Ostali sportovi

Zvezda posle drame u Ligi šampiona!

,

Vaterpolisti Crvene zvezde (Foto: Starsport)

Vaterpolisti Crvene zvezde postali su treći srpski učesnik Lige šampiona, pored Radničkog iz Kragujevca i Novog Beograda, koji su dobili direktna mesta u grupnoj fazi. Izabranici Aleksandra Filipovića su u revanšu odigrali nerešeno sa italijanskom Savinom 11:11 (4:2, 2:3, 1:3, 4:3) i tako odbranili pobedu iz prvog meča (9:8)!

Na meču Mitjiland – Crvena zvezda, naša kladionica nudi kvotu 1.98 za igru ug 3+.

Italijani su bolje otvorili duel i poveli 2:1, ali je Ivan Basara pokrenuo seriju od 5:0 koja je potrajala sve do sredine druge četvrtine. Ipak, posle tih 6:2 došlo je do pada u igri što su gosti iskoristili, pa se na veliki odmor otišlo s 6:5. Malo ko je ipak mogao da poveruje da će gosti da odgovore istom merom.

Imala je Zvezda podršku “delija” sa tribina dorćolskog bazena, ali voda iz ušiju nije izlazila. Savona je izjednačila, a potom je viđeno nekoliko loših rešenja u napadu na obe strane. Najzad, devetominutni post prekinuo je čovek koji je i pogodio za 6:2, crnogorski reprezentativac Stefan Pješivac – 7:6. Ipak, dva gola Savone su nagovestila dramu. Italijani su pred poslednjih osam minuta imali pogodak viška.

Izjednačili su crveno-beli, ali je u sledećem napadu Fondeli ponovio brojke na semaforu iz prve utakmice (8:9). Divan udarac Gavrila Subotića za 9:9 i odbrana Mišovića u situaciji kada su gosti imali čoveka više u vodi, bili su uvod u preokret.

Dobila je Zvezda dva igrača više u sledećem napadu, a Veljko Tankosić je mirno iskoristio veliku prednost. Usledila je još jedna odbrana sa čovekom manje, a uspeh je najavio dalekometni projektil Bogdana Đurđića za 11:9, tri minuta pre kraja.

Bio je to prelomni trenutak. Iako su Italijani uspeli da smanje, pa i da izjednače i to pogotkom golmana Da Rolda, Zvezdini vaterpolisti su mirno potrošili preostalih 26 sekundi.

Strelci za Crvenu zvezdu buli su Veljko Tankosić i Gavril Subotić po tri, Stefan Pješivac dva, Bogdan Đurđić, Ivan Basara i Filip Gardašević po jedan gol.