ABA LIGA

Zvezda jedva sa filijalom!

,

Lorenco Braun u duelu sa igračima FMP (Foto: Starsport)

Filijala je 34 minuta držala čas košarke, ali se čudo nije dogodilo. Posle silnih muka i produžetka, Crvena zvezda je uspela da savlada odličnu ekipu FMP – 95:89 (21:23, 17:18, 17:19, 22:17, 18:12).

Naša kladionica nudi kvotu 1.88 da će na meču Majami – Čikago biti ubačeno manje od 213 poena.

Bio je to sve, samo ne “prijateljski meč”. Tim iz Železnika je od početka odbio da igra podređenu ulogu. Vrlo efektnim, osmišljenim akcijama, momci željni dokazivanja, pa i šanse u Zvezdinom dresu, mučili su papirnog favorita.

Kada je tačno šest minuta pre kraja, FMP drugi put na utakmici stekao deset poena viška (69:59), činilo se da je senzacija na pomolu. Tada su, međutim, “nestali” sa parketa. Gotovo četiri i po minuta nisu pogodili iz igre, a domaćin je serijom 8:0 najpre smanjio, nešto kasnije i izjednačio.

Pogotkom Dženkinsa iz potpuno neizgrađene akcije, Crvena zvezda je četrdesetak sekundi pre kraja imala tri poena viška. Ni tada FMP nije želeo da se preda, Turčin Ulubaj je trojkom izjednačio. Domaćin je imao ceo poslednji napad koji je vrlo loše odigran.

Imao je gost minimalnu prednost i početkom produžetka, ali tada se pojavio Dejan Dabvidovac. Zvezdin univerzalac je s dve trojke i ubačenim penalima odveo crveno-bele na ključnih plus pet.

Lorenco Braun je sa 25 poena predvodio pobedničku ekipu. Dejan Davidovac je ubacio 18, a Džejms Gist 12 poena. Dvocifren je bio i Čarls Dženkins sa 10 poena. Ulubaj je bio najefikasniji u odličnoj ekipi FMP sa 19 poena. Marko Pecarski je dodao 15, Marko Tejić 12, a Stefan Đorđević 11 poena. Ilija Đoković je ubacio osam poena, ali je imao čak sedam asistencija.

Na kraju, FMP je bio bolji u šutu, imao više skokova i asistencija, a izgubio je meč. I to je košarka.