„Delije“ ovacijama Ivaniću rekle sve, „nokauteru“ Viktorije! Rijerina Zvezda obećava (VIDEO)

„Delije“ ovacijama Ivaniću rekle sve, „nokauteru“ Viktorije! Rijerina Zvezda obećava (VIDEO)
Ivanić je vodio Zvezdu do pobede (Photo by Pedja Milosavljevic/Starsport.rs ©)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Viktoriju iz Plzenja u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope 3:0. Junak crveno-belih bio je kapiten Ivanić, strelac dva gola, ali ne bi trebalo umanjiti ulogu svih ostalih momaka u crveno-belom dresu.

Crvena zvezda je napravila veliki korak ka plasmanu u drugo po jačini evropsko takmičenje. U Češku za sedam dana ide sa tri gola prednosti, a ako bude igrala kao večeras, uz još malo ugiranu odbranu, brige nema.

Idemo redom…

PRVO POLUVRME: Akcija kod gola – za udžbenike

Seol na levom boku i Krunić koji je štoper u defanzivi, a zadnji vezni u ofanzivi iznenadili su sve, iako se čulo da se tako nešto na treninzima radi. Ulilo je strah kod navijača sa razlogom, znali su fudbaleri Viktorije da zaprete. Vidi se šta želi Albert Rijera u defanzivi, ali se isto tako videlo da će trebati vremena da se uvežba. Zato ne čudi da je Viktorija iz Plzenja imala prva dva opasnija pokušaja prema golu Crvene zvezde preko Červa i Adua, ali je oba puta na mestu bio Mateus.

Ruku na srce, imala je Crvena zvezda veliku šansu u 14. minutu kada je Čam sjajno uposlio Arnautovića, ovaj krenuo da dribla golmana, otišao previše u stranu i promašio. Ipak, bio je ofsajd pa zato nismo ranije opisali ovu situaciju, već smo spojili dve Plzenja. Crvena zvezda je u 27. minutu imala prvi šut u okvir gola preko Elšnika, ali to nije bilo opsano po gol češkog tima.

Međutim, to je bila najava bolje igre Crvene zvezde. Samo sedam-osam minuta kasnije videli smo lepu akciju Crvene zvezde i pokušaj Ivanića sa 16 metara preko gola. Crvena zvezda je povela u 36. minutu, Krunić je uposlio Elšnika u zoni kaznenog prostora Plzenja, Slovenac se okrenuo i ubacio loptu iza leđa odbrane rivala, upsolio Ivanića koji je matirao Vigela 1:0.

To je i bio rezultat prvog poluvremena.

DRUGO POLUVREME: Šteta za promašene „zicere“, ali pala su dva gola

Lepo izgleda „nova“ Crvena zvezda. Zapretila je već u 48. minutu kada je Bukari šutirao glavom, ali pravo u Vigela. Zvezda je u 52. minutu bila miljenik sreće kada je Prebsla prošao golmana Mateusa, ovaj ga oborio, a sudija Eskas pokazao na penal. Srećom, ofanizvac češkog tima je bio u ofsajdu.

Samo tri minuta kasnije dobri naleti Crvene zvezde su se ispaltili. Igrao se 53. minut kada je Elšnik dobro probio po levom boku, centrirao poluvisoku na drugu stativu, tamo se našao kapiten Ivanić i pogodio drugi put – 2:0.

Mogla je Crvena zvezda brzo da „nokautira“ Viktoriju iz Plzenja. U nekoliko minuta je promašila tri dobre prilike. Prvo dve zaredom preko Bukarija koji je bio sebičan i nije uposlio Ivanića kada je probio do peterca, kao što ni kapiten nije šutirao par minuta kasnije kada je izašao sam na golmana Vigela, ali odlučio da asistira. Kod prve situacije je na odbijenu loptu odbrane naleteo Kostov, ali je lansirao preko gola.

Do 65. minuta Rijera nije izvršio nijednu izmenu, ali tempo nije pao. Šteta za Arnautovića koji je odigroa kao lav, imao je dobru priliku u 64. minutu, ali je digao loptu daleko preko gola. Španac je prve izmene napravio tek u 72. minutu kada su sa terena izašli Arnautović i Ivanić (koji je dobio skandiranje celog stadiona), a ušli su Enem i Katai. Kasnije su šansu dobili Tebo i donedavno otpisani Badžo umesto indispniranog Kostova i dobrog Lukaena.

Penal za kraj i pobedu 3:0

„Marakana“ je ekslodirala u 87. minutu kada je Spačil oborio Enema. Sudija Eskas nije u prvi mah dosudio penal, ali jeste posle gledanja snimka. U 89. minutu penal je pogodio Katai za 3:0. Za veliku pobedu Crvene zvezde i veliki korak ka Ligi Evrope.

Bravo, Zvezdo!


CRVENA ZVEZDA – VIKTORIJA PLZENJ 3:0 (1:0)

/Ivanić 36, 53, Katai 89 pen/

Beograd. Stadion „Rajko Mitić“.

Sudija: Espen Eskas (Norveška).

Žuti kartoni: Seol, Kostov (Crvena zvezda), Suare, Hrošovski, Dveh (Viktorija).

CRVENA ZVEZDA (4-3-3): Mateus- Lukasen (od 85. Učena), Veljković, Krunić, Seol – Elšnik – Kostov (od 85. Badžo), Čam – Bukari, Ivanić (od 72. Katai), Arnautović (od 72. Enem).

VIKTORIJA PLZENJ (4-4-2): Vigel – Memić, Dveh, Krčik (od 86. Spačil) , Doski – Ladra (od 61. Pirgić), Červ, Prebsl (od 73. Višinski), Suare (od 46. Kabongo) – Hrošovski, Adu (od 73. Vidra).


 

Povezane vesti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.