Spektakl u Milanu. Veče namenjeno najboljima u Italiji za 2025. godinu u fudbalu. Na svečanosti aktuelni igrači, kao i bivše „zvezde“ na čelu sa Barezijem, Totijem, Bufonom…
Među nagrađenum je i Mile Svilar, golman Rome. Momak srpskog porekla proglašen je, prema očekivanjima, za najboljeg čuvara mreže Serije A za sezonu 2024/2025. Iza sebe, Svilar je ostavio Jana Zomera iz Intera i Davida De Heu iz Fjorentine.
– Bila je ovo najbolja godina u mom životu, zato što sam pre pet meseci dobio sina. I iz fudbalskih razloga je bila godina iz snova, jer sam pre toga imao nekoliko sezona u kojima nisam mnogo branio. Tada se od mene nije ni očekivalo mnogo, bio mlad. Na kraju, rad se isplatio – istakao je Svilar.
Neke stvari ne mogu da se prognoziraju u karijeri.
– Teško da sam ovo mogao da očekujem pre godinu dana, kada smo se našli u mračnom periodu. Izdigli smo se zajedno, što me raduje. Biti deo ovog kluba i živeti u Rimu je nešto prelepo – poručio je na kraju Svilar.
Roma je ove sezone u samom vrhu, ambicije su porasle i želja je da se dođe do titule, posle mnogo godina.