Fudbal

Zvezda slavila u Novom Sadu i “pogurala” Partizan na drugo mesto! Vojvodina sad na “minus 11” (VIDEO)

,

Ben stavio tačku na pobedu Crvene zvezde (Foto: Starsport)

U derbiju 15. kola Superlige Srbije odigranom u Novom Sadu, Crvena zvezda je pobedila Vojvodinu 2:0 (1:0). “Stara dama” je propustila veliku šansu već u 1. minutu da utakmica dobije drugačiji tok.

Na meču Liverpul – Lester, naša kladionica nudi kvotu 2.50 za igru ug 4+.

Došla je Crvena zvezda na noge Vojvodini dok joj je rival bio najbliži pratilac na tabeli, ali pokazala je četa Dejana Stankovića da je trenutno kvalitetniji rival. Na kraju pobeda beograskih crveno-belih 2:0 i 11 bodova prednosti u odnosu na Vojvodinu. Sada je Partizan drugi na tabeli sa dva boda više od Novosađana, a devet manje od večitog rivala.

Moglo je da bude sve totalno drugačije na “Karađorđu” da je već u 44. sekundi utakmice Vukadinović iskoristio sjajnu šansu. Lopta je nekako stigla do krilnog napadača Vojvodine, ovaj je dobro tukao sa ivice šesnaesterca, ali je Borjan još bolje odbranio. Crvena zvezda je uzvratila tek u 19. minutu posle slobodnog udarca, ali je Benov šut završio daleko preko gola.

Iz druge šanse na meču Crvena zvezda je povela. Igrao se 26. minut kada je sevnula kontra, Gajić je povukao loptu nekih 25 metara, Kanga je kretnjom zbunio Andrića i Đorđevića koji su ostavili desnog beka samog, ovaj je kada mu je poklonjen prostor šutirao, lopta je pogodila nekog na putu ka golu i prevarila Vukliša – 0:1. Vojvodina je četiri minuta kasnije ponovo zapretila, Drinčič je izveo slobodan udarac, Andrić je zakačio loptu glavom, ali je Borjan bio na mestu. Zavesu na prvo poluvreme šansom je spustila Zvezda, Kanga je gurnuo loptu do Petrovića, ovaj je iz prve dodao do Ivanića, a ovaj šutirao pored gola sa nekih 16 metara.

Fenomenalna parada Milana Borjana (Foto: Starsport)

Vojvodina je pritisnula i na startu drugog poluvremena. Izvela je dva kornera zaredom, ali od svega smo videli jedan lak šut sa distance pravo u Borjana. Zvezda se povukla i vrebala svoju priliku iz kontranapada, a jedan je krenuo u 50. minutu kada se Ivanić sjajno oslobodio rivala, šutirao preko gola. U 54. minutu je Ivanić još jednom probio po levom boku, ubacio loptu na peterac, a Ben se spetljao i iz skoro “mrtvog ugla” tukao u mrežu sa spoljen strane. Četiri minuta kasnije je reprezentativac Komorskih ostrva je pokušao iz slobodnog udarca, ali pravo u Vukliša.

“Stara dama” je u 70. minutu tražila penal, Čović jeste sapleten, ali daleko van kaznenog prostora, mada sudija Simović ni to nije okarakterisao kao faul. Samo dva minuta kasnije penal je iznudila Crvena zvezda. Nikolić je 40 sekundi ranije ušao u igru, a oborio ga je rezervista Vojvodine Đuričin. Baš naivno, kada je vezisti Beograđana lopta pobegla. Precizan sa penala bio je Ben, to je bio njegov peti gol u Superligi Srbije.

Domaćin je do kraja preuzeo inicijativu, Stanković je betonirao odbranu kada je iz igre izvadio Bena, a ubacio Degeneka, pa je u poslednjoj liniji bilo čak pet igrača. Vojvodina to nije znala da probije i ostalo je 2:0 za Crvenu zvezdu.

VOJVODINA – CRVENA ZVEZDA 0:2