ABA LIGA

Igokea razbila Zvezdu i za tri četvrtine izborila majstoricu! (VIDEO)

,

Zabrinuti Dejan Radonjić (Foto: Starsport)

Prva utakmica u drugom mandatu Dejana Radonjića u Crvenoj zvezdi, završena je katastrofom u Laktašima. Slično je prošao i revanš polufinala plej-ofa, makar u prve tri četvrtine. Finalistu će da odluči majstorica, jer je Igokea još jednom visoko porazila crveno – bele – 81:68 (23:13, 22:18, 20:17, 16:20).

Naša kladionica nudi kvotu 1.9o da će na meču Majami – Minesota biti ubačeno više od 226 poena.

Beograđani su prvi meč dobili gotovo isključivo dobrom odbranom. Ekipa Dragana Bajića je primenila sličan recept, pri čemu joj je, doduše, posao olakšavao gost, očajnom igrom na obe strane terena, posebno u napadu. Zvezda je poluvreme završila sa samo dve ubačene trojke iz osam pokušaja, obe iz ruku Davidovca. Na drugoj strani, Igokea je pogodila osam od 12, a na kraju 11 iz 21 pokušaja!

Poraz crveno-belih je već na odmoru mogao sasvim jasno da se nagovesti, a već u uvodu treće četvrtine bio je potpuno izvestan. Poenima Klemonsa, Atića i Jošila, Igokea je nešto više od pet minuta pre kraja tog dela igre odmakla na 20 poena viška (54:34).

Pobednik je tada bio poznat, a domaćin je bez većih problema održavao nedostižan višak i na poslednju pauzu između četvrtina otišao sa plus 17 (65:48). Nešto pre toga, Zvezdi nije pomogla ni nestvarno ubačena trojka Ognjena Dobrića.

Već na početku završnih 10 minuta, Dobrić je faulirao Greja pri pokušaju šuta za tri, a košarkaš Igokee je iskoristio sva tri penala za 68:48, što je najavljivalo još jedan ubedljiv poraz.

Crvena zvezda je ipak skupila snagu da zapreti domaćinu, najpre serijom 7:0, pa novom za jednocifren manjak (73:64), nešto manje od tri minuta pre kraja. Ipak, šansu da prođu u finale posle dva meča, crveno-beli su propustili mnogo ranije.

Majstorica je na programu u utorak u Beogradu.

IGOKEA – CRVENA ZVEZDA 81:68 (23:13, 22:18, 20:17, 16:20)

IGOKEA: Vulić, Klemons 18, Atić 17, Jovanović 2, Grej 11, Jošilo 9, Talić 4, Ilić 6, Pot 14 (3-3 za tri), Karmajkl -, Fundić -, Kondić -.

CRVENA ZVEZDA: Hol 2, Volden 2 (0-7 iz igre), Lojd 11 (0-4 za tri), Uskoković, Davidovac 12, Lazić 2, Rit 2, Radanov -, Dobrić 17, Simonović 11, Kuzmić 2, Noko 7 (8 sk).