OBRADOVIĆ POSLE VELIKE POBEDE: Igrali smo dva razlilita poluvremena, bili smo dobri u ključnim trenucima

OBRADOVIĆ POSLE VELIKE POBEDE: Igrali smo dva razlilita poluvremena, bili smo dobri u ključnim trenucima
Željko Obradović konferencija (foto: MaxBet Sport)

Spektakl u Areni pipao je košarkašima Partizana! Crno-beli su uspeli da savladaju Fenerbahče u triler završnici sa 85:84 i na taj način dođu do treće pobede u Evroligi u sezoni.


NBA LIGA: Kvota kladionice MaxBet na pobedu Milvokija protiv Indijane je 1.72. Početak meča je zakazan za 01.00.


Prvo poluvreme nije bilo dobro za domaćina, ali je drugo bilo drastično bolje, što je rezultovalo trijumfom. Trener Partizana, Željko Obradović je, kao i svi u Areni, morao da strepi u poslednjih nekoliko sekundi, ali je na kraju sve ispalo dobro.

„IGRALI SMO DVA RAZLIČITA POLUVREMENA“

Neposredno posle utakmice Obradović je održao konferenciju za medije, na čijem je početku izneo svoje utiske sa utakmice.

Pobedili smo zbog bolje igre u drugom delu. Igrali smo dva različita poluvremena. U najavi sam rekao da oni šutiraju mnogo trojki, šutirali su 9/19, a u drugom 2/12. Prodana lopta ispod koša u poslednjim sekundama, čovek bio sam… Deo košarke. Uspeli smo da se izborimo, ono što nismo u nekoliko utakmica. Od finala Superkupa, Olimpijakosa, Mege, Baskonije, sve smo izgubili na naše greške. Sada je sreća bila na našoj strani, odigrali smo pametnije. U ključnim trenucima smo igrali dobre napade, znali smo da napadamo. Prvi put nismo dozvolili da skine nijednu loptu ispod našeg koša – rekao je Obradović, pa dodao:

Željko Obradović (foto: Starsport)

U poluvremenu sam rekao da nismo ni probali da igramo odbranu, toliko o odbrani, primimo 21 poen, napravimo jedan faul. Iz dana u dan, video, trening, radimo detalje, klimanje glavom i na kraju, to je tako. Kada smo ‘zaratili’, počeli da igramo odbranu, okrenuli smo, zato smo dobili meč. Mnogo pametnije smo igrali u napadu. Napadali smo tačno gde treba. Ne može da se igra košarka na ovom nivou ako igraš stihijski i bez plana, prosto i jednostavno.

KABOKLO?

Potom je odgovorio na pitanje o povratniku Mateusu Ponitki i novom pojačanju Kaboklu, koji se nije našao na terenu.

Nadam se da će da nam pomogne, imaćemo u nedelju priliku da pružimo minutažu i Kaboklu. Videćemo da rasporedimo, onda imamo dupli evroligaški program. Pa Cedevita u Ljubljani, pa put u Tursku, ne znam da li ćemo sa Borcem da igramo u Areni ili Pioniru, videćemo. Nadam se da ćemo da imamo sve igrače na raspolaganju. Ponitka je ponovo u timu sa dva treninga, odigrao je dovoljno da pomogne, hvala mu na tome.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Povezane vesti

Larkin ide, samo je pitanje gde – Efes mu je već doveo zamenu

Navijači Crvene zvezde veruju u pozitivan odgovor Šejna Larkina na ponudu beogradskog kluba, ali takav nije blizu. U trku za popis Amerikanca iz Sinsinatija uključio se Fenerbahče i prema dostupnim informacijama bliži je potpisu reprezentativca Turske. Evropski gigant želi da „ukrade“ Zvezdi Larkina, Efes to želi da spreči Razlog je jednostavan – Larkinu se ne...

Obradović doveo prvo pojačanje: Stigao centar, i to iz Olimpijakosa – propustio je skoro celu sezonu

Od trenutka preuzimanje Panatinaikosa posle 14 godina, jasno je bilo Željku Obradoviću da ga čeka ozbiljna rekonstrukcija ekipe. Prethodna je doživela fijasko u minuloj sezoni. Krenuo je najtrofejniji trener od centarske linije. Njegov prvi izbor je doskorašnji igrač najvećeg rivala Olimpijakosa, 2.18 visoki Mustafa Fal. Sa njim je potpisan ugovor na dve plus jednu sezonu....

Italijani „podgrejali“ pisanje MaxBet Sporta: Pajola dolazi u Zvezdu

Pre dva dana MaxBet Sport je pisao da je Crvena zvezda intezivirala pregovore sa plejmejkerom Alesandrom Pajolom i da bi on mogao da bude prvo pojačanje ovog leta. Prvo neće biti, jer je Crvena zvezda upravo predstavila Krisa Džonsa, ali se po svemu sudeći od Italijana nije odustalo. Pisanje našeg portala danas je podgrejala „Republika“...

2 komentara

  1. 🧝🧝🧝🧝BABASERA'S FRIEND'S😆😆PROPALI PROJEKAT GLODARISTAN kaže:

    OBRADOVIĆ:“ AALII RUKU NA SRCE,DA NAM NIJE BILO I OVI PUT SUDACA NIŠTA OD POBEDE. ZATO HVALA BODI RAGI I MILIJI VOJINOVIĆU ŠTO POMAŽU I KAPOM I ŠAKOM. ETO NAMA JE BODIROGA OMOGUĆIO DA IGRAMO U ČETVRTAK OVDE KOD NAS KUĆI,A ZVEZDA MORA DA IGRA ČAAAK TAMO U BARSELONI I DA PUTUJE PO CEO DAN,A ONDA NAM JE NAŠ GROBAR MILIJA VOJINOVIĆ SREDIO DA IGRAMO OPET KUĆI PROTIV PARTIZAN-IGOKEEJEE ALI TEK U NEDELJU U 21 H, A ZVEZDA MORA DA SE SLOMIJE DA BI STIGLA DO ZADRA GDE U NEDELJU IGRAJU SA ZADROM ALI OD PET PO PODNE, AHAHAHAHAHAHAHAHAAAHAAAHAAAAAHAAAAAHAAAAAAAA EEEEE TAKOOO JAAA KUJEM TITULE PA VI CIGANI CRRRKNITE MA**KU VAM ****M😆😆😆😆😆😂😂😂

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.