Štutgart vezao tri pobede, ponovo je izraziti kandidat za Ligu šampiona! Ovakvom Majncu se smeši Cvajta

Emir Selmani

,

Slavlje fudbalera Štutgarta (Foto: Beta/Harry Langer/dpa via AP)Pove

Bajka Štutgarta se nastavlja. “Švabe” su vezale treći uzastopni trijumf u Bundesligi pošto su u 21. kolu porazile Majnc na svom terenu sa 3:1 (2:0).

SUPERBOUL: U finalu NFL sastaju se Kanzas siti i San Francisko, a kladionica MaxBet nudi kvotu 2.10 na pobedu Čifsa

Nastavlja ekipa Sebastijana Henesa da budna sanja o plasmanu u Ligu šampiona. Poveo je domaćin preko Maksa Mitelštada u prvom minutu dugometražne nadoknade prvog poluvremena, a tri minuta kasnije Džejmi Leveling trasirao je Štutgartu put ka trijumfu.

Duel Štutgarta i Majnca (Foto: Beta/Harry Langer/dpa via AP)

Na 3:0 povisio je Deniz Undav u 73. minutu, a počasni gol za Majnc dao je Ludovik Ažork u 76. minutu. Štutgart je treći sa 43 boda, tri više od Dortmunda i šest više od Lajpciga.

Sa druge strane, Majnc će teško da se izvuče. Ima 12 bodova, četiri manje od Kelna na poziciji koja garantuje baraž za opstanak, i čak devet bodova manje od Union Berlina koji je prvi iznad crte.