Fudbal

Zvezda rutinski protiv Rada 3:0, nek se spremi Hofenhajm (VIDEO)

,

Trenutak kada je Boaći postigao drugi gol za Zvezdu (Foto: Starsport)

U 16. kolu Superlige Srbije Crvena zvezda je na stadionu “Rajko Miitć” pobedila Rad 3:0 (2:0). Posle godinu i devet dana posta gol je postigao Boaći.

Na meču R. Sosijedad – Viljareal, naša kladionica nudi kvotu 2.20 za igru X2&2+.

Pazi, Zvezda gazi! Dobro, ovoga puta senkom na prvi gol Pavkova, ali ruku na srce i bez tog gola bila bi ovo ubedljiva pobeda crveno-belih protiv komšija sa Banjice. Na kraju 3:0 golovima Pavkova, Boaćija posle godinu i devet dana i Spiridonovića, ali ideom redom…

Crvena zvezda je od samog starta stavila “građevinarima” do znanja da neće da čeka. U 7. minutu je sa distance pokušao Pankov, ali neprecizno. Lider Superlige Srbije je poveo u 17. minutu. Posle konfuzije pred kaznenim prostorom Rada, Pavkov se aktivirao čini se iz ofsajda, onda jednu ničiju loptu je rukom gurnuo sebi na jaču desnu nogu i savladao Kahrimana – 1:0. Sudija Stojanović nije video igranje rukom i priznao je gol.

Crveno-beli su do drugog gola mogli u 22. minutu, Gajić je centrirao, lopta je došla do Gavrića, ovaj je sjajno šutirao, ali je Kahriman napravio paradu. Samo minut-dva kasnije fudbaleri Crvene zvezde su tražili dva penala, prvo Spiridonović, a potom Gavrić. Čini se da je sudija Stojanović porpustio da svira faul nad mladim levim krilom Crvene zvezde. Veliku šansu u 36. minutu je promašio Gavrić posle dodavanja Spiridonovića. Talentovani fudbaler Crvene zvezde je sa pet metara bio neprecizan.

Samo tri minuta kasnije pokušao je Gavrić, ali je Kahriman ponovo bio na mestu. U 42. minutu Crvena zvezda je duplirala prednost. Bila je to sjajna duga lopta ka Spiridonoviću, ovaj je ubacio loptu u peterac, a posle godinu i devet dana posta gol je postigao Boaći – 2:0.

Crvena zvezda je prva zapretila i u drugom poluvremenu, pokušao je Boaći sa 18 metara, ali je zamalo bio neprecizan. Rad je u 52. minutu bio veoma blizu gola, iskosa sa leve strane šutirao je Trifunović, ali je lopta umesto u mreži, završila na prečki golmana Borjana.

U 59. minutu bilo je 3:0 za Crvenu zvezdu, pukla je kontra, Gavrić je loptu dodao u sredinu do Boaćija, ovaj je nesebično gurnuo na desni bok, Spiridonović je ušao u kazneni, driblingom se oslobodio čuvara i pogodio. Posle toga je Stanković izveo Gajića, Pankova i Sanoga, a ubaico Milunovića, Petrovića i mladog Radulovića.

U 68. minutu je raspoloženi Spiridonović još jednom pokušao, ali pored gola. Minut 76. biće upmaćen po debiju 16-godišnjeg napadača Crvene zvezde Lazetića. Pored njega na teren je ušao i mladi Krstović. Crvena zvezda je u tom trenutku imala sedam “klinaca” na terenu. To su Eraković, Petrović, Nikolić, Gavrić, Radulović, Krstović i Lazetić. Tempo utakmice je opao, loptu je držala Crvena zvezda, ali promene rezultata nije bilo.

CRVENA ZVEZDA – RAD 3:0 (2:0)