EVROLIGA

ZVEZDA U MOSKVI “Armejci” najavili katastrofu, crveno-beli podigli glavu

,

Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac (Foto: Starsport)

Crvena zvezda je došla u Moskvu s namerom da što skuplje proda kožu. Sudeći po prvom poluvremenu, izabranici Dejana Radonjića, bez Rita i Lazića uspevaju da odigraju časno. CSKA posle 20 minuta košarke vodi 50:39.

Naša kladionica nudi kvotu 1.88 da će na meču Valensija – Bajern biti ubačeno više od 157 poena.

Odbrambeno, crveno-beli nisu uspevali da se odupru možda i najboljem napadu Evrolige. Ekipa Dimitrisa Itudisa je već u prvoj četvrtini postigla 31 poen (Zvezda 19), a početkom druge otišli na maksimalnih plus 16. Uz veoma dobre role Davidovca i Lojda, Crvena zvezda je stigla do pristojnog zaostatka i uspela da dobije drugu četvrtinu rezultatom 20:19.

CSKA ima prednost u svim statističkim kolonama. Moskovljani su imali čak 21 skok, od čega 10 u napadu, naspram samo 11 Zvezdinih (pet u napadu). Davidovac je za poluvreme ubacio 11 poena (3-4 za tri), a Lojd 9. Moskovljane predvode Džejms i Fojtman sa po devet poena.

Stavka koja je stvorila razliku, osim razlike u kvalitetu su i slobodna bacanja. Crvena zvezda ih je izvela tri, a CSKA – 13.