LIGA EVROPE

Zvezda naterala Milan da se trese, ali je jedan čovek sve prosuo…

,

Marko Gobeljić (Foto: Starsport)

Odličan je bio srpski šampion na San Siru. Sa svih 11 na terenu, pa i sa desetoricom je saterala “rosonere” u mišju rupu. Međutim, tamni, pretamni trenuci jednog čoveka sprečili su beogradski tim da nastavi ovosezonski evropski život: Milan – Crvena zvezda 1:1 (1:1).

Francuska: Na meču Ren – Nica, naša kladionica nudi kvotu 2.95 za igru 1-1.

Njegovo ime je Marko Gobeljić. Trenuci iz osmog, 68. i 70. minuta obeležili su ovu utakmicu i, zašto ne reći, izbacili Zvezdu iz Evrope.

Hrabra je bila Zvezda. Ma kakvi hrabra, izvanredna! Rekosmo, tri detalja su joj odredila sudbinu i akter sva tri bio je Gobeljić. Najpre je ispružio ruke posle udarca Krunića, umesto da ih stavi iza tela. Ma koliko to bilo instiktivno, to se na velikoj sceni ne radi. Kesi je bio siguran sa penala.

Od tog renutka, Zvezda je naterala rivala da nestane sa terena. Mirko Ivanić je pokazao da je velemajstor fudbala za Čalhanoglua i ostale domaće zvezde. Prvo je kreirao šansu za Bena, a on slabo pucao, a onda se u pet minuta desilo mnogo toga. Ben je izbliza pogodio, ali je prethodno Pankov igrao rukom. Ponovo se Ben našao u prilici da savlada Donarumu, iz slobodnog udarca koji je izborio Falćineli i učinio je to, ali je pogodio prečku.

I najzad, u 24. minutu, Zvezda je izjednačila! Divna lopta, “ispod zemlje” Ivanića za Bena, a najbolji stranac u klupskoj istoriji je tačnim udarcem poslao dijagonalu u “malu mrežu”.

Prikočila je tada ekipa Dejana Stankovića. Uradila je šta je trebalo da uradi za taj deo meča. U 37. minutu se prvi put na meču ukazao Milan Borjan. Briljantno je odbranio zicer Dalou.

Može Zvezda da žali i za “bombom” Kange iz 43. minuta. Prošao je taj projektil na pola metra od stative, a Donaruma je mogao samo da gleda.

Naterala je Crvena zvezda Piolija da od prvog minuta nastavka na teren pošalje najjače adute, Ibrahimovića i Rebića. Jedva i povijajući se, crvemo-beli su izdržali strahovit presing u petnaestak minuta nastavka.

Jasan nagoveštaj izlaska iz tih stega bio je genijalan prijem lopte Ivanića i njegov prodor koji je za epilog imao korner.

Prelomni trenutak meča viđen je u 68. minutu. Posle kornera, Sanogo je pucao, a Donaruma čudesno izbacio loptu iz gola, tačno na nigu Gobeljiću. Zvezdin defantzivac je sa šest metara, iz prve, poslao loptu na tribine. Nepuna dva minuta kasnije, skrivio je prekršaj za drugi žuti karton. Na centru…

Iako sa čovekom manje, a sa Kataijem i Pavkovim na terenu neposredno pre isključenja Gobeljića, Zvezda je nastavila da dominira terenom. Pamtiće Katai šansu iz 82. minuta. Došao je pred gol, gledao da li da asistira, odlučio je da puca u bliži ugao i promašio.

Na kraju, poslednju šansu joj je uskratio španski arbitar. Propisana tri minuta su istekla, Zvezda je dobila korner, a Manzano joj nije dozvolio da izvede udarac iz ugla.

Zvezda u dva meča nije poražena od Milana, ali evropska priča je završena. Ipak, glave ostaju uzdignute.

MILAN – CRVENA ZVEZDA 1:1 (1:1)

Strelci: 1:0 Kesi 8. penal, 1:1 Ben 24. Stadion: San Siro. Sudija: Manzano (Španija).

MILAN: Donaruma – Kalabrija (od 66. Ernandez), Tomori, Romanjoli, Dalo – Meite, Kesi, Krunić (od 46. Rebić) – Kastiljeho (od 66. Salemakers), Čalhanoglu – Leao (od 46. Ibrahimović).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Pankov, Degenek, Gobeljić – Gajić, Sanogo, Srnić (od 46. Petrović), Kanga (od 69. Katai) – Ivanić (od 84. Nikolić), Ben (od 69. Falko) – Falćineli (od 72. Pavkov).