Uspeh za šampiona Emirata na čelu sa srpskim defanzivcem. Bogdan Planić i Šabab Al Ahli ostvarili su novi zajednički uspeh. Posle tri osvojena pehara prošle sezone usledio je prolaz među četiri najbolje ekipe u Ligi šampiona Azije. Zbog aktuelne situacije čitav turnir se ove godine igra u Džedi.
Bivši igrač Crvene zvezde i Vojvodine sa stažom u Steaui, pa plasmana sa Makabijem iz Haife u Ligu šampiona i transfera na Bliski istok je bio dug, ali uspešan period. Ovo mu je četvrta sezona u gigantu iz Dubaija, a sve krunisano novim velikim trijumfom.
Poslednji četvrtfinalni meč Azijske Lige šampiona doneo je okšaj bivših zvezdaša Filipa Stojkovića i Gorana Čaušića, koji igraju za Buriram junajted i Šabab Al Ahlij Bogdana Planića. Na kraju, kao pobednik je posle produžetaka i 120 minuta fudbala izašao visoki štoper – 3:2.
Ovo je drugo polufinale elitnog takmičenja u istoriji kluba, a prvo je bilo 2015. godine, kada je tim iz Dubaija stigao do finala. Veliki broj iznenađenja viđen je u eliminacionoj fazi, a među njima prednjače eliminacije Al Hilala u osmini finala i Al Itihada u četvrtfinalu.
Baš zbog takvog raspleta, otvorila su se mesta za klubove iz drugog plana, a među njima je i Šabab Al Ahli, koji je prethodno u osmini finala bio bolji od iranskog Traktor Sazija. Prvo polufinale odigraće japanski Visel Kobe i saudijski Al Ahli iz Džede, dok je drugo polufinale između Maćide Zelvije iz Japana i Šabab Al Ahlija.
PAROVI POLUFINALA
Ponedeljak
Visel Kobe – Al Ahli Džeda
Utorak
Mačida Zelvija – Šabab Al Ahli Dubai