Budimo u kontaktu

EVROLIGA

Evroliga: Senzacija Žagirisa u Kneževini! Fener pobedom protiv Pariza započeo odbranu titule

Aleksandar Milosevic

Objavljeno

,

Šarunas Jasikevičijus (Foto: Eurolaegue basketball Via Getty images)

Evroliga, kojoj je kompanija MaxBet premijum partner, donela je vrlo zanimljive mečeve i drugog dana nove sezone. Senzaciju je priredio Žalgiris, koji je u gostima srušio Monako sa 89:84, aktuelni šampion Fenerbahče je opravdao ulogu favorita protiv Pariza (96:77), dok je Valensija po povratku u elitno takmičenja slavila nad Asvelom na strani 80:77.


Na meču Porto – Crvena zvezda, naša kladionica nudi kvotu 1.60 za igru ug 3+.


Fener je pobedom započeo odbranu titule. Iako je Pariz pružio dobar otpor, na kraju se radovala četa Šarunasa Jasikevičijusa. Donta Hol je predvodio svoj tim sa 22 poena (5/6 za tri, 4sk, 2as), letošnje NBA pojačanje Horton Taker je upisalo 20, a Vejd Boldvin 10 poena. Kod gostiju Hifi je umao 23 poena (5/7 za tri), Džastin Robinson 17, a Alan Dokosi 10 poena i isto toliko aistencija.

Turski tim je meč prelomio u drugoj polovini treće četvrtine. Zaustavili su tada šut rivala, a onda serijom 13:2 došao do 11 poena prednosti (70:59) pred poslednjih 10 minuta igre.

Žalgiris je predvođen sjajnim Mozesom Rajtom došao do velike pobede. Bivši centar Olimpijakosa je susret završio sa 21 poenom i bez promašaja iz igre (8-8, 4-5 sa penala) i šest skokova i tako poneo titulu igrača utakmice. Pratili su ga i plejmejkeri Najdžel Vilijams-Gos (14 poena), Maodo Lo (11 poena, po 2 skoka i asistencije) i Silvan Fransisko (po 9 poena i asistencija i 4 skoka).

U Monaku su najbolji bili Majk Džejms (24 poena, 5 asistencija), centar Danijel Tajs (17 poena, 6 skokova) i krilni centar Nikola Mirotić (16 poena i 6 skokova).

Valensija i Asvel su odigrali egal meč. Ipak, u finiš je španski tim ušao sa blagom prednošću, a na pet sekundi do kraja Rivers je sa linije penala pogodio na 80:77. Asvel je mogao opet da se vrati u susret, ali Herison okliznuo i prilika za eventualni produžetak je propala.

Tompson sa 15 i Kosteljo sa 13 poena i 10 skokova su vodili Valensiju do pobede, Rivers je takođe imao 13 poena, uz šest skokova, a kod domaćih najbolji veteran De Kolo 17 poena.


EVROLIGA – 1. KOLO

Utorak

Dubai – Partizan 89:76

Hapoel – Barselona 103:87

Efes – Makabi 85:78

Crvena zvezda – Olimpija Milano 82:92

Panatinaikos – Bajern 87:79

Baskonija – Olimpijakos 96:101

Virtus – Real Madrid 74:68

Sreda

Monako – Žalgiris 84:89

Fenerbahče – Pariz 96:77

Asvel – Valensija 77:80


 

Kliknite da ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.