Pobednici se rađaju, ali ih treba i profilisati. Put nije lak, a kroz školu, podizanje lestvice i praćenje trendova rezultat mora da dođe. Crvena zvezda je imala devet igrača iz svoje škole, koji su doprineli uspehu omladinske selekcije u Portugaliji. Proći grupu pored favorita Engleske, domaćina Portugalije i Poljske je delovalo kao (ne)moguća misija. Ipak, uspeli su talenti da se pokažu pred brojnim skautima klubova iz Evrope.
Šampion Srbije je imao najviše predstavnika od svih klubova. Čak devet igrača, a nije bio još Vasilije Kostov, koji je nastupao u ovom uzrastu i preskočio je turnir zbog poziva u najbolju selekciju. Selektor Gordan Petrić se oslonio na prave adute, koje je sa kapitenskom trakom predvodio Mihajilo Cvetković. Golgeter sa osećajem za pogodak i kapiten čiji je potez bio ključan za prolaz na završni turnir u Velsu.
Zasluge su kolektiva i pojedinaca. Crveno-belu školu su prošli: Vuk Draškić, Strahinja Stojković (St. Etjen), Veljko Milosavljević (Bormaut), Adem Avdić, Luka Zarić, Andrija Maksimović (Lajpcig), Uroš Đorđević, Đorđe Ranković i Aleksa Damjanović (Bajer Leverkuzen). Devet musketara da se klub sa stadiona „Rajko Mitić“ podiči. Četvorica su prešla u inostrane klubove i zarada je oko 33 miliona evra uz dodatne bonuse.
Super su profitirali, ali ulaganja u buduće „zvezde“ nije mala. Bitno je da recept postoji godinama u nazad, a od toga profitira i nacionalna selekcija. Najvažnije je da većina u bliskoj budućnosti dođe do najboljeg tima za koji su već mečeve upisali Maksimović, Milosavljević i Kostov pod palicom Dragana Stojkovića.