Nešto što je dobro ne treba menjati. Sve se pokazalo kao pun pogodak, a kao i prethodnih godina Crvena zvezda će na tri mesta pripremati za evropske kvalifikacije i pre svega novi pokušaj plasmana u grupnu fazu Ligu šampiona.
Ostaje da se overi titula, a onda će crveno-beli u pohod za plasman u elitno klupsko takmičenje početi od drugog kola. Male su šanse da se dođe do direktnog plasmana i potrebno je dosta toga da se sklopi u ostalim ligama, što ne deluje kao realna opcija.
Okupljanje će biti zakazano za 15. jun, a odmah sledi odlazak na Zlatibor. Predviđen je boravak na planini od šest dana, gde će se uglavnom raditi na fizičkoj pripremi igrača. Neće biti svi igrači na raspolaganju zbog obaveza u reprezentacijama, a očekuje se da Marko Arnautović i Seol igraju za Austriju i Južnu Koreju na SP. Srpski igrači imaće obaveze sa „orlovima“ na dva prijateljska meča. Za sada je poznato da Srbija gostuje u Meksiku (4. jun).
Drugi deo će se obaviti Vindišgarstenu, kada će se polako kompletirati ekipa. Stara baza u kojoj sledi niz prijateljskih utakmica od 23. juna do 5. jula. Načelan plan da se odigraju četiri prijateljske utakmice. Moguće je da pred odlazak iz Austrije, usledi provera sa nekom ekipom iz Bundeslige, koji će biti na pripremama u komšiluku: Štutgart, Verder, Keln…
Za 12. jul je zakazan, prema tradiciji novi prijateljski meč sa bratskim klubom sa Zenitom. Prošle godine domaćin je lako došao do trijumfa (3:0), ali je pre toga tri puta pobedio šampion Srbije.Evropski start treba da bude 21. jula, a četiri dana pre toga, ekipa trenera Dejana Stankovića imaće uvertiru na startu Superlige.
Ostaje da se sklopi tim, a već se uveliko radi na dovođenju pojačanja.