OBRADOVIĆ: Od pet „ničijih“ lopti, svaka je bila njihova… To govori kako smo ušli u utakmicu

OBRADOVIĆ: Od pet „ničijih“ lopti, svaka je bila njihova… To govori kako smo ušli u utakmicu
Željko Obradović tokom utakmice sa Igokeom (Foto: Starsport)

Partizan je u Areni doživeo šokantan poraz od Igokee, drugi u sezoni u regionalnom takmičenju. Najtrofejniji trener Evrope Željko Obradović je posle utakmice mirno pokušao da pronađe razloge neuspeha.


NBA: Naša kladionica nudi kvotu 1.90 da će na meču LA Lejkers – Portland biti ubačeno više od 219 poena.


– Želim da čestitam Igokei na zasluženoj pobedi. Odigrali su ceo meč dobro. Mi smo u zadnjoj četvrtini podigli agresivnost koja je bila potrebna da se vratimo u utakmicu i vratili smo se i imali lepu šansu da se to drugačije završi. Nažalost po nas, završilo se tako kako se završilo i Igokea je pobedila. Problemi su isti kada igrate u ovom ritmu. Počeo sam sa postavom za koju sam mislio da će biti motivisana, poslednja stvar koju sam rekao da moramo da se borimo za svaku loptu. Od pet ničijih lopti, svaka je bila njihova. To govori sa kakvom željom smo ušli u utakmicu. Zadnja četvrtina, probudili se i uspeli da dođemo do egala, imali otvoren šut za tri poena, desila se mrtva lopta i onda se desilo što se desilo – rekao je Obradović.

Govorio je i o bliskom iskustvu sa ekipom iz Republike Srpske.

– Ja sam rekao već da je priprema bila kao i svaka druga. Igrali smo na turniru ABA Superkupa protiv Igokee i sve nam je bilo poznato o njima. Mislim da je motivacija nešto što je izuzetno značajno. Činjenica da kada igrači govore o utakmici govore o tome šta rade o napadu i to je prvi problem kada govore samo o tome, a ne o odbrani. Odbrana sve treba da nam da, a ispalo je sve drugačije.

Pi Džej Doužer nije bio u sastavu.

– Što se tiče Pi Džeja, moja je odluka, bio mu je potreban odmor u odnosu na to što nas očekuje. Umor, to je sve. Večeras smo mogli da vidimo da neki daju sve od sebe, a drugi se ponašaju prilično indolentno. Zbog čega je to tako, videćemo, pokušaćemo da ih dižemo – rekao je Obradović.

Povezane vesti

Bertans objasnio gde je Dubai izgubio meč: „Treba da gledamo sebe“

Košarkaši Dubaija nisu uspeli da iskoriste prvu priliku za osvajanje titule u ABA ligi, pošto je Partizan pred svojim navijačima slavio rezultatom 84:70 i smanjio zaostatak u finalnoj seriji. Uprkos porazu, jedan od najboljih pojedinaca gostiju Davis Bertans poručuje da u redovima Dubaija nema mesta za paniku pred četvrti meč, koji se u petak od...

Penjaroja: Želimo majstoricu, ovo što smo pokazali je recept

Partizan nema nameru da tako lako prepusti tron u ABA ligi. Posle dva poraza u Dubaiju, crno-beli su odgovorili pobedom u prvom beogradskom meču. Odličan je bio Partizan na oba kraja parketa, od početka do kraja. Dovoljno da zadovoljan bude trener Đoan Penjaroja. – Zasluženo smo slavili. Jasno je da nam je lakše da se...

Živ je Partizan – Dubai pao u Areni, serija se nastavlja

Nikako crno-beli nisu želeli da dožive „metlu“ u finalu ABA lige. Partizan je u trećem meču pobedio Dubai i produžio finalnu seriju – 84:70 (23:10, 24:24, 20:21, 17:15) Odlično su izabranici Đoana Penjaroje ušli u meč. Blistali su pod oba koša i doprineli da tim samo u prvih 10 minuta skupi 15 skokova, što je...

9 komentara

  1. Ala si lepo svirao u trecoj i cetvrtoj cetvrtini pa milina bre!
    Treba sudije da se sklone da ti preuzmes pistaljku!
    Srami se,obraz ti je djon!
    I pored abnormalne kradje na stranu Partizana izgubili ste pravedno a ti se jos unosis sudijama u facu i bunis!?
    Dokle cete vise trpeti?
    Treba lagano da krenu da te iskljucuju na utakmicama jer ovo prelazi sve moguce mere sto ti radis!

    1. E moj Prcko sve sto si napisao si sinoc doziveo ali je vama bilo i u dupe i u usta i tako ce se Prcko nastaviti pa se navikni da primas duboko a i taman ces uzgred i pored gluteusa i grlo da razradis Prcko da mozes vise da places i narices!

  2. Sa ovakvim sudjenjem i Evroligu i Abs zvezda bi se prosetala…ovo je cirkus….i to traje već treću godinu…pa protiv fenera oko 10 faula u napadu svirano feneru,motliju 5 penala,covek se cudi sta mu sviraju….

  3. Faul ledeja nije nameran ???
    Koja smo mi drzava stitimo crnca a partizanovo dete je udareno mucki sa leđa . Voleo bih da vidim ocenu eksperata za sudjenje u 4 cetvrtini.

  4. Dokle vise rumeni da sudi a da ga sudije tolerisu.Bruka sta su sudili u drugom poluvremenu a za zadnjih nekoliko minuta nemam komentar.Svi su drski i bezobrazni na klupi sramota sta rumeni pravi od kluba.CIRKUS

  5. Pa ljudi pricaju njtrofejniji trener sa 9 titula.A niko ne pita kako je osvojio.Mislite da gazde ne placaju sudije da bi osvojili euroligu.Jer to niko ne pominje tek se posle nekoliko godina sazna.Kao sto se sada prica za Barsu i Real a ima ih jos.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.