvezda borbeno, nije se predavala, bila je u igri preko 30 minuta, ali na kraju je CSKA pogodio sve ključne šuteve, dok ih je Zvezda promašila.

Pre toga su crveno-beli bili u nekoliko izglednih situacija da preokrenu rezultat, ali svaki put su sudije donele nekoliko neshvatljivih odluka koje su toliko iziritirale Šakotu da je dobio tehničku grešku.

Falilo je Zvezdi organizacija u napadu. Kada je Lorenco bio na klupu, Panter nije bio u stanju da pronađe saigrače na parketu pa su se ti napadi uglavno zasnivali na njegovim individualnim rešenjima. Tada je CSKA dobro gradio reket i iz kontre došao do prednosti koja se ispostavila kao ključna.

Što se poena tiče, Bili Beron je upisao 15 poena, dok je Panter stao na 12. Na drugoj strani blistao je Majk Džejms. Američki bek ništa nije mogao da pogodi u prvom poluvremenu, ali je zato u nastavku bljesnuo i ubacio 29 poena, uz čak 18 šutnutih slobodnih bacanja.

Posle ovog meča Zvezda ima manji odmor pošto se ovog vikenda ne igra ABA liga već su na programu reprezentativne utakmice, a crveno-beli nemaju igrača koji trenutno brani boje Srbije.

ČETVRTA ČETVRTINA

40′ (81:86) Majk Džejms nije dopustio Zvezdi da napravi preokret. Novi poraz izabranika Dragana Šakote.

35′ (64:68) Čini se da kada god Zvezda bude blizu preokreta, sudije preseku nalet. CSKA to koristi da održi prednost.

32′ (58:60) Zvezda se ne predaje.  Dobrom odbranom i poenima Gista, Zvezda spušta na minus dva.

TREĆA ČETVRTINA

30′ (53:60) Opet Beron pogađa u poslednjem napadu. Minus sedam.

27′ (45:52) Stala je Zvezda u potpinpsti u trećoj deonici. Jedini je Beron pogađao, ali to nije dovoljno. Gosti su ušli u seriju koševa.

23′ (39:44) CSKA je počeo da pogađa. Posle lošeg prvog poluvremena, aktivirao se Majk Džejms.

DRUGA ČETVRTINA

20′ (37:36) Magija Bilija Berona uz zvuk sirene. Dovoljno je bilo beku Zvezde pet sekundi da prenese loptu i preko ruke postavi konačan rezultat prvog poluvremena.

18′ (30:30) Rovovska bitka u Areni. Zvezda sjajno igra protiv moćnog CSKA.

15′ (22:26) Sudije su preuzele glavnu ulogu u ovom periodu. Nekoliko nejasnih odluka na stranu CSKA donose i tehničku grešku Šakote.

13′ (22:20) Sjajni Perperoglu održava prednost Zvezde.

PRVA ČETVRTINA

10′ (17:16) Mogao je Lorenco Braun da obeleži sezonu zakucavanjem, ali je promašio. Ipak, Zvezda ima blagu prednost posle 10 minuta.

8′ (15:13) Dosta slabi napadi na obe strane što se i vidi po broju poena.

5′ (7:6) Zvezda uzvraća preko Branka Lazića.

2′ (3:6) Slabija energija na obe strane, CSKA u laganom ritmu postiže šest poena iz reketa.